Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przeróbka głosników pod mp3 lub telefon...

08 Lut 2009 15:29 3090 3
  • Poziom 9  
    Witam...
    Mam problem z przeróbką głośników...
    Wyjąłem stare głośniki z radia Condor i chcę je podłączyć z wzmacniaczem, który mam z komputerowych głośników creative 2.1...
    Głośniki z radia już przerobiłem z końcówką i mają teraz mini jacka lecz chodzą bardzo cicho... Wiem czemu, ponieważ brak wzmacniacza... Ale znowu z subwoferu mam urwany kabel i nie mogę połączyć z mini jackem.... Nic mi nie gra!!!
    Kilka fotek...
    Głośniki z radia
    głośnik od kompa
    Tył głośnika od kompa
    no i mój problem czyli urwane kable... Plątałem je we wszystkie sposoby z mini jackiem i nic nie grało... Pomocy!!! czy to wogule zagra????
    no i ten jack...
    Sorki za jakość zdjęć...
    Pomóżcie mi... Czy to wogule zagra!!! Jestem w tym wszystkim zielony i jak ktoś ma inne propozycje to piszcie!!!
  • Poziom 28  
    Czy masz pewność, że subwoofer jest sprawny?

Na fotce, na której pokazujesz ucięty i odizolowany kabel, na 99,9% jest tak, że ten "boczny" drut to będzie masa, a te przewody w białej i czerwonej izolacji to sygnały kanałów. Nie pamiętam, który jest lewy, który jest prawy, ale jak okaże się, że gra odwrotnie, to bez problemu można zamienić.

Zrób głośność na subwooferze na maksimum. Potem dotknij gołym palcem osobno przewodu w czerwonej i białej izolacji. Jeżeli przy dotykaniu usłyszysz brzęczenie, to z zestaw ma szansę zagrać.
  • Poziom 9  
    No teraz jestem pewien na 99% ze wzmacniacz siadł... Ale ja już to porzuciłem bo doszłem do wniosku że nie opłaca mi się przerabiać czegoś z czego nie mam pojęcia... Mam stary radiomagnetofon condor i już przerobiłem końcówke z głośnikami i radio gra z mp3 playera... tylko szykuje się kilka 18 i chcę podłączyć go do akumulatora motocyklowego... do radia idzie 10 baterii 1.5v czyli 15v łącznie... Pytanie polega na tym czy idzie podłączyć to do każdego aku i jak????
  • Poziom 28  
    Do aku motocyklowego, który ma 6V, może nie zadziałać. Chyba, że dasz 2 połączone szeregowo.

Nie wiem, czy są motocykle, w których wykorzystuje się akumulator 12V.

Natomiast z akumulatorem samochodowym 12V nie powinno być problemu. Będzie to działać jak na trochę zużytych bateriach (wtedy przypada 1,2V na ogniwo).