Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP dv5 1140ew - nie uruchamia się po formacie

nowy186 08 Lut 2009 11:30 3468 9
  • Poziom 13  
    Witam,
    ostatnio zakupiłem lapka (model jak w temacie). Była tam postawiona Vista. Niestety ja do swoich programów potrzebuje WinXP. Stworzyłem więc nową partycje i zacząłem instalować, po wcześniejszym dograniu na instalke XP'ka sterów od SATA. Wszystko było dobrze do momentu pierwszego ponownego uruchomienia komputera (po kopiowaniu plików potrzebmych do instalacji). Komputer uruchomił się ale wyskoczył błąd, że nie można uruchomić systemu. Więc zacząłem proces instalacji XP jeszcze raz, tylko tym razem zrobiłem tylko format partycji gdzie zacząłem stawiać XP'ka. Po formacie komputer wcale już się nie uruchomił. Wyskakuje tylko pierwsze logo HP (startujące z biosem). Nic nie można zrobić - jak chcę wejść do biosu to tylko laptop zaczyna "piszczeć". Płyny instalacyjnej nie bootuje. Tak jakby zawiesza sie na biosie. Wyczytałem na Link że inni urzytkownicy tego HP mają takie same problemy. Jeden z userów, wyjął dysk i podłączył w innym kompie. Zrobiłem to samo, dysk został wykryty. Wywaliłem wszystkie partycje, i sformatowałem go. Ale po włożeniu do lapka nadal ten sam problem.

Co robić? Czy jak podłącze dysk pod stacjonarny komputer, i zainstaluje na nim Viste, to czy odpali on w laptopie (sterowniki beda sie odpalały?)?
  • Poziom 20  
    nowy186 napisał:
    Czy jak podłącze dysk pod stacjonarny komputer, i zainstaluje na nim Viste, to czy odpali on w laptopie (sterowniki beda sie odpalały?)?

W ten sposób tego nie zrobisz, system zainstalowany na desktopie nie będzie się uruchamiał na lapku.
  • Poziom 13  
    Tak właśnie myślałem, więc co proponujesz? Tym bardziej że na desk'u wszystko się instaluje, jak podłącze HDD ze stacjonarnego też się instaluje, ale jak podłącze 2.5 calowy dysk do lapka to nie moge nawet do bios'u wejść.
  • Poziom 20  
    Nie jestem pewien, ale być może aktualizacja biosu by tu pomogła.
  • Poziom 13  
    Bios też już próbowałem aktualizować. Znalazłem instalke danego biosu. Wgrałem na CD i PenDrive. Ale żeby Zbootować które kolwiek musiałem wyjąć HDD z lapka. Jak to zrobiłem bootowało mi CD z aktualizacją, ale nie zaczęło wygrywać bo wyskakiwał błąd braku dysku w lapku (nie wiem po co do aktualizacji biosu dysk, ale taki błąd mi wywalało). Próbowałem też oczyścić programem "erese" dysk, co też nie pomgło.
    Nie mam już więcej pomysłów
  • Poziom 20  
    Proponuję Ci napisać do moda o zmianę działu z software na hardware, tam chyba Ci ludzie prędzej pomogą, bo jakby nie patrzeć jest to problem sprzętowy.
  • Poziom 21  
    Na tym dysku HP są jeszcze partycje ukryte "recovery" - jak je ruszyłeś to masz laptopa zepsutego i do tego straciłeś gwarnację. Najprościej zgrać cały obraz dysku z identycznego HP.
    Spróbuj zainstalować zwykłego DOSa na dysku. Ale koniecznie zrób kopię obrazu całego dysku przed instalacją.
  • Poziom 13  
    Były tam dwie partycje. Jedna główna z Vistą, a druga (też widoczna) chyba do przywracania systemu, nie pamiętam etykiety, wiem tylko że było 10GB zajętego miejsca. Był tam folder, ale wszystko było ukryte. I tej partycji napoczątku nie ruszałem. Tak jak pisałem podczas instalacji XP'ka po pierwszym ponownym uruchomieniu sys. w trakcie kopiowania plików potrzebnych do instalacji komp "padł". Później wyjąciągnęłem HDD z lapka i podłączyłem pod stacjonarnego kompa. Była tam partycja 120 GB tam gdzie była postawiona Vista, była też ta 10GB od "przywracania sys", a nie było widocznej tej trzeciej 100GB od XP'ka. Dopiero jak w Narzędziach Administratora usunąłem te dwie partycje i póściłem formata dopiero pokazała się ta "zgubiona" trzecia od XP'ka. Teraz dysk jest oczyszczony doszczętnie (chyba) przez "Erese"...
    wiec po gwarancji? Wd40 co robic?
  • Poziom 21  
    Tak jak pisałem:
    1.Najlepiej skopiować identyczny dysk z takiego samego laptopa - wystarczy 64 pierwsze sektory i zajęte miejsca z każdej partycji, miejsca wolne nie trzeba kopiować - w sumie wyjdzie tego tylko z jakieś 15GB, więc dosyć szybko pójdzie.
    2.Możesz spróbować czy pójdą zrobione płyty " recovery" - jak ich nie masz to znaczy, że nawet instrukcji do HP nie przewerowałeś, możesz pożyczyć.
    3. Weź jakiś inny dysk i zainstaluj na nim DOSa (na dowolnym innym kompie), jak laptop pójdzie z takim dosem, to prawdopodobnie Vistę też da się zainstalować. Czy identyczny HP występuje gdziekolwiek z systemem XP (jak jest na chipsecie montevina to XP nigdy nie pójdzie!)
  • Poziom 13  
    Dzwoniłem dzisiaj do HP. Jest możliwość stawiania XP na tym lapku (można nawet poczytać w necie, że innym userom się to udaje). Do tego po całkowitym formacie i usunięciu partycji "recovery" nie traci się gwarancji tak jak pisał "wd40".
    Dzisiaj oddałem HP'eka na reklamacji, zobaczymy co napiszą.

Dodano po 10 [sekundy]:

Dzwoniłem dzisiaj do HP. Jest możliwość stawiania XP na tym lapku (można nawet poczytać w necie, że innym userom się to udaje). Do tego po całkowitym formacie i usunięciu partycji "recovery" nie traci się gwarancji tak jak pisał "wd40".
    Dzisiaj oddałem HP'eka na reklamacji, zobaczymy co napiszą.