Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4200 Problem z wydrukiem-paski na każdej stronie

07 Lut 2009 21:58 2249 7
  • Poziom 9  
    .Witam,
    Mam taką drukarkę ( SAMSUNG SCX-4200) i po jakimś czasie po wymianie proszku w tonerze zaczęły pojawiać mi się paski na kartce z jednej strony, odstęp regularny, ok 2 cm paski ( tak jakby zabrudzenie na bębnie bądź innej rolce i za każdym obrotem zostawia ślad na kartce)
    Zeskanowane zdjęcie kartki:Samsung SCX-4200 Problem z wydrukiem-paski na każdej stronie
    Po wymianie proszku nie wyczyściłem gąbek dobrze na około pojemnika na proszek i zaczynał mi się wysypywać do drukarki, po jakimś czasie po wymianie pojawiły mi się właśnie takie "paski".
    Czy miał ktoś podobny problem, albo wie czego to może być przyczyna i jak ją usunąć ?
    Kilka dni temu rozebrałem toner i przeczyściłem gąbki, teraz proszek się nie wsypuje do drukarki.
    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
    Kamil K.
  • Poziom 28  
    Wygląda to na zabrudzony wałek magnetyczny. Ten miedzy bębnem a pojemnikiem z tonerem.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    .Wystarczy ten wałek przeczyścić wilgotną szmatką i powinno być OK z wydrukiem ?
  • Poziom 28  
    na początek to spróbuj na sucho.
    To miejsce co zostawia ten ślad na kartce będzie widoczne. Zapewne jest w tym miejscu więcej toneru

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    .Ok, dziękuje za pomoc, w poniedziałek przeczyszczę i dam znać czy pomogło.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam. Miałem ostatnio podobnie w xeroxie i zrobiłem tak że otworzyłem worda i wydrukowałem 10 czystych (białych ) stron i.......kartka po kartce coraz słabsze ślady i wyczyściło toner z wałka bez problemu. Spróbuj podobnie. Powodzenia
  • Poziom 9  
    .Witam,
    drukowałem już nie raz czyste kartki oraz czyściłem bęben z menu drukarki i nadal są te paski - niestety.

Pozdrawiam

• Poziom 31  
    Wałek magnetyczny do wymiany.