Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zestroić fonię w Elemisie 5510?

10 Kwi 2004 20:46 1221 6
  • Poziom 17  
    Ktoś rozstroił filtry pośredniej fonii w w/w telewizorze, czy jest jakiś nieskomplikowany sposób zestrojenia ich z powrotem?
  • Specjalista AGD
    Filtrów na p.cz. to tam niewiele. L503 od ARCz i L501/502 od fonii 6,5/5,5 więc w czym problem. Jeśli dobry jest filtr z falą powierzchniową, to tylko podac dobry sygnał antenowy np. z kablówki, wstroić sie w kanał telewizyjny wmiarę poprawnie i pokręcać rdzeniem 501 aż do uzyska sie dobrą fonię.
  • Poziom 17  
    No jasne, wiem, wystarczy dobry sygnał z anteny, obraz jest ok...
    ale regulowanie filtru 5.5 przy sygnale 6.5 też powoduje pewne efekty...
    a kręcenie samym 6.5 nie pozwala sie dostroić...
    Pytanie: czy te filtry wpływają na siebie? Tzn. czy ustawienie 5.5 (nie mam źródła tego sygnału) ma wpływ na możliwość zestrojenia 6.5?
    Tam jest jeszcze L503 na 20/21 nodze TDA8305A, czy jego strojenie ma wpływ?
    Pozdr. i smacznego jajka!
    :)
  • Poziom 13  
    jesli nie masz generatora sprobuj wybrac jakis kanal z dobra jakoscia obrazu i upewnij sie ze masz dobrze zestrojony obwod strojony demodulatora wizji
    ( jesli nie bedzie dobrze nastrojony najczesciejsza przyczyna ... jest potem "warkot" dzwieku podczas napisow np. z tlumaczeniem filmow na dole ekranu )
    zakladam oczywiscie ze tv jest calokowicie sprawny !!!
    w starych elemisach czasem nawalaly filtry ceramiczne a ludzie oczywiscie zaczynali od krecenia rdzeniami ....
    jesli nie masz zrodla 5.5 i 6.5 mhz zobacz jesli masz tam gdzies magnetowid ..... czy w magnetowidzie nie masz czasem przelacznika ... moze akurat masz to zestroisz i 5.5 i 6.5 albo moze tuner satelity masz ...

oba obwody rezonansowe w tej konstrukcji "wplywaja" na siebie konieczne wiec jest kilkukrotna korekcja ... lacznie ze sprawdzeniem pracy obwodu dekodera wizji ....
    generalnie zestrojenie tych obwodow nie sprawia zadnych problemow ...
    ale cos tak czuje przez skore .... ze nie tylko zestrojenie cie czeka ... ;-))

a nawiazujac do dzisiejszego swieta .....
    podobno zalecane jest dzis ....... calowanie kolo jajek ;-))))))))))))
    wybaczcie ;-)) nie moglem sie powstrzymac ;-))))
  • Poziom 15  
    Dla zmniejszenia wzajemnego wpływu strojenia obydwu foni możesz np. strojąc filtr 6.5MHz L501 zewrzeć L502 i dodatkowo odłączyć FCM 5.5MHz i na odwrót .Jeśli nie masz źródła sygnału TV z fonią 5.5MHz ,i nikt nie b edzi używał w domu takich programów np;gry TV ,SAT, to możesz zewrzeć filtr L 502-5.5MHz.
  • Poziom 13  
    dokladnie .... ale jesli to tv klienta to lepiej nie ruszac fonii 5.5 ...
    z klientami bywa roznie ;) a niech mu sie odmieni i za miesiac kupi cos z taka fonia to bedzie reklamacja ;((
    czyli to czego tygryski nie lubia najbardziej ;->
  • Poziom 17  
    NIestety, walka trwa dalej....
    zwarłem L502, wylutowalem też F500, i nic z tego, nie daje się zestroić...
    Sygnał z anteny jest ok, rdzeniem L503 dostrajam najlepszy możliwy odbiór, jednak mam wrażenie że to jeszcze nie to, obraz jakby lekko śnieżył.... może głowica jest walnięta? Wcześniej zwiększałem pojemność C508, gdyż nie dawał się dostroić obraz i pionowa skakała; zwiększenie pojemności pomogło, została tylko ta fonia....
    Poradźcie.
    Pozdr.