Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zlecę centralka do samochodu monitorujacą turbodoładowanie

mcg1ver 08 Lut 2009 11:21 849 0
  • #1 08 Lut 2009 11:21
    mcg1ver
    Poziom 14  

DO ADMINÓW ;proszę o nie usuwanie gdyż ogłoszenie jest zmodyfikowane.

witam
    zlecę wykonanie centralki do samochodu monitorujacą parametry turbodoładowanego silnika .
    1. temperatura oleju czujnik do około 150st
    2. temperatura wody czujnik do około 150st
    3. ciśnienie oleju ,
    4. egt temperatura spalin (czujnik do 1200st) mam taki

ad1. z alarmem przekroczonych wartosci oraz z funkcją włącz-wyłacz chłodzenie po przekroczeniu powiedzmy 110st ,
    ad2. z alarmem przekroczonych wartosci oraz z funkcją włącz-wyłacz chłodzenie po przekroczeniu powiedzmy 95st (jest visco ale gdyby nie wyrabiało to chcę mieć możliwość zastosowania wentylatora dodatkowego) ,
    ad3. nieznam się na czujnikach ale tu musi być zastosowany jakiś z z płynnym zakresem ,a nie włacz-wyłącz.
    ad4. z alarmem przekroczonych wartości. Mam czujnik z audi TT Bosch 06A919529 sprawdzałem go i działa;
    -15st ma 2,2kohm ,
    -90st około 4,8kohm,
    -190st około 8,5kohm,
    -400st około 18kohm, mam do niego rozrysowane piny : +12v , masa , sygnał ),

Wyobrazam to sobie jako wyswietlacz 4x16znaków lub większy ,a reszta schowana gdzieś pod kokpitem coś jak płytka testowa atmega 8 i wiem ze mozna ją kupić już zaprogramowane na 3 pomiary temperatury ale brakuje reszty.
    dodam że wartości muszą być realne gdyż od nich zalezy to czy silnik sie rozleci czy nie.
    ewentualnie jesli ktoś wie o co chodzi mozna dołozyć jeszcze następujące funkcję ,jednak wiem ze z tym moze być duzy problem zawyżający cenę:
    -afr stosunek powietrza do paliwa , potrzebna sonda szerokopasmowa 0-5v niestety nie posiadam,
    -boost - czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym (potrzebny mapsensor w zakresie od -1bar do +2bary)

kontakt
    PW
    gg3163600
    e-mail mcg1ver(małpa)wp.pl
    kom 608646586

• Fibaro

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson