Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szyberdach VW Golf 3 zacina się podczas otwierania

stanley20 07 Lut 2009 20:18 12017 12
  • #1 07 Lut 2009 20:18
    stanley20
    Poziom 9  

witam
    mam problem z szyberdachem elektrycznym w moim Mk3 a mianowicie jest problem z odsuwaniem i zasuwaniem daje przełącznik w pozycji odsuwania a szyber dach chwileczkę się odsuwa i staje i muszę tak puszczać przełącznik i naciskać żeby się szyberdach otworzył tak po troszeczku się odsuwa jak naciskam przełącznik i tak samo jak chcę go zasunąć. proszę o radę jak to naprawić :)

• #2 07 Lut 2009 20:27
    niuniu36

Poziom 27  

Witam sprawdz na slizgach czy sie nie przyciera naoliw prowadnice bo silnik ma za ciężko i nie może tego uciągnąc

• #3 07 Lut 2009 20:37
    stanley20
    Poziom 9  

prowadnice sa wysmarowałem ale dalej to samo, zaczęło się to dziać po wymianie linki bo była urwana

• #4 08 Lut 2009 12:53
    hobbysta1234
    Poziom 14  

Może popełniłeś jakiś błąd w założeniu linki? zły naciąg np i silnik nie daje rady poradzić sobie z oporem prowadnic i linki..

• #5 22 Lip 2009 14:56
    Wilk_pl
    Poziom 10  

Mam podobny problem, też wymieniałem linkę, (oczywiście lewą) i po kilku otwarciach szyberdach zaczął się przycinać. Dziś rozebrałem ponownie i okazało się, że równolegle z linką przesuwa się inna żeliwna krzywka, która utrzymuje końcówkę linki w pozycji pionowej. Przesuwa się ona w kanalikach tuż pod linką. Ułamało się jedno "skrzydełko" (zanzaczyłem na zdjęciu) i cały mechanizm delikatnie przechyla się na bok. Przez to, przy otwieraniu szyberdachu do tyłu, mechanizmy nie trafiają we właściwe miejsca, powoduje to blokowanie się zarówno przy otwieraniu jak i zamykaniu.
    Szyberdach VW Golf 3 zacina się podczas otwierania
    Fotkę znalazłem na forum.vwgolf.pl

Otwieranie na pozycję uchylną działa bez problemu.

• #6 23 Lip 2009 09:38
    Jazgotnik
    Poziom 9  

Również mam tan problem. Tylko u mnie działa poprawnie do czasu aż mój kolega doradził mi abym nasmarował prowadnice. Od tego czasu zaczął się zacinać. Co robić???

• #7 23 Lip 2009 10:02
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Umyć dokładnie prowadnice, wyczyścić, osuszyć i pokryć cieniutką warstwą smaru w sprayu.

• #8 23 Lip 2009 14:02
    Jazgotnik
    Poziom 9  

OK. Postaram się to zrobić jak najszybciej.

• #9 27 Gru 2009 13:00
    Jimmy69
    Poziom 8  

witam,mam problem z elektronicznym szyberdachem w golfie 95r,mianowicie,uchyliłem szyberdach,i teraz nie mogę go zamknąć,ani otworzyć,słychać silniczek ale dach nie chcę się ruszyć,proszę o pomoc :cry:

• #10 08 Sty 2010 19:09
    jare3k
    Poziom 2  

Witam mam ten sam problem oczywiscie tez lewa strona otwiera sie dobrze ale z zamykaniem jest kicha pomagam silniczkowi palcem hehe no ale kiedys trzeba to zrobic. A i mam pytanie te elektryczne szyberdachy otwieraja sie tylko tylem do gory czy wysuwaja sie tez cale do gory i do tylu? wie ktos:)?

• #11 08 Sty 2010 19:44
    alex1967
    Poziom 16  

Uchyla sie tył do góry.A potem tył na dół i do tyłu.Pamiętajcie o odpowiedniej synchronizacji długości linek i dobrze jest lekko podgiąć blaszki dociskające linki do zębatki napędowej

• #12 09 Sty 2010 10:22
    szotek 1
    Poziom 9  

Witam. Też to przerabiałem i spoko działa wszystko ok.U mnie pękła linka i gdy go otworzyłem nie mogłem zamknąc musiałem sobie pomagać śrubokrętem uchylał się normalnie.:D

• #13 12 Sty 2010 15:30
    Paweł-ek
    Poziom 11  

Ja w B4 miałem tak że jak się otworzył to nie chciał wrócić dopiero za jakiś czas. Czyściłem styki na przekaźniku, wszystko sprawdzone i nic. Dopiero SONAX - smar silikonowy w spraju pomógł. Dzisiaj chodzi bez zająknięcia.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo