Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ustawic zaplon w polonezie 1,6 GLE

markus15021959 07 Feb 2009 18:50 6033 9
    markus15021959
    Level 16  
    Wyciagnalem aparat zaplonowy i teraz musze ustawic na nowo zaplon. Jest to aparat bezstykowy wspolpracujacy z modulem APE-05M. Wykrecilem swiece z pierwszego cylindra i krecilem walem do momentu az tlok podszedl do samej gory , widzialem kiedy to nastepowalo bo w otwor po swiecy wlozylem pret ktory podnosil sie do gory. Nie wiem jednak czy w tym I cylindrze konczy sie suw sprezania ? Czy istnieje sposob aby to stwierdzic bez sciagania pokrywy zaworow ? Prosze kogos kto juz ustawial zaplon o szczegoly i wskazowki naprowadzajace , teoretycznie problem znam ale nigdy tego nie robilem i dlatego latwiej mi bedzie gdy ktos z Was mi pomoze . Z gory dziekuje za pomoc i rady.
    User removed account
    User removed account  
    markus15021959
    Level 16  
    Elektrit , wszystko super tylko ja ten aparat mam wymontowany i musze go zalozyc od podstaw. Odpowiedz mi na pytanie czy trzeba sciagac pokrywe zaworow aby zobaczyc co sie dzieje z zaworami pierwszego i czwartego cylindra , znasz jakis inny sposob aby poprawnie zalozyc aparat ?
    enauto
    Level 29  
    markus15021959 wrote:
    Elektrit , wszystko super tylko ja ten aparat mam wymontowany i musze go zalozyc od podstaw. Odpowiedz mi na pytanie czy trzeba sciagac pokrywe zaworow aby zobaczyc co sie dzieje z zaworami pierwszego i czwartego cylindra , znasz jakis inny sposob aby poprawnie zalozyc aparat ?

Przez wlew oleju widać
    janusz2008
    Level 33  
    Na kole pasowym masz znak /bedzie 1albo 4 tłok/ także możesz zrobić 1 błąd.
  • Helpful post
    andrzej0769
    Level 19  
    Kolego przytknij palcem na pierwszym cylindrze i obracaj wałem ,poczujesz sprężanie i to jest to Wypnij kopułkę patrz na palec ma być tak ustawiony jak pierwszy przewód na kopułce .Potem tylko dograć i gotowe.
  • Helpful post
    ociz
    Moderator of Cars
    Można też wykręcić świece na 1 i 4, kawałek węża i dmuchać ustami, wyczyjesz na którym zawory zamknięte a na którym lekko uchylone.
    markus15021959
    Level 16  
    Ociz i Andrzej 0769 podali mi bardzo dobre a zarazem bardzo proste sposoby na prawidlowe stwierdzenie w ktorym cylindrze jest suw sprezania . Dziekuje im i daruje po 3 pkt.
    psia_koncówa
    Level 15  
    Korek wlewu oleju, podziałka kątowa, troszke oleju w głowie.
    User removed account
    User removed account