Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabryczny alarm - Astra 1.6 '93r.

kodi78 08 Lut 2009 01:19 1320 3
  • #1 08 Lut 2009 01:19
    kodi78
    Poziom 2  

Witam. Mam Astrę 1.6 z 93r. z fabrycznym alarmem i immobiliserem sterowanymi z zamków drzwi. Była podłączona do tego centralka na pilota i wszystko działało o.k. Po awarii tej centralki, wymieniłem ją na nową i alarm przestał działać. Nie wiem jak była podłączona ta stara bo nie ja zakładałem nową (a był tam podłączony jeszcze jakiś przekaźnik). Dioda na włączniku awaryjnych też nie daje żadnych znaków. Przy zamykaniu kluczykiem też nie działa. Immobiliser czasami się włącza przez co mam kłopoty z odpaleniem i muszę kilka razy otwierać i zamykać aby zadziałało. Alarm włączył się dwa razy podczas mrozów. Próbowałem już regulacji zamków w drzwiach ale bez efektu. Czy ktoś może spotkał się z takim alarmem i wie na jakiej zasadzie to działa?

• #2 08 Lut 2009 22:28
    czaruś2008
    Poziom 11  

witaj! trochę śmię wątpić w fabryczny immobiliser w 93r! Ta centralka o której piszesz czy pilot mają jakieś oznaczenia opla? Instalacja do ktorej jest podłączona wygląda na oryginalną czy dokładana?

• #3 08 Lut 2009 23:37
    kodi78
    Poziom 2  

Miały alarm i odcięcie zapłonu ( przeczytałem w książce Sam naprawiam...). Jest tam też o regulacji wysokości siłowników w razie problemów z działaniem tych zabezpieczeń. Nie rozumiem tylko jaki wpływ na to działanie ma ich wysokość (zakres regulacji to około 5mm). Sterownik od tego jest Siemensa (za plastikową osłoną słupka obok nóg pasażera, pod nim jest sterownik centralnego).

• #4 09 Lut 2009 00:10
    ociz
    Moderator Samochody

kodi78 napisał:
    Nie rozumiem tylko jaki wpływ na to działanie ma ich wysokość

W siłownikach są switch-e żeby sterownik 'wiedział' w jakiej są pozycji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME