Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

elektryczne lusterka seat cordoba 2000r typ silnika ALM

spid53 08 Feb 2009 15:15 3301 7
    spid53
    Level 11  
    Mam zamiar wstawić do auta elektrycznie sterowane lusterka(obecnie są manualne).Zastanawiam się tylko czy pomiędzy lusterkiem ,a przełącznikiem (sterownikiem) lusterka nie ma przypadkiem jakiegoś układu elektronicznego.Nie chce ich przypadkowo uszkodzić podłączając bezpośrednio pod sterownik.
    pawel_8_8
    Level 2  
    Witam

Podłączę się pod temat (uniknę niepotrzebnego bałaganu)

Do rzeczy:
    Do pewnego czasu miałem w swoim Renault Espace lusterka manualne, ale postanowiłem zmienić je na elektryczne...

Posiadam do tego:
    - dwa el. lusterka
    - joystick z wyjściem 8 pinowym (jeden pusty, czyli do podłączenia 7 kabelków) (bez ogrzewania)

Przy lusterkach są wiązki, do których można podłączyć lusterka, ale niestety joystickiem jest problem - nigdzie nie widzę wtyczki...
    Rozbieranie i wyciąganie całej konsoli mija się z celem, więc...

Pytanie jest następującego typu:
    Jak podłączyć lusterka (przydałby się jakiś schemacik) z joystickiem, żeby wszystko działało jak trzeba? Ewentualnie gdzie szukać lub czy potrzebna jest wiązka, której nie ma do joysticka? Gdzie powinna być podłączona...

Mam nadzieję, że pomożecie :D

Pozdrawiam
    Paweł
    Spacewalker
    Level 33  
    Latwo zrobisz sterowanie lusterka kierowcy bo tam bedzie przełacznik, ale do lusterka prawego musisz ciagnac kable przez całe drzwi i auto.
    pawel_8_8
    Level 2  
    Spacewalker wrote:
    Latwo zrobisz sterowanie lusterka kierowcy bo tam bedzie przełacznik, ale do lusterka prawego musisz ciagnac kable przez całe drzwi i auto.

Witam

Ciągnąć kable to ŻADEN problem, gorzej z połączeniami - jak to zrobić... Schemacik by się przydał...

Pozdrawiam
    Paweł
    Spacewalker
    Level 33  
    dla mnie akurat problem to pociagnac kable bo musisz pozdejmowac boczki, spinki pekaja, pozakladasz i wszystko trzeszczy potem. Wszystko znajdziesz w ELSA, to juz nie pierwszy raz pisze, jak ktos chce sie bawic w elektryce aut seri VAG to Elsa i Etka na dziendobry.
    pawel_8_8
    Level 2  
    Spacewalker wrote:
    dla mnie akurat problem to pociagnac kable bo musisz pozdejmowac boczki, spinki pekaja, pozakladasz i wszystko trzeszczy potem. Wszystko znajdziesz w ELSA, to juz nie pierwszy raz pisze, jak ktos chce sie bawic w elektryce aut seri VAG to Elsa i Etka na dziendobry.

Witam

W takim razie proszę o rozszyfrowanie, co to ELSA i ETKA... Najlepiej przekierowanie do źródła...

Pozdrawiam
    Paweł
    Spacewalker
    Level 33  
    ...i jeszcze moze Ci kupic, zainstalowac i zrobic to co potrzebujesz. Prosze sie pofatygowac i wpisac te 2 wyrazy w google lub w wyszukiwarce elektroda. Tylko prosze nie pisz ze zajmuje 16GB, i czy ktos ma werse CD. jesli ktos tego potrzebuje to wie gdzie szukac.