Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabryczny alarm - Astra 1.6 '93r.

08 Feb 2009 01:19 1479 3
 • Level 2  
  Witam. Mam Astrę 1.6 z 93r. z fabrycznym alarmem i immobiliserem sterowanymi z zamków drzwi. Była podłączona do tego centralka na pilota i wszystko działało o.k. Po awarii tej centralki, wymieniłem ją na nową i alarm przestał działać. Nie wiem jak była podłączona ta stara bo nie ja zakładałem nową (a był tam podłączony jeszcze jakiś przekaźnik). Dioda na włączniku awaryjnych też nie daje żadnych znaków. Przy zamykaniu kluczykiem też nie działa. Immobiliser czasami się włącza przez co mam kłopoty z odpaleniem i muszę kilka razy otwierać i zamykać aby zadziałało. Alarm włączył się dwa razy podczas mrozów. Próbowałem już regulacji zamków w drzwiach ale bez efektu. Czy ktoś może spotkał się z takim alarmem i wie na jakiej zasadzie to działa?
 • SterControlSterControl
 • Level 12  
  witaj! trochę śmię wątpić w fabryczny immobiliser w 93r! Ta centralka o której piszesz czy pilot mają jakieś oznaczenia opla? Instalacja do ktorej jest podłączona wygląda na oryginalną czy dokładana?
 • SterControlSterControl
 • Level 2  
  Miały alarm i odcięcie zapłonu ( przeczytałem w książce Sam naprawiam...). Jest tam też o regulacji wysokości siłowników w razie problemów z działaniem tych zabezpieczeń. Nie rozumiem tylko jaki wpływ na to działanie ma ich wysokość (zakres regulacji to około 5mm). Sterownik od tego jest Siemensa (za plastikową osłoną słupka obok nóg pasażera, pod nim jest sterownik centralnego).
 • Moderator of Cars
  kodi78 wrote:
  Nie rozumiem tylko jaki wpływ na to działanie ma ich wysokość

  W siłownikach są switch-e żeby sterownik 'wiedział' w jakiej są pozycji.