Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor-budowa.

08 Lut 2009 10:47 5526 6
  • Poziom 2  
    Witam Was!, zamierzam zbudować kompresor, chciałbym na nim uczyć się technik lakiernictwa. Jaki wybrać agregat? z lodówki? aby powietrze było wystarczające? Co do budowy, jakich części używać? Jak zły dział to PRZEPRASZAM.
  • Poziom 11  
    na lodowce nic nie zrobisz to juz sprawdzone jest za slaby.mam na sprezarce od KAMAZA.lodowka moglem napoompowac skladaka i to tez dosc dlugo trwalo.zalatw sobie sprezarke od byle jakiego s.ciezarowego tylko sie dowiedz jak dorobic smarowanie.mysle ze od jakiegos stara nie bedzie na szrocie droga no i zbiornik min 20 litrow ale lepiej wiekszy.reduktor.powodzenia.
  • Poziom 30  
    Witam, dział niezbyt pasujący ;) co do wydajności takiego agregatu od lodówki - potrafi dać spore ciśnienie aczkolwiek pompuje małe ilości powietrza w jednostce czasu więc musiał byś zastosować spory zbiornik aby gromadzić sprężone powietrze, przynajmniej taki ze standardowej butli gazowej (tak na oko ok 30l - nie wiem ile ona ma pojemnosci)
  • Poziom 10  
    Witaj
    Dział chyba nie ten- chyba tu "DIY Zrób to sam" powinieneś przenieść ten temat (pewien nie jestem). Też kiedyś bawiłem sie w agregaty z lodówki ale do zwykłego pistoletu były nie wystarczające i długo nie wytrzymywały :(
    (do airbrush-a nie wiem nie działałem tym)
    I zebrałem sie i zrobiłem sobie kompresor z silnika samochodowego. Za jej koszt może i był by jakiś "sklepowy sprzęt" ale sądzę że żywotnością daleko było by jej do "mojego wynalazku". Poszukaj na forum trochę o tych sprężarkach było. Powodzenia. :)
  • Poziom 2  
    Z budową nie ma problemu, ponieważ mój ojciec skończył szkołę mechaniczną. A na takie pierwsze przymiarki nie na daje się od lodówki?. Dzisiaj będę miał 200zł na to, ale wątpię czy coś za to zbuduje ;/

Edit
    Może mi ktoś podać jakieś schematy jak zbudować? To forum jest tak wielkie, że znaleźć nie mogę :(

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

Możecie mi powiedzieć jak się nazywa profesjonalnie sprężarka z lodówki? bo nie moge znaleźć na allegro;/

Dodano po 5 [godziny] 35 [minuty]:

Ok agregat z jakiejś niemieckiej lodówki mam, teraz pozostaje kwestia co mam kupić? butle po gazie propan butan mam. Jakie są potrzebny zawory itd? Posiadam 2 butle turystyczne 3kg mogę je jakoś połączyć?
  • Poziom 9  
    Profesjonalnie nazywa się agregat lodówkowy :)
    do agregatu wystarczy ci jedna butla turystyczna, bo dwa to by ci się za długo pompowała :P
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Odpuść sobie ten pomysł, kup chociaż używaną ale prawdziwą sprężarkę do tego celu.
    Szkoda Twoich pieniędzy i później nerwów.