Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można zainstalować Windows.

08 Lut 2009 19:55 13772 19
  • Poziom 19  
    Witam mam taki problem a mianowicie nie mogę zainstalować Windows'a na komputer, wyskakują mi błędy.

Komputer to:
    celeron 2.8
    512 ram
    dysk 80GB SATA WD800 Caviar

Proszę o pomoc.

• R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Dopóki autor nie zmieni sposobu wklejenia zdjęć proszę o nie zabieranie głosu w dyskusji.
  • Poziom 19  
    Już naprawiłem błąd, proszę o pomoc.
  • Poziom 28  
    Ja proponuje przetestować ram i HDD ..... w przypadku ram proszę użyć memtest , wcześniej proszę przeczyścić sloty ram jakimś płynem do elektroniki czyszczącym :)
  • Poziom 43  
    Zapytam inaczej. Czy ten procesor,który widzimy na załączonym screenie pracował z tą płytą główną od samego początku czy może go dokupiłeś ?

Z komunikatu wynika,że należało by zaaktualizować BIOS w celu prawidłowego zidentyfikowania procesora.
  • Poziom 16  
    Sprawdź, czy dysk nie jest ustawiony na slave, jesli jest - przełącz na master. I podłącz go do pierwszego kontrolera. Oba Cd-romy do drugiego.
  • Poziom 19  
    mat_ed tak ten procek działa wczesniej cały komputer dział problemy zaczeły od momenty kiedy komp zawiesił sie i został wyłaczony z sieci wyskakiwały błedy nie mozna było sformatowac dysku no ale po czasie zaskoczył no ale zauwazyłem ze kabel od dysku jest uszkodzony wiec został kupiony nowy kabelek no i od tego czasu juz nic nie mozna zrobic podczas instalacji wina gdy system sprawdza (bada dyski) to po ukonczeniu widzi tylko partycje D a C nie i informacja ze system nie na dostepu do dysku
  • Poziom 43  
    Zresetuj ustawienia BIOS-u wyciągając na chwilę bateryjkę na płycie głównej przy odłączonym zasilaniu. Następnie poprawnie skonfiguruj napędy dyski - tak jak zostało to wcześniej napisane, czyli: dysk twardy podłącz na kanale IDE 1 ustaw go na master, napędy odpowiednio ustawione slave i master na kanale IDE 2 po czym przystąp ponownie do instalacji.

Przedstaw nam także dokładną konfigurację komputera,uwzględniając zasilacz.
  • Poziom 19  
    ale w tym dysku nie mam jak nawet nie mam opisne ktore zworki no nic nie mam i on poczatku jak kupiłem to było tak ze tylko kabelkiem sata bylo podłaczone i tyle i wszystko ładnie działo

a co do napędów sa one dobrze podłaczone bo napedy sa podłaczone juz przez szmate
  • Poziom 43  
    Cytat:
    tylko kabelkiem sata bylo podłaczone

A teraz to jakim jest podłączone ? Kolego prosiłem abyś przedstawił dokładną konfigurację. Prosiłem także abyś zresetował ustawienia BIOS-u wykonałeś to ?

Dysk jest S-ATA a więc podczas instalacji na początku musisz wcisnąć F6 aby zainstalować sterowniki do kontrolera, które znajdziesz na stronie producenta płyty głównej.
  • Poziom 19  
    tak wyciagałem rownież baterie tylko ze zasilacz był wyłaczony przy pomocy guzika na zasilaczu
    no teraz tez jest podłączony kabelkiem tylko że nowym i od tego nowego zaczyły sie takie problemy ze nie widzi dysku c: i instalator pisze ze nie ma dostępu do dysku
  • Poziom 43  
    Powtórzę:

Cytat:
    Dysk jest S-ATA a więc podczas instalacji na początku musisz wcisnąć F6 aby zainstalować sterowniki do kontrolera, które znajdziesz na stronie producenta płyty głównej.

Napisz jeszcze kiedy zaczął pojawiać się ten komunikat widoczny przy procedurze POST ?
  • Poziom 18  
    Ogólnie to polecam Google i 75 tysięcy wyników dla tego błędu.
    A oto informacja ze strony Micro$oftu:
    Cytat:
    Explanation:

This Stop message occurs when requested data is not found in memory. The system generates a fault, which normally indicates that the system looks for data in the paging file. In this circumstance, however, the missing data is identified as being located within an area of memory that cannot be paged out to disk. The system faults, but cannot find, the data and is unable to recover. Faulty hardware, a buggy system service, antivirus software, and a corrupted NTFS volume can all generate this type of error.

User Action:

This Stop message usually occurs after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed hardware (usually related to defective RAM, either main memory, L2 RAM cache, or video RAM). If hardware has been added to the system recently, remove it to see if the error recurs. If existing hardware has failed, remove or replace the faulty component. Run hardware diagnostics supplied by the system manufacturer. For details on these procedures, see the owners manual for your computer. Another cause of this Stop message is the installation of a buggy system service. Disable the service and determine if this resolves the error. If so, contact the manufacturer of the system service about a possible update. If the error occurs during system startup, restart your computer, and press F8 at the character-mode menu that displays the operating system choices. At the resulting Windows 2000 Advanced Options menu, choose the Last Known Good Configuration option. This option is most effective when only one driver or service is added at a time. Antivirus software can also trigger this Stop message. Disable the program and determine if this resolves the error. If it does, contact the manufacturer of the program about a possible update. A corrupted NTFS volume can also generate this Stop message. Run Chkdsk /f /r to detect and repair disk errors. Restart the system before the disk scan begins on a system partition. If the hard disk is SCSI, check for problems between the SCSI controller and the disk. Finally, check the System Log in Event Viewer for additional error messages that might help pinpoint the device or driver causing the error. Disabling memory caching of the BIOS might also resolve it. For more troubleshooting information about this Stop message, refer to the Microsoft Knowledge Base at http://support.microsoft.com/support.

A oto wersja po polsku za pomocą tłumacza Google:
    Cytat:

Wyjaśnienie:

Ten komunikat Stop występuje, gdy dane nie są w pamięci. System generuje błędu, który zazwyczaj oznacza, że system szuka danych w pliku stronicowania. W tej sytuacji, jednak brakuje danych jest identyfikowany jako położony w obszarze pamięci, który nie może być obecnie stronicowanej na dysku. System usterki, ale nie może odnaleźć dane, i nie jest w stanie odzyskać. Wadliwy sprzęt, a wadliwy system usług, oprogramowania antywirusowego, a uszkodzony wolumin NTFS mogą generować tego typu błędu.

Akcja użytkownika:

Ta wiadomość Przystanek zwykle występuje po instalacji wadliwego sprzętu lub w przypadku awarii zainstalowanego sprzętu (zwykle związane z wadliwej pamięci RAM, albo główne pamięci L2 pamięci cache lub wideo RAM). Jeżeli sprzęt został dodany do systemu niedawno, usuń go, aby sprawdzić, czy błąd się powtarza. Jeśli nie istniejącego sprzętu, usunąć lub wymienić wadliwy element. Uruchom diagnostyki sprzętu dostarczone przez producenta systemu. Szczegółowe informacje na temat tych procedur można znaleźć w podręczniku dla właścicieli komputera. Inną przyczyną tego Przystanek wiadomość jest instalacja w wadliwy system usług. Wyłącz usługę i określić, czy to błąd. Jeśli tak, skontaktuj się z producentem systemu usług o ewentualnej aktualizacji. Jeśli błąd występuje podczas uruchamiania systemu, uruchom ponownie komputer, a następnie naciśnij klawisz F8 w trybie znakowym wyświetla menu wyboru systemu operacyjnego. Na wynikające Windows 2000 Advanced Options menu wybierz ostatniej znanej dobrej konfiguracji opcję. Ta opcja jest najbardziej skuteczne, gdy tylko jeden sterownik lub usługę, dodaje się w czasie. Oprogramowanie antywirusowe może również powodować Przystanek tej wiadomości. Wyłącz program i sprawdzić, czy to błąd. Jeśli tak, skontaktuj się z producentem programu o ewentualnej aktualizacji. A uszkodzony wolumin NTFS można również generować ten Przystanek wiadomości. Uruchom Chkdsk / f / r do wykrywania i naprawy błędów na dysku. Restart systemu przed rozpoczęciem skanowania dysku na partycji systemowej. Jeżeli dysk twardy SCSI, sprawdź, czy problemy między kontroler SCSI i dysk. Wreszcie, należy sprawdzić dzienniku systemu w Podglądzie zdarzeń dodatkowe komunikaty o błędach, które mogą pomóc zidentyfikować urządzenia lub sterownika powodującego błąd. Wyłączenie buforowania pamięci w BIOS-ie może również rozwiązać ten problem. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązywania problemów dotyczących tego Przystanek wiadomości odnoszą się do wiedzy Microsoft Knowledge Base na http://support.microsoft.com/support.

Wnioski:
    Przetestuj pamięć, F6 podczas instalacji lub integracja SP2 lub SP3 poprzez nLite i tak jak napisali koledzy wyżej - BIOS domaga się aktualizacji poprawiającej obsługę CPU.
  • Poziom 19  
    no wszystko to zaczeło się od zawieszenia komputera został wyłączony z sieci i zaczoł wyskakiwac bład że nie może odczytac dysku ale po wielu probach formatowania i instalacji wina ruszył jakos no ale po kilku dniach został wymieniony kabelek no i od tego momentu juz nic nie działa czyli nie widzi partycji C: no i te błedy
  • Poziom 43  
    :arrow: Gutek666, czy Ty rozumiesz to co do Ciebie piszemy ? Masz zamiar dalej pisać 10x to samo czy w końcu zastosować się do wskazówek ?

Napisałem wyraźnie (ostatni raz powtórzę):

Cytat:

Ponadto w dalszym ciągu nie wiemy nic o Twojej konfiguracji sprzętowej.

Przydała by się także aktualizacja BIOS'u do najnowszej dostępnej wersji w celu zlikwidowania komunikatu pojawiającego się przy procedurze POST.

Płyta ma problem z obsługą procesora a dokładnie BIOS nie posiada mikrokodu procesora,który masz zainstalowany co także może skutkować niepowodzeniem instalacji.
  • Poziom 19  
    ja rozumiem i oki sprawdze to F6 i sprobuje a co sprzetu to wypisze jak rozkrece komputer a jeśli chodzi o akualizacje biosu to mozecie podac opis tego jak to zrobić
  • Poziom 8  
    Dziękuję serdecznie zastosuję się do twoich porad i dam znać jak to wszystko mi wyszło