Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit 2296 X WU - usterka programatora?

08 Lut 2009 19:20 1892 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    Moja pralko-suszarka Indesit 2296 X WU blokuje się na programie prania i nie przeskakuje na płukanie. Wygląda że to problem z samym programatorem. Czy tak? Czy jest ew do naprawienia?
    Sama pralka sprawuje się bardzo dobrze i poza trzykrotną wymianą szczotek, wymianą pompy i przelutowaniem zimnego lutu na module pierze od ... 1995roku.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli blokuje się na programie prania i nie grzeje to grzałka do wymiany.
  • Poziom 9  
    Grzeje. Normalnie pierze, ale nie wskakuje na płukanie, więc zakładam że programator. Po przestawieniu o jeden 'ząbek' program idzie dalej.
  • Poziom 13  
    W Indesicie 2296 powodem blokowania się programu bardzo często było zakleszczanie się metalowej dżwigni łączącej programator z dozownikiem wody. Rozbierz ten mechanizm i złóż jeszcze raz, napewno pomoże.
    Indesit 2296 to porządna pralka , do tego modelu było bardzo mało wyjazdów.
    Powodzenia..
  • Poziom 9  
    To by mogło być to, bo wczoraj nie mogla przejść jednego punktu w płukaniu. Rozbiorę mechanizm popołudniu. A ten model Indesita rzeczywiście był ok.
  • Poziom 21  
    Pralka rzeczywiście jest rewelacyjna i kolega brummer ma racje - najmniej do niej było wyjazdów. Sam kupiłem sobie tą pralkę w 1995 roku i do dziś pracuje. Poza wymianą łożyska bębna z simeringiem oraz dwukrotnej wymianie szczotek działa rewelacyjnie. Zrobiłem sobie sam krzywdę gdyż trzeci raz wymieniając elektrody węglowe nie kupiłem oryginalnych z uchwytami tylko dopasowałem inne wsadzając je w oryginalne mocowania. Niestety źle dotarłem elektrody papierem i wywaliło mi komutator. Efekt- poszukiwania używanego silnika. Znalazłem, wymieniłem i pralka śmiga jak trzeba. Jej konstrukcja jest warta napraw. Bardzo udana konstrukcja!Pozdrawiam