Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie USB do kontrolera

08 Lut 2009 12:55 1731 12
  • Poziom 13  
    Czy podłączenie VBUS jest konieczne aby działało USB? Może wystarczy D+, D- i masa?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Nie jest konieczne możesz zew. urządzenie zasilić z innego źródła.
  • Poziom 42  
    Większość urządzeń zewnętrznych podłączanych do USB wymaga zasilania choćby do wykrycia podłączenia do USB.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Chyba inaczej rozumiemy pytanie. Ja je rozumiem z punktu widzenia urządzenia zewnętrznego i jak dla mnie nie jest to potrzebne. Jeżeli zasilę to urządzenie z zewnątrz:>
  • Poziom 13  
    No bo procesor LPC ma piny D+, D- oraz VBUS, a wykrywanie "nieznanego urządzenia" to inny temat, jak wiadomo należy podłączyć +5 przez rezystor do D.
    I teraz gdy podłączam ten VBUS, procesor zaczyna się niemiłosiernie nagrzewać (mimo ze działa). Dzieje się to samo na 2 płytkach z Kamami. Po odłączeniu VBUS od pinu P0.23(VBUS), wszystko wraca do normy.
    (USB w procesorze nie mam skonfigurowanego)
  • Poziom 17  
    Jezeli tak sie dzieje to zrezygnowal bym w twoim przypadku z podlaczania VBUS do pinu P0.23/VBUS.W LPC pin ten sluzy do detekcji przez mikrokontroler momentu podlączenia go do hosta USB.W przypadku gdy zasialasz uC z portu USB mozesz go nie podlaczac do linii VBUS.
    Jak podlaczasz linie VBUS z portu USB do pinu P0.23,jaki dajesz rezystor ograniczajacy?Port USB w stanie,gdy nie jest skonfigurowany moze dostarczac prad do 100mA.

pz
  • Poziom 13  
    Aha, miałem to P0.23 podłączone bezpośrednio do + z USB i zasilam płytkę też z tego USB. Czyżby nagrzewało się dlatego że procesor dostarczał swoje 3,3V na tym pinie? W kolizji z 5V peceta to by było faktycznie zwarcie.
  • Poziom 13  
    Odświeżę temat bo z tym USB mam dalej bidę. Mam podłączone tak jak na rysunku z manualu (ponizej), tylko P0.23 jest przez rezystor 10k i D+ jest przez 2k do +5V, na stałe bez wyłącznika. Czy takie podłączenie powinno działać?
    Podłączenie USB do kontrolera
  • Poziom 42  
    LIROautomation napisał:
    tylko P0.23 jest przez rezystor 10k i D+ jest przez 2k do +5V, na stałe bez wyłącznika.
    Czemu nie trzymasz się specyfikacji? Specyfikacja USB zakłada rezystor 1.5k. Dziwna sprawa z tym poborem prądu przy podłączonym VBUS, ja bym bardziej szukał błędu w firmare, ten pin można przełączyć w tryb GPIO i nim dowolnie sterować. W tym trybie są możliwe różne konflikty logiczne.
  • Poziom 13  
    Z tym nagrzewaniem mam już mniej więcej wyjaśnione. Przy braku programu to IO jest domyślnie na output L więc jak podłączę do niego 5V z USB to się jara ;) Dopiero po zainstalowaniu softwaru do obsługi USB P0.23 staje się wejściem. Musiałem niestety sam do tego dojść, ehh te manuale, są dla trochę mądrzejszych ludzi niż ja ;)
    Ale i tak to nie hula, czyżby musiał być jednak ten soft connect przez przekaźnik(tranzystor)??
  • Poziom 42  
    LIROautomation napisał:
    Ale i tak to nie hula, czyżby musiał być jednak ten soft connect przez przekaźnik(tranzystor)??
    Soft connect służy wyłącznie do wymuszenia wykrycia urządzenia przez hosta. Konstruowałem kilka urządzeń opartych o USB i bez takich sztuczek też działały. Bardziej bym obstawiał jakiś błąd w sofcie.
  • Poziom 13  
    Już hula :D
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie. Z góry przepraszam za zabawę w archeologa, ale moje pytanie bardzo pasuje do tego tematu, więc po co tworzyć nowy twór, prawda.
    W swoim projekcie mam zamiar użyć mikrokontrolera LPC1754, który ma być zasilany z napięcia 2.8V, które z kolei pochodzi z akumulatora (mam więc własne źródło energii). W każdym razie: czy podłączenie USB (VBUS oraz D+, D-) do procesora z napięciem 2.8V nie spowoduje żadnych kłopotów? Czy napięcia na liniach D+, D- z USB które mogą wynieść z tego co wiem ponad 3V (a więc są wyższe niż 2.8V) nie wyrządzą żadnych szkód dla LPC? Może kontroler USB w LPC jest przygotowany na takie napięcia bez względu na napięcie zasilające? W manualu dla procesora widziałem schemat podłączenia LPC i USB. D+ i D- przez R=33Om do mikrokontrolera. Czy to na pewno zda egzamin w moim przypadku?