Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SKYPE + forum. Problem z jednoczesną pracą.

08 Lut 2009 18:15 906 3
  • Poziom 35  
    Witam.
    Jakiś trzy tygodnie temu wystąpił u mnie problem z jednoczesną (poprawną) pracą SKYPE'a i forum, dowolnego forum. Otóż jak zainstaluje Skype'a to przy wchodzeniu na forum otwiera mi się przysłowiowy milion okien. Po jakiejś chwili wszystkie znikają. Pozostaje jedno lub wyskakuje informacja o błędzie przeglądarki. Jeżeli okno z forum pozostanie to strona forum pracuje bardzo wolno, a przewijanie strony odbywa się skokowo. Cóż to za zaraza :?:

P.S.
    Konfiguracja nie zmieniana od około 1 roku, łącze 10Mb/s.
    Po deinstalacji Skype'a wszystko wraca do normy.
  • Spec od komputerów
    A jaką masz faktyczną przepustowość łącza ? Sprawdź przynajmniej w menadżerze zadań. Ponadto w tym samym menadżerze sprawdź ile zasobów procesora zajmuje Skype i przeglądarka (jaka ?). Skype masz w najnowszej wersji ? Jaki system ?
  • Poziom 35  
    tronic1 napisał:
    A jaką masz faktyczną przepustowość łącza ?....
    A jak to sprawdzić ? No niestety, nie jestem zbyt biegły w tym temacie :oops:
    tronic1 napisał:
    ...ile zasobów procesora zajmuje Skype....
    W stanie oczekiwania na jakieś połączenie jest to 00 czasem tylko wskoczy na 01
    tronic1 napisał:
    ...i przeglądarka....
    Jeżeli przeglądam jakieś strony to skacze od 07 do ± 20 następnie wraca do 00. Jak wejdę na forum to skacze do 70÷80 a po chwili jest już 99. Jedynie wizyta na forum powoduje takie obciążenie.
    tronic1 napisał:
    ...i przeglądarka (jaka ?).....
    IE
    tronic1 napisał:
    ...Skype masz w najnowszej wersji ?...
    Miałem 3,8 przeinstalowałem na 4,0 i bez zmian.
    tronic1 napisał:
    ...Jaki system ?...
    XP legalny, zarejestrowany + SP2.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nawet ze względu na bezpieczeństwo zainstaluj inną przeglądarkę, Operę lub Firefix'a. Poza tym przeskanuj komputer dobrym antyvirem i programem do znaqjdowania robactwa, np.Spy Boot http://www.safer-networking.org/index2.html