Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-DS575X - podłączenie do TV i DVD.

SewO2009 08 Lut 2009 11:41 9125 7
  • #1 08 Lut 2009 11:41
    SewO2009
    Poziom 9  

Cześć!

Chciałem Was poprosić o wsparcie, opinie i sugestie. Sam w poniższej tematyce jestem laikiem i proszę o pomoc. (jeżeli nie w tym dziale umieściłem posta - prosze o przekierowanie)

Moje pytanie dotyczy EFEKTYWNEGO podłączenia amplitunera Onkyo TX-DS575X + dwóch podłogowych głośników B&W DM 602.5 S3 oraz zewnetrznego playera WIWA /divx itd/ - do telewizora (stary - wejscie EURO + czincze).

Stan obecny : /zobrazowany na dołączonym zdjęciu/
    podłączenie WIWA do TV za pomocą Euro (jakiś podstawowy)
    podłączenie WIWA audio - za pomocą czinczy do amplitunera
    podłączenie WIWA do amplitunera za pomoc kabla COAXIALNEGO

podłączenie amplitunera do TV czinczami - audio.

Stan pożadany :
    efektywny.
    Taki który pozwoli w przyszłości zmigrować na HDMI player + TV /plazma/

Co mi teraz przeszkadza:
    - widoczne sa przebicia ekranu telewizyjnego podczas oglądania filmów DIVX = może to kwestia jakości kabli ?
    - nie moge puscic muzyki z playera - bez podłączenia TV. Działa tylko gdy TV mam włączone...
    - nie wiem czy nie lepiej byłoby użyc np kabli optycznych ? nie znam sie.

Przy okazji - prosze o sugestie - co moglbym w przyszlosci dodać.
    Brakuje mi subwoofera + 3 glosników /speeker + 2 do dolby/ - to wiem, jednak zastanawiam sie które produkty mógłbym dokupić do pełnego zestawu.
    Niestety chyba na B&W mnie już chyba nie stać.

Z góry dziękuje Wam za pomoc.
    S.

1 7
  • #2 09 Lut 2009 19:46
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Jak prosisz to proszę. Nie potrzebnie dublujesz połączenia .Jak podłączasz urządzenie coaxialem to po co jeszcze po niskiej . Po co podłączyłeś sygnał video skoro i tak go nie wykorzystujesz ? Dźwięk musisz mieć bez TV ale musisz poczytać instrukcję do onkyo i zaznajomić się z funkcjami przycisków i konfiguracją. Masz prawdopodobnie przebicia na ekranie bo albo system się nie przełącza albo kiepski kabel euro
    Polecam
    http://www.intl.onkyo.com/downloads/manuals/pdf/tx-ds575x_manual_e.pdf
    Na pewno da Ci to odpowiedz na wiele następnych pytań
    Pozdrawiam

0
  • #3 10 Lut 2009 09:37
    SewO2009
    Poziom 9  

Dziekuje za odpowiedz pioart! Poniżej moje pytania wątpliwości...
    Dziekuje za manuala

pioart napisał:
    Witam
    Jak prosisz to proszę. Nie potrzebnie dublujesz połączenia .Jak podłączasz urządzenie coaxialem to po co jeszcze po niskiej .

Co to znaczy niskiej ? czy z tego wynika ze COAXIAL wystarczy a czincze mam odlaczyc ? O ile pamietam wtedy nie działał mi obraz... /moze to jakies ustawienia ? /

Po co podłączyłeś sygnał video skoro i tak go nie wykorzystujesz ?

Tego nie rozumiem. Rozumiem ze pytasz o EURO ? Za pomocą Euro mam playera do TV podłączonego - wtedy przy załączeniu playera TV przeskakuje w AV mode i moge oglądać rzeczy z playera.

Czy to o tym pisałeś ?

Dźwięk musisz mieć bez TV ale musisz poczytać instrukcję do onkyo i zaznajomić się z funkcjami przycisków i konfiguracją.

Czy to oznacza że na istniejącym połączeniu - jak na zdjeciu - powinno działać AUDIO bez Tv - tylko odpowiednio skonfigurowane na amplitunerze ?

Masz prawdopodobnie przebicia na ekranie bo albo system się nie przełącza albo kiepski kabel euro

Co oznacza że system się nie przełącza ? Jeżeli to kwestia kabla EURO - to jaki w takim razie kupić aby było lepiej - bo chyba tylko tak moge wypróbować?

Polecam
    http://www.intl.onkyo.com/downloads/manuals/pdf/tx-ds575x_manual_e.pdf
    Na pewno da Ci to odpowiedz na wiele następnych pytań
    Pozdrawiam

Dziekuje za manuala - poczytam.

Czy taki stan jak zastałeś na załączniku -czyli kabelkologia - rozumiem że w tym przpadku /aby bylo efektywnie/ powieniem wywalić czincze z playera do amplitunera (jak wtedy będzie źródło dzwieku przebiegać ? czy tym COAXIALNYM ? ) i wymienić kabel EURO z playera do TV - aby zniewlować przebicia?

Dziekuje za cierpliwość i odpowiedz
    S

0
  • #4 10 Lut 2009 16:16
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Jeśli dźwięk podajesz z jednego źródła to nie musisz dublować połączeń wystarczy coaxial i dźwięk będziesz miał poprawny kwestia przełączenia sygnału , jak to zrobić dowiesz się po przewertowaniu instrukcji z linka.
    Dlatego dźwięk masz tylko po włączeniuTV bo …. Czytaj wyżej . Dźwięk podajesz z playera do TV i potem pobierasz sygnał audio z TV do onkyo. Wystarczy że przełączysz dźwięk z analogu na digital –coaxial i będzie dźwięk przekazywany prosto z playera , lub pozostawisz podłączenie po cinch / rca / i po wybraniu opcji analog również bezpośrednio będziesz miał z playera . Podłączenie telewizorka można zostawić / nie wiem co masz / i w tym przypadku można odsłuchiwać audycje telewizyjne .
    W dokumencie z linka masz dokładne przykłady podłączenia i konfiguracji sprzętu.
    Nie wiem co doradzić w sprawie obrazu może powinieneś sprawdzić inne wejście AV w telewizorze.
    Już lepiej tego nie potrafię przedstawić / chyba /
    Pozdrawiam

0
  • #5 10 Lut 2009 20:45
    djroberto
    Poziom 10  

oczywista jest wyższość połączenia przez coaxial niż przez zwykły cinch ale musisz w onkyo skonfigurować wejście.

0
  • #6 10 Lut 2009 20:51
    SewO2009
    Poziom 9  

Tia, dziekuje za wsparcie - wywalilem jedne czincze - jednak wszystko dziala po COAX - jak smiga z DVD /przelaczone na COAX1 i dziala OK/

W przypadku telewizora - musze juz podlaczyc na inny kanał - czinczami TV z amplitunerem, tak aby głos szedł przez kolumny - wtedy z TVka mam analog.
    Dzieki.

Przebicia moze znikłyby po wymianie SCART na lepszy - jednak ja juz zainwestuje w HDMI bo nowy TV sie zbliza, a i player ma HDMI ktory zamierzam kupic.

Hmm czy macie jakies pomysly jakie glosniki dokupic do zestawu ONKYO + frontowe dwa glosniki B&W 602.5 S3 ?

Musiałbym dokupic 3 glosniki /2 tyly + speaker/ oraz subwoofer - tylko....CO KUPIC ?

B&W ? wtedy stac mnie tylko na subwoofer :) czy moze jakas tansza firma ktora moze zgrac sie dobrze z tym zestawem ?

DZIEKI ZA SUGESTIE!

0
  • Pomocny post
    #7 10 Lut 2009 22:14
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Każda firma ma swoje podbarwienie dźwięku to też nie łatwo będzie dobrać coś do tego, aczkolwiek chyba nie powinno to mieć większego znaczenia w odsłuchu 5.1 , a podczas odsłuchu muzyki to i tak właściwie gra stereo na płasko no chyba że dokupisz jeszcze jakiegoś CD-ka . Nie znam zasobu portfela i nie chce znać poszukaj coś w ceneo co by spasowało mocowo i finansowo coś ze średniej półki bo taka powinna cię interesować zgodnie z zasadą „ jesteśmy zbyt biedni żeby kupować g..wna”
    Skoro masz zamiar zmienić TV to nie przejmował bym się póki co obrazem
    Mam nadzieję że coś pomogłem i ze zapoznałeś się z instrukcja . Miłej zabawy bo onkyo które masz ma troszkę możliwości, …
    Pozdrawiam

0
  • #8 11 Lut 2009 05:27
    SewO2009
    Poziom 9  

Po zmianie - smigam tylko na COAX w DVD- jeszcze nie wyczulem roznicy ale przygladne sie temu.

Odnosnie sprzetu ze "sredniej" polki - to jaka firme listrować ? Czy subwoofer powinien byc aktywny ? Taki np tonsil 100a czy jakos bylby ok ?

Hmm piszesz o mozliwosciach Onkyo - obawiam sie ze nie wykorzystuje ani polowy :)))
    W czym rzecz "odnosnie zabawy" mowisz o profilach muzycznych ? Ustawieniu sprzetu ?

Co posprawdzac - czym mozna `kombinowac` ? :)

Dzieki !

0