Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG FLATRON L1730S inwerter

curylop 07 Feb 2009 23:17 8652 9
    curylop
    Level 16  
    Witam. Mam problem z monitorem. po włączeniu do gniazdka zaświeca się dioda na zielono, podświetlenie matrycy mignie i za jakieś 3s jeszcze raz i to wszystko. Rozebrałem monitor i jest problem z napięciami. Jest 5V i 13.4V. Co proponujecie zrobić aby obniżyć 13,4 na 12V. Wymieniłem już:elektrolity, układ FAN7601. SSS7N60B, MBR10150CT,MBR10100CT i już nie mam pomysłów. Macie jakieś propozycje? Schemat mniej więcej taki
  • Helpful post
    matisblu
    Level 18  
    Witam!
    Do sprawdzenia przy takim zachowaniu tranzystory i trafka w inwerterze na początek.
    Proszę wrzucić fotkę tego zasilacza.
    Pozdrawiam!
    Pol-UK
    Level 29  
    Tranzystory od strony druku. Miernik, pomiar, diagnoza. POZDRAWIAM
    curylop
    Level 16  
    Pomierzyłem i mam nie pewność co do tranzystorów Q301,Q302 o oznaczeniach na nich R74 i R24. Co to są za układy? Wynika mi ze R24 to tranzystor pnp a co do R74 to nie mam pojęcia.
    curylop
    Level 16  
    Witam wymieniłem te tranzystory które uważałem ze są zepsute i monitor dalej się nie uruchamia. Napięcie dalej 13.28V przy podpiętej matrycy i sterowniku napięcie wynosi na zacisku 12 voltowym ok 15V. Teraz gdy uruchomie monitor do sieci to miga dioda na panelu. Przeciąłem ścieżkę 12 voltową która idzie do inwertera i dalej jest 13.28v wiec kłopot będzie w zasilaczu. Jakie są wasze sugestie co do naprawy mi już brakuje.
  • Helpful post
    Diagran6
    Level 25  
    Jeśli po załączeniu zasilania na chwilę startowało Tobie podświetlenie, to na 98% uszkodzone jest któreś trafo inwertera. Spróbuj uruchomienia z jednym, później drugim transformatorem. Do napięcia 13,xxV na Twoim miejscu bym się nie czepiał, bo przy sprawnie działającym układzie inwertera ono spadnie.
  • Helpful post
    L0bo
    Level 25  
    W zasadzie tylko i wyłącznie, przy opisanych przez Ciebie objawach, powinieneś sprawdzić trafka WN
    marcin314
    Level 11  
    Witam

Właśnie w tej chwili znalazłem usterke jest to flatron M1721A. Po oględzinach okazalo się że podświetlanie matrycy padło, przy włączeniu mignie tylko na 2s , po podświetleniu latarką z przodu matrycy widac treść. Do testów pomocna okazała się świetlówka z starej 15 calowej matrycy. Po podłączeniu równolegle z pierwszą lampą od góry monitor pracuje poprawnie, wymiana pierwszej lampy załatwiła sprawę.
    Można oszukać układ kontroli prądu, poprzez przelutowanie kondensatora z układu kontroli na dobra lampe i też odpali bez wymiany wypalonej.
    curylop
    Level 16  
    Trafka sprawdzone indukcja na obu taka sama kondensatory WN dobre, świetlówki sprawne ja się już poddałem i kupiłem cała płytkę inwertera.