Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migające światło na klatce schodowej

08 Lut 2009 20:20 2544 6
  • Poziom 2  
    Witam Koledzy!
    Mam problem ze światłem podłączonym do włączników schodowych. Gdy włączymy światło, żarówki świecą prawidłowo, natomiast gdy światło zostanie wyłączone to żarówki delikatnie mrugają. Myślałem, że problemem może być uszkodzony włącznik, kupiłem więc inny i zamieniłem najpierw z pierwszym, gdy nie było poprawy z drugim i nadal mruga. Jaka może być tego przyczyna? Od kilku elektryków słyszałem już wiele przeróżnych opinii na ten temat, ale żadna nie rozwiązała problemu. Może ktoś z Was spotkał się z tym zjawiskiem, może ma pomysł co jest tego przyczyną. Dodam, że piętro wyżej identycznie zamontowane włączniki schodowe działają bez zarzutu.Pozdrawiam i proszę o radę.
  • Poziom 23  
    Jaki typ żarówek, czy wyłaczniki są z podświetlaniem (neonówką), czy instalacja nowa-stara, co jeszcze jest wpięte w dany obwód ? Trochę więcej precyzji. Dokładnie określić przyczynę można dopiero przy pełnej wiedzy o danej instalacji.
  • Poziom 2  
    Już wyjaśniam!
    Żarówki jakie tam są to żarówki energooszczędne ( 2 x około 21W), ale wkręciłem w ich miejsce zwykłe i one również lekko migały, właściwie tylko żarzyły się. Włączniki są z podświetlaniem. Instalacja to nowy fragment instalacji wpięty tymczasowo (do czasu wymiany tablicy) do jednego z gniazd w istniejącej już, bardzo starej z resztą instalacji. Jest to przewód dwużyłowy (od gniazda sieciowego), wpiętę są tam dwa obwody klatek schodowych, na pierwszym piętrze (i tu jest problem) oraz drugi, z takimi samymi włacznikami również z podświetleniem. Zauważyłem ponadto, że w momencie, w którym zapala się żarówka przygasa neonówka w obu włącznikach. Jeden z elektryków radził mi wyciąć obie neonówki, może powinienem spróbować chociaż je odłączyć
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Neonówki to problem. Wypnij je lub zmień wyłaczniki.
  • Poziom 17  
    Sprawdź, co włącza wyłącznik (czy przypadkiem nie przewód neutralny).
  • Poziom 2  
    we wtorek będę tam i sprawdzę, wtedy napiszę czy coś pomogło. Dziękuję za sugestie i pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. Faktycznie problemem były neonówki podświetlające włączniki. Wyciąłem je i problem zniknął. Dziekuje za pomoc! Pozdrawiam :-)