Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka piecyka gitarowego

08 Lut 2009 14:44 1208 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam piec gitarowy Fernandez GA-20 czyli generalnie bez polotu. Jestem strasznie niezadowolony z brzmienia no i z faktu, że nie ma w nim przesteru. Ostatnie combo z działu DIY natchnęło mnie do przeróbki tegoż piecyka. Wczoraj zorientowałem się co w nim siedzi. Nie mam raczej wiedzy z zakresu elektroniki i tym bardziej konstruowania więc proszę o pomoc.
    Znajdują się tam 3 scalaki: chyba TDA2030 (nie mogę zbytnio odczytać) i 2 JRC 4558D. Rozumiem, że TDA to końcówka mocy, a JRC będą od modulacji dźwięku.

I tak to wykombinowałem:
    - Końcówka mocy, wydaje mi się, że zostawić to co jest lub zrobić na TDA2052 (jak kol. mimm2 w swojej konstrukcji)
    - Głośnik, coś taniego może ARZ 6608?
    - Przedwzmacniacz? Tutaj nie mam pojęcia. Wcześniej chciałem wykonać klon efektu TS-808, trochę jest już zlutowane na płytce, czy można by tego użyć jako przedwzmaka?
    - Zasilanie, tutaj leżę kompletnie bo nie znam się na tym. W obecnym piecu jest jakiś transformator więc pewnie się nada. Nie za bardzo wiem jak zobaczyć jego parametry.
    - Obudowa naturalnie z mojego obecnego piecyka, taka w zupełności wystarczy.

Proszę o komentarze i rozwianie kilku problematycznych dla mnie kwestii. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś to wszystko ogarnąć i w efekcie przerobić ten piecyk.
  • Poziom 27  
    Amatorów u nas dostatek.Jeżeli nie znasz się na elektronice to jak chcesz grzebać w tym sprzęcie.Słuchaj ,jeżeli ten piec ma przyzwoity clan to zostaw go w spokoju a pobaw się kostkami,które są łatwiejsze do wykonania i zawsze można je do kosza wyrzucić.Pierwsza sprawa oby grzebać w piecu to trzeba wiedzieć jakie siedzi trafo,jego napięcia i moc.Czy masz tam symetryczne zasilanie.Bardzo poglądowym piecem/schematy są w necie/ Marshall-8001/8010/zbudowany na TDA2030 +clan + przester.
  • Poziom 10  
    Generalnie to i clean mi się nie podoba. Jak podłączę jakikolwiek efekt to brzmienie i tak jest bardzo przymulone. Ten piec tak ma ;) No cóż, na razie trochę poczytam i pooglądam jakieś gotowe projekty, a na wakacje jeszcze pomyślę z przeróbką.