Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAF, JAF BB5 Unlocker, JAF BB5+ Unlocker, JAF-S Unlocker

Lawarov 21 Sie 2009 21:03 236601 1094
    poli5
    Poziom 16  
    entermen napisał:
    Zrobiłem flash na 6.17 potem dalem unlock, wyskoczyło okno do podania pliku mcu podałem mcu 6.17 zacząl robic unlock, ale prezd końcem jakiś błąd i nie dokończył telefon trup.
    Nie można zczytać nic nawet.
    Mógłby ktoś pomóc?

tak wgraj 4.91 i tak zostaw
  • PCBway
    entermen
    Poziom 31  
    Nie moge czytac telefonu, a telfon się nie chce włączyć.
    Nie ma ktoś pm do tej nokii? Może to go postawi.
    Za pomoc oczywiście punkciki.
    Z góry dzięki.
  • PCBway
    trzmi3lu
    Poziom 16  
    Niestety musisz władowac mu po manualu flasha (nie ma flasha nie ma info - proste). Po manualu telefon wstanie i bedzie dizałal, tylko nie kombinuj juz z wersją 6.17, bo nic nie zdziałasz z unlockiem na tej wersji.

pozdrawiam
    entermen
    Poziom 31  
    Czyli na chwilę obecną nie ma możliwości usunięcia simlocka z wersji 6.17? Ten egzemplarz, który mam to jest z vodafone.
    poli5
    Poziom 16  
    entermen napisał:
    Czyli na chwilę obecną nie ma możliwości usunięcia simlocka z wersji 6.17? Ten egzemplarz, który mam to jest z vodafone.

nie ma wrzuc 4.91
    skieri
    Poziom 22  
    Skad mozna sciagnac najnowsza wersje jafa plus jakies latki? Kiedys mialem taka fajna strone ale mialem ostatnio czystke na kompie.
    projectm
    Poziom 10  
    witam mam problem od wczoraj niedziałają mi pkeye (jeden kupiony 2lata temu 5% life timer drugi w kwietniu 88% life timer, ) po probie wlaczenia roznych wersji jafa pokazuje albp0 pkeya not detected albo not actived i jaf sie restaruje.
    na obu kluczach to samo, odinstalwoalem pkeya i to samo, dziekuje za pomoc. prosze o pomoc.wczesniej korzystalem z zueli ale od 3 miesiecy niebylo problemow
    wczoraj robilem kopie zapasową i rowneiz robilem unlock navigatora zuelą na starym pkeyu
    a dzis niedziała żaden, ani stary ani nowy. :(
    dodam ze byłem u znajomego i na obu pkeyach odpala mu jafa ...
    Deny81
    Poziom 22  
    Panowie mam 2630 na locka ale niestety jaf pokazuje mi taki komunikat :
    MCU: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-298\rm298__05.20.mcusw
    Boot'owanie telefonu...
    MCU ID: 0x3168
    Identyfikator MCU ID nie jest kompatybilny ze wskazanym plikiem flash...
    Błąd przy boot'owaniu telefonu...
    mt-box bez kłopotu go flashuje a jaf ma taki kaprys. co z nim mogę zrobić.?
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    projectm napisał:
    witam mam problem od wczoraj niedziałają mi pkeye (jeden kupiony 2lata temu 5% life timer drugi w kwietniu 88% life timer, ) po probie wlaczenia roznych wersji jafa pokazuje albp0 pkeya not detected albo not actived i jaf sie restaruje.
    na obu kluczach to samo, odinstalwoalem pkeya i to samo, dziekuje za pomoc. prosze o pomoc.wczesniej korzystalem z zueli ale od 3 miesiecy niebylo problemow
    wczoraj robilem kopie zapasową i rowneiz robilem unlock navigatora zuelą na starym pkeyu
    a dzis niedziała żaden, ani stary ani nowy. :(
    dodam ze byłem u znajomego i na obu pkeyach odpala mu jafa ...

A jakiej wersji JAFa używasz?
    kastalaw
    Poziom 13  
    Witam,

Podejrzewam że NIE.....Ale upewnijcie mnie. Jaf nie robi unlocka nawet z Nokii 5800.
    arcik99
    Poziom 19  
    bez logow nie, niestety zostal daleko z tylu
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    kastalaw napisał:
    Witam,

Podejrzewam że NIE.....Ale upewnijcie mnie. Jaf nie robi unlocka nawet z Nokii 5800.

Unlock możliwy jedynie za pomocą Dejan TRK Unlocker i to z opcją zakupu kredytów. Niestety nie doszło do następnych updeytów do JAF'a.
    entermen
    Poziom 31  
    Witam.
    Panowie mam mały problem z uzyskaniem komunikacji miedzy jafem a nokią 6610i po fbusie. Pasuje do niej kilka kabelków, ale na żadnym nie mogę uzyskac komunikacji.
    Z góry dzieki.
    MLRwin
    Poziom 17  
    Moze to problem z telefonem, probowales przez USB? Moze musisz przeczyscic styki, nawet nie szczytuje telefonu?
    entermen
    Poziom 31  
    Już sobie poradziłem. Dzieki za zainteresowanie tematem.

Panowie czym robicie simlocka z 5310 XpressMusic i 5130 XpressMusic?
    Tym da radę BB5 and BB5Plus 2.01 FREE by Zulea, czy tym
    Virtual_PKEY_v2 i BB cinek v 1.04.
    skieri
    Poziom 22  
    Może ktoś powiedzieć jaka wersja JAFA obsługuje flash NOKII N97? aktualnie posiadam 1.98.63
    luxxxus
    Poziom 20  
    Tą wersją zrobisz ten model bez problemu
    skieri
    Poziom 22  
    hmm tylko jak?
    zainstalowalem paczke flash do n97 po "inf" nie wykrywa sam plikow, a w opcji manual flash nie mam do wyboru N97...
    skieri
    Poziom 22  
    A mozesz powiedziec jakie to pliki? Nie chce czegos spieprzyc
    MLRwin
    Poziom 17  
    Zmien lepiej wersje jafa szkoda ryzykowac:
    01.07.2009
    JAF exe 1.98.64 ready
    - improved N97 flashing
    - added sx4 bypass
    - added support for Vista SP2
    - added check for JAF.exe file location
    - small bugs fixe
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    @entermen - 5310XM robisz tym softem http://support.phone-tools.cn/files/JAF_Addons/Paid_Addons/JAF_BB5Plus_Unlocker_by_Cinek/

PS: Na wszelki wypadek rób backupy JAFem certy i PM'a ze względu że różnie nieszczęścia się zdarzają.

MLRwin napisał:
    Zmien lepiej wersje jafa szkoda ryzykowac:
    01.07.2009
    JAF exe 1.98.64 ready
    - improved N97 flashing
    - added sx4 bypass
    - added support for Vista SP2
    - added check for JAF.exe file location
    - small bugs fixe

Po zmianie na tą wersję może mieć problem z odpaleniem softu, objawiającą się komunikatem w stylu "jaf is hacked", fix nie zawsze pomaga.
    Poles
    Poziom 11  
    witam!
    mam pytanie poniewaz moj poprzedni temat znalazl sie w koszu ;( a nie moge znalezc informacji na ten temat. Znalalzem jaf boxa za 159 zlotych i niby jest bb5 simlock bez tp bez zadnych aktywacji czy to prawda? Jakich kabli do tego potrzebuje?
    taranek
    Poziom 18  
    Poles napisał:
    witam!
    mam pytanie poniewaz moj poprzedni temat znalazl sie w koszu ;( a nie moge znalezc informacji na ten temat. Znalalzem jaf boxa za 159 zlotych i niby jest bb5 simlock bez tp bez zadnych aktywacji czy to prawda? Jakich kabli do tego potrzebuje?

moim zdaniem prawidłowo że trafił do kosza a w związku z pytaniem to kable potrzebujesz takie jaki masz zrobić telefon albo uniwersalne a do tego jakies oprogramowanie bo samym boxem to nic nie zrobisz
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    Poles napisał:
    witam!

Żeby cokolwiek robić na oryginalnym sofcie musisz mieć jeszcze Pkey'a i tyle. Kable do JAF'a to wszystkie RJ45.

PS: Sam box to tak naprawdę na dzień dzisiejszy to nic innego jak tylko interfejs do komunikacji. Więcej się po nim nie spodziewaj :]
    rekord100
    Poziom 23  
    Lawarov napisał:
    Poles napisał:
    witam!

Żeby cokolwiek robić na oryginalnym sofcie musisz mieć jeszcze Pkey'a i tyle. Kable do JAF'a to wszystkie RJ45.

PS: Sam box to tak naprawdę na dzień dzisiejszy to nic innego jak tylko interfejs do komunikacji. Więcej się po nim nie spodziewaj :]

Na oryginalnym może i tak, ale jeśli używa się ogólniedostepnych programów spokojnie do simlocków wystarczy sam jaf, więc jaf + uni f-busy.
    entermen
    Poziom 31  
    Witam.
    Panowie mam mały problem ze zczytaniem N-95-1 RM-159.
    Próbuje na unifbus kable nr 3 (rezystor7,5) i na fbusie pod N-95.
    Połączenie mam tak jak w programie:
    Od lewej czerowny, zielony, czarny.

JAF, JAF BB5 Unlocker, JAF BB5+ Unlocker, JAF-S Unlocker

Na krokodylkach jest zasilanie .

Ciągle dostaje taki komunikat:

Cytat:
    Searching for phone ...
    ERROR: Cannot detect phone on FBUS interface
    Operation time: 00:12.
    Done with error(s).
    Thread phone exit.

Wygląda na problem z kablem, ale to są dwa nowe kable więc jest to conajmniej dziwne.
    andrev800
    Poziom 18  
    Odepnij aparat i LCD, wtedy spróbuj się skomunikować.
    luxxxus
    Poziom 20  
    Nie masz problemu z kablem a z zasilaniem , proponuje kupić adapter i bedzie po problemie
    entermen
    Poziom 31  
    Podpinam przez adapter z regulacją od 3.3 do 10.
    Próbowałem też na ładowarace na obu kablach i też nic.