Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cc704 gz Aisan problem z temperaturą silnika

Drucik82 08 Lut 2009 12:49 1057 3
    Drucik82
    Poziom 9  
    cześć wszystkim mam pytanko miesiąc temu miałem problem z paliwem za duzo spalał mi mój bolid cinquecento704 young 1998 mechanik radził wymienić pompe paliwową bo było czuć benzynę w oleju więć wymieniłem pompe olej + filtry jeżdziłem miesiąc i znowu to samo temperatura za szybko zwrasta po 10 minutach w samochodzie zapala się kontrolka oleju i silnik cały gorący nie wiem co robić auto zadbane zależy mi na dobrej radzie pozdrawiam
    hobbysta1234
    Poziom 14  
    Sprawdzałeś czy poziom oleju ci nie wzrósł?
    I czy gdy się silnik tak szybko nagrzeje chłodnica również jest ciepła?
    kierbedz4
    Poziom 34  
    Podaj jaki olej został zalany do silnika.Nie może to być olej syntetyk.Może być jedynie półsyntetyk lub lepiej taki jak zaleca producent 15/30.Swego czasu w rozmowie z właścicielem CC 898cm był bardzo zdenerwowany gdyż w jego samochodzie BDB utrzymanym i po małym przebiegu w trakcie zdjęcia nogi z gazu zapalała się kontrolka oleju i z tego powodu silnik wymaga remontu.Poprosiłem go aby mi pokazał opakowanie po oleju jaki zalał mu do silnika mechanik.I zdębiałem.Mechanik zalał mu olej z górnej półki cenowej,pełen syntetyk.Po natychmiastowej wymianie oleju na mineralny nie było potrzeby ingerencji w silniku.Przyczyną gwałtownego podnoszenia się temperatury na silniku może być uszkodzony termostat.
    Drucik82
    Poziom 9  
    olej taki sam od 11 lat VS MOTOR OIL Sae 15W-40

Dodano po 10 [minuty]:

byłem teraz rozebrać pompe paliwową wyjąłem ją wyciągłem ten wybijak czy pręt nie wiem jaka nazwa dokładna ciężko wyszedł ale udało się włożyłem go odwrotnie i chodzi lekko poskręcałem pompe i zapaliłem autko narazie jest ok temperatuta nie wzrasta ale zauważyłem przy nakrętce spuszczania oleju robi się plama na asfalcie kapie olej tzn zawsze mi tam kapało ale teraz widze plame jakby olej się zmieszał z paliwem i dla tego widac czekam na dalsze rady. :)

Dodano po 3 [minuty]:

jutro zaraz z rana pojade kupic termostat i go wymienie i zobacze co będzie sie działo