Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring i uciążliwe zakłócenia

08 Lut 2009 12:41 5331 12
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 32  
    do tv, do którego jest podłaczony tuner polsatu? .Tuner czy kablówka ? Pasy idą jak ogladasz z tunera czy jak ogladasz sygn z kamer-monitoring.
    Odnośnie drugiego to za ciemno a oświetlacze są dobre ale w zamknietych pomieszczeniach .
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Spróbuj w euro w szereg wstawić kondensator 220nF może też w masę (ekran)
  • Poziom 14  
    1. Przyjrzyj się raczej uziemieniu tunera niż telewizora. A może pomoże podpięcie wyjścia rejestratora przez VGA lub s-video? Albo spróbuj podpiąć wyj. rejestratora pod wejście tunera - chyba da się jakoś to spiąć żeby zagrało? I jeszcze raz pamiętaj o uziemieniu.
    2. ...za mało danych...

P.S. Montowałeś te kamery na zewnątrz??

P.S.2. Tłumik zakłóceń -AKA izolator galwaniczny, ground breaker...itd nie bardzo pasuje do CCTV - 25Hz ~ 5MHz, CATV - 5Mhz ~ 1GHz (w zaokrągleniu)
  • Poziom 31  
    spróbuj spiąć masy sygnałów, mi ostatnio pomogło, też przy polsacie, tyle że sygnał wpuszczałem przez modulator.
    Jaki zasilacz masz do kamer?? może to on sieje. Zasil kamery z akumulatora dla próby.
  • Poziom 14  
    marcint2525 napisał:
    Kondensator w Euro nie ma możliwości - pełne euro. Tuner HD.
    Uziemić rejestrator? Jak by była wtyczka jak np. przy kablu od zasilacza w PC to nie ma problemu. Nie mogę przykręcić dodatkowego przewodu do obudowy i uziemić ze względów eststyki.

Nie ma takiej wtyczki...? Hmmm dziwne...

Cytat:
    Zasilaczy jest 3. 12-13,8V 3A, po jednym na trzy kamery - odległość zasilaczy od kamer to max 5m. Dla separacji rejestrator i kamery są zasilane z jednej fazy przez transformator 1000VA 230V/230V plus dodatkowo UPS 700VA. Telewizor i tuner też podłączałem do tego trafa i nic się nie zmienia.
    Zaznaczam, że jak jest podłączony dedykowany monitor wszystko jest tip top.

I stąd uziemienie rejestratora jest potrzebne, chodzi o różnicę mas między rejestratorem a tunerem

Cytat:
    Spróbuję jeszcze podłączyć przez VGA które posiada rejestrator i telewizor.

Może pomóc

Cytat:
    Na drugi przypadek ze śnieżącymi kamerami znalazłem przyczynę - wadliwa partia kamer. Dystrybutor wymienił na nowe i wszystko jest OK.
    Przy tych kamerach nie ma znaczenia czy są skierowane na duży plac, czy w pomieszczeniu zamkniętym. W obydwuprzypadkach działają bardzo dobrze. Oświetlacze mają zasięg ok 35m w praktyce na pustej przestrzeni ok 100! I widzą rewelacyjnie.
    DynDNS muszę zarejestrować jeszcze to pokażę jak widzą te kamery w nocy.

Pytałem czy montowałeś je na zewnątrz, bo wg specyfikacji działają do -10oC

Cytat:
    Jedynie co jeszcze mi spędza sen z oka to te pieprzo...e zakłucenia.

J.W.
  • Poziom 14  
    marcint2525 napisał:
    Kondensator w Euro nie ma możliwości - pełne euro. Tuner HD.

No to może podłącz tuner przez HDMI.
  • Poziom 10  
    miałem ten sam problem, starczyło że podałem zero sieci na masę rejestratora, zakłócenia znikły. Z ciekawości zamiast uzerowania - uziemiłem rejestrator też pomogło. Kamery mają własne zasilacze (po 2 szt na jeden)
    Kamer mam 6 szt (3 zasilacze)
    Występowały potencjały masy między zasilaczami i rejestratorem.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    @jery60 aleś starego kotleta odgrzebał...
    Temat daaaawno nieaktualny.
  • Poziom 10  
    kotlet stary lecz temat wciąż aktualny, zajmuję się monitoringiem ponad 10 lat, wcześniej ten problem u mnie nie występował,być może jakość produkowanych wcześniej kamer, zasilaczy, rejestratorów była lepsza.Co ciekawe to zakłócenia u mnie pojawiały się tylko po zmierzchu - w nocy , gdy włączały się IR (większy pobór prądu przez kamerę) Porównanie do kotleta trafne, to jak z "Kuchnią Polską" - wciąż jest w niej od setek lat jako jedno z głównych dań.
    Tak na poważnie to przyczyn tych zakłóceń jest zbyt wiele i różnych, trudno jest je skatalogować.