Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wieża AIWA CX-NV800EZ Nie obraca płyty i nie czyta laser

07 Lut 2009 18:50 3309 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Niedawno dostałem nieużywaną od roku wieżę AIWA CX-NV800EZ.
    Szkoda mi ją wyrzucić, bo jest bardzo ładna i całkiem, całkiem nieźle gra na swoich kolumnach.
    Jest z nią jeden problem, jak się już zdążyłem zorientować, charakterystyczny dla wież AIWA - problem z CD.

Tacka wysuwa się i wsuwa, obraca i zatrzymuje płyty nad laserem. Laser się podnosi i... ani me, ani be - nie błyśnie nawet, a silnik choć sprawny nie zakręci płytką.
    Laser, podobnie jak wcześniej całą wieżę, wyczyściłem (nie alkoholem).
    Jedno co mi się rzuciło w oczy, to strasznie pokombinowana przez kogoś płyta sterująca CD (nie ta od lasera lecz ta większa, co leży trochę niżej).
    Jakiś McGyver kiedyś coś naprawiał i mam takie wrażenie jakby uwalił procesor.

I tu jest mój problem: ja mam tę wieżę ale to na forum Elektrody są fachowcy umiejący mi pomóc:):)

Proszę więc o poradę: gdzie można zdobyć taki moduł (oprócz uszkodzonych wież na Allegro, bo większość uszkodzeń to właśnie niedziałający laser i nie sądzę by była to wina lasera ale właśnie modułu sterującego CD) i giełdy gdzie jest to szukanie igły w stogu siana.
    Może ktoś z Was ma taki sprawny moduł albo poradzi jak i gdzie go szukać?

Będę również bardzo wdzięczny za podanie mi symboli wszystkich potrzebnych do tej wieży gumek napędowych (magnetofon i CD).
    Niestety, nie ma tu schematu tej wieży, a poza tym nie mam jeszcze na tyle punktów aby ściagnąć shcemat modelu NV700 troszkę zblizonego do mojego.
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że płyty z modułem CD nie kupisz w sklepie czy w internecie. Chyba będziesz musiał kupić jakiegoś trupa z allegro co ma zmieniarkę na 3CD (zapewne tą z dużym niebieskim kołem w środku), do tego zapewne laser bodajże KSS-213B lub C. Koszt samego lasera to około 20 zł + ewentualne koszty wysyłki. Koszt wieży na allegro - od 30 do 60zł.
    Zazwyczaj AIWY na allegro nie czytają płyt ale nie sądzę żeby było cokolwiek innego uszkodzonego niż laser, większość pochodzi z Niemiec.
  • Poziom 9  
    Dziękuję, właśnie obserwuję kilka obiecujących aukcji (nawet z pilotami w komplecie). Ciekawe tylko czy płyty sterujące CD od zbliżonych modeli będą kompatybilne z moim modelem (również pod względem miejsc wpięcia taśm).