Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CISCO SOHO 96 dostęp przez www/telnet

08 Lut 2009 18:47 2224 4
  • Poziom 21  
    Router CISCO SOHO 96, skonfigurowałem tak jak pisze w instrukcji.
    Komputer - DHCP
    Wpisuje adres w przeglądarce 10.10.10.1 i pojawia się standardowe okno do uwierzytelniania HTTP.
    Wg. instrukcji pierwsze logowanie powinno odbyć się bez hasła i loginu. Niestety nic z tego. Próbowałem różnych haseł jakie znalazłem dla tego sprzętu: sdm, router, ilmi jednak bez efektu.
    Sprzęt prawdopodobnie fabrycznie nowy, więc wątpię żeby ktoś już coś konfigurował, tym bardziej, że już pewnie by sobie zmienił domyślną brame ;) a mam ich 4 szt. i ze wszystkimi to samo.
    Jutro zrobię sobie kabel do konsoli, tylko co dalej?

Myśle, że raczej nie są uszkodzone, ponieważ jest ich 4, wszystkie zachowują się tak samo, dwa mają jeszcze oryginalne folie zabezpieczające, mają tą samą brame, przypisują bez problemu adresy IP - krótko mówiąc zbyt duży zbieg okoliczności ;-)
    Jak mi już wpadł już w ręce sprzęt tej klasy to grzech się nimi nie pobawić ;)
  • Poziom 12  
    Piszesz, że skonfigurowałeś router tak jak w instrukcji.
    Więc jakoś mogłeś się do niego dostać. Jeżeli używałeś kreatora konfiguracja to bardzo prawdopodobne, że kazał Ci zmienić standardowe hasło, (nie miałem styczności z tym routerem).

Spróbuj zrobić twardy reset i sprawdź co wtedy się będzie działo.
  • Poziom 21  
    Skonfigurowałem -> może źle się wyraziłem, chodzi mi od spięcie i ew. ręczne ustawienie adresu IP(oprócz przydzielania adresu ustawiałem też ręcznie 10.10.10.x ale też bez zmian)
    do konfiguracji nie dostałem się ani przez www ani przez telnet i w żaden inny sposób.
    Myślałem nad twardy resetem ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, sam jako tako router nie ma przycisku "reset" - może w konsoli jakoś to zrobię?

Jeżeli ma to komuś coś dać to zamieszczam do tego instrukcje z której wynika, że po przydzieleniu adresu przez router i wpisaniu 10.10.10.1 powinienem być przeniesiony do konfiguracji bez wpisywania loginu i hasła.
  • Poziom 23  
    w konsoli nie powinno być hasła, przez www i telnet się nie możesz zalogować bo nie masz skonfigurowanego żadnego usera w konfigu

jeśli jednak by było to w momencie startu routera będąc podłączonym do konsoli wciśnij ctrl+break

jak wejdziesz do rommonitora wpisz do rejestru konfiguracji wartość
    0x2142, zresetuj router

ten wpisz pomija plik konfiguracyjny, tak więc router zbotuje się beż żadnych haseł, zmieniasz hasło, zapisujesz configa do nvramu i wracasz do starej wartości rejestru konfiguracyjnego czyli do 0x2102

pytanie poza konkursem, jesteś świadomy że ten router ma wbudowany modem adsl ale dla isdn więc w polsce raczej nieprzydatne, kiedyś netia instalowała net24 na isdn, ale nowe instalacje są już generalnie na liniach analogowych
  • Poziom 21  
    Już teraz dzięki za info, choć dopiero jutro będę się tym bawił przez konsolę.

Co do WAN, to nie moja sprawa ;] Kupiłem 4 sztuki za... 30 zł. Bawię się nimi a za jakiś czas skończą swój żywot na allegro. Tak jak napisałem wyżej - skoro mam sprzęt tej klasy to wypadałoby się tym pobawić, tym bardziej, że konfiguracja sprzętu CISCO odbiega nieco od reszty sprzętu tego typu ;)