Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra i Golden Interstar GI - 205 Platinium X

08 Lut 2009 10:10 2320 11
  • Poziom 9  
    Posiadam odbiornik Comsat Polonia FTA-16 i monoblock Golden Interstar GI - 205 Platinium X
    monoblock'a zainstalowałem tak jak jest widoczne na zdjęciu,
    ustawiłem antenę (80/85cm) na satelitę Hot Bird
    mam 85% jakości sygnału, ale gdy przestawię na Astrę to nie mam nic.
    Jakie parametry muszę i gdzie wpisać w tym tunerze.
    Jeszcze chciałbym go sflashować, mam pliki stąd: Link
    Czy to jest najnowszy (ostatni) flash i czym mam go wgrać przez RS232.

Astra i Golden Interstar GI - 205 Platinium X
  • flexghzflexghz
  • Poziom 27  
    Masz ustwwione porty wlączony lnb
  • Poziom 9  
    Ten konwerter ma ponoć zamienione kolejności satelit... 1 - Astra 2 - Hot Bird.
    Wydaje mi się coś że będę musiał przełożyć konwerter, teraz jest on zamontowany
    tak jak na tym zdjęciu.

W menu przemieniam LNB 1:

DiSeqC 1.0 - 1
    DiSeqC powtórz - 0

LNB 2:

DiSeqC 1.0 - 2
    DiSeqC powtórz - 0

Działa tylko Hot Bird ;) Nawet jak się bawię tymi parametrami.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 27  
    Konwerter jest dobrze zamontowany ten który jest przykręcony do ramienia to musisz go skierować na hotbirda a ten który jest wolny musi odbierać astrę napisz jeszcze jaki masz rozmiar anteny.
  • Poziom 35  
    Witam, problem leży prawdopodobnie w ustawieniach dekodera i odpowiednich portów dla disqC.Kol.@darek23422 nie zauważył że antena jest 80-85.
  • Poziom 24  
    Czytać co pisze pytający- ANTENA 80-85 cm. Ustaw antenę na HB na pojedynczym konwerterze a dopiero potem zamontuj monobloka.PO prawidłowym ustawieniu DiSeqC musi działać.
  • Poziom 9  
    Sądzę, że będę musiał leciutko pochylić w dół prawy konwerter (ten od Astry) i podejrzewam że będzie po sprawie... ;)
  • Poziom 23  
    Nie będzie po sprawie. W ustawieniach Diseqc ustawiasz jako pierwszą Astrę a drugi Hotbird. Przy ustawieniu na Hotbird upewnij się, że odbiera lewy konwerter patrząc od anteny poprzez zakrycie prawego.
  • Poziom 12  
    Tak jak pisali przedmówcy, ten konwerter ma na odwrót deseqc: Astra na porcie 1 (A) a HB na porcie 2 (B).

Choć osobiście miałem prroblemy z tym modelem konwertera, albo nie działał wcale, albo jakość konwerterów w monoblocku była różna, tzn, HB był dużo słabszy.
    Pomogła wymiana na nowy Inverto.

I zgadza się, przekręcanie w prawo o kilka stopni ma znikomy efekt.
  • Poziom 9  
    Dobra chłopaki, już sobie poradziłem ;) człowiek zapomniał że trzeba było
    przecież LNB przestawić, bo ten monoblock ma na odwrót, przestawiłem ustawiłem antenę i pomogło:

DiSeqC 1.0 - 2
    DiSeqC powtórz - 0

LNB 2:

DiSeqC 1.0 - 1
    DiSeqC powtórz - 0

Tylko że teraz HotBird ma u mnie tylko 64% więcej nie mogę bo Astrę zgubi.
  • Poziom 27  
    I to jest uroda monoblocka niema jak to single.
  • Poziom 23  
    U mnie jest około 68% zarówno Astra jak i Hotbird - oczywiście na GI-205. Jedyny plus to taki, że te procenty są niezmienne od warunków pogody (śnieg, deszcz,...).