Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 5510 synchro pionowe...

30 Lis 2002 21:59 1582 6
 • Poziom 12  
  TV pracuje poprawnie na wejściu antenowym,natomiast po przełączeniu na AV (podłączony satelita)nieregularnie zrywa pion.Czy ktoś miał podobny przypadek ??? (tuner sprawdzony-OK.)Problem dotyczy oczywiście T5510.
 • Poziom 12  
  Witaj...

  Co prawda miałem taki problem w 5550TM, ale myślę, że może być podobnie.
  Mianowicie problem może tkwić w zailaniu układu sterującego synchronizacją. Sprawdź, czy aby stabilizator jest w porządku, u mnie kiedyś świrował ... po wymianie synchro wróciło do normy.
  Nie jestem tego na 100% pewny, bo wiesz - to jest jak naprawiać TV przez telefon. Ale możesz sprawdzić, czy napięcie nie skacze.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Dzięki za tą podpowiedż, jutro zabiorę się za niego i na pewno dam odpowiedż gdy do czegoś konkretnego dojdę...
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Sprawdź elektrolit na wejściu AV.
 • Poziom 12  
  chwilowo nie mogłem się odezwać,wyglądało to mastępująco: Elemis od klienta pracował z konkretnym tunerem sat. Zrywało pion-nieregularnie. Tuner pod innymi TV pracował prawidłowo-niby sprawny,zaś Elemis z innym tunerem bądż video też pracował prawidłowo.Przejrzałem płytkę eurozłącza 2041-bodajrze(bez tXt) i nic.Po tych próbach już nie wiem o co tu chodzi...Ktoś ma jakieś pomysły???
 • Poziom 29  
  W trybie pracy z euro może występować tryb pracy wymuszonej przez napięcie podawane z tunera.Może polaryzacja.Może klucz? :idea:
 • Poziom 12  
  podmieniałem klucz,tranzystory i elki,wiele tego nie ma,ta płytka myślę jest ok. Z uwagi na sugestię klienta oraz brak nadmiaru wolnego czasu dałem sobie spokój.Istnieje możliwość ponownego podeścia do tematu,gdy wpadnie mi drugi taki ELEMIS.