Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson stylus color 480 problem po zacięciu papieru

08 Feb 2009 21:26 5211 7
 • Level 23  
  Drukarka Epson stylus color 480 7-8 letnia. Działa tylko czarna głowica, ale mi to wystarcza. Wielokrotnie przeze mnie skutecznie naprawiana przy Waszej pomocy.
  Tym razem niestety wkręciła mi się kartka papieru i powstał problem, którego wcześniej nie przerabiałem.
  W tej chwili udaje mi się wydrukować poprawnie jedną stronę, a po wyjechaniu kartki wydaje mi się, że drukarka zamiast się zatrzymać kręci jeszcze jakiś czas, aż pojawia się komunikat o "jammed paper" i wózek zamiast wracać na prawo zatrzymuje się w 1/3. Wszelkie próby dalszego drukowania kończą się innym komunikatem o braku łączności. Wyczyściłem pampersa dla pewności, ale po doprowadzeniu ręcznym do stanu początkowego, czyli przesunięciu wózka w prawo i innym cudowaniu udaje się wydrukować jedną kartę i znowu jammed paper.
  Tak kombinuję, jakby jakiś czujnik papieru wskazywał wkręcenie papieru, może gdzieś coś się zabrudziło, może gdzieś kawałek wkręconego papieru....
  Proszę o pomoc i sugestie, chciałbym jeszcze z niej skorzystać, tym bardziej, że kupiłem 5 tuszy black a 3zł.
  Programem utility resetowałem wszystko co się dało ale bez rezultatu.

  Dodano po 6 [minuty]:

  W tej chwili, gdy resetuję drukarkę pokazuje się ciągle ten sam poniższy komunikat ale żadnego papieru nie widać, no chyba, że muszę coś wyczyścić!
  A general error has occurred.
  Click the [Clear] button to clear all print data from the Spool Manager. Remove any foreign objects, packing materials, or jammed paper
 • Helpful post
  Printers specialist
  Wygląda na to, że dźwignia czujnika papieru zacina się po pobraniu kartki i nie powraca do pierwotnej pozycji po jej wyjechaniu - zwykle wymusza to osadzona na tej dźwigni sprężynka, która tutaj mogła się poluzować lub wypaść. A co oznacza to "inne cudowanie" oprócz ustawienia karetki po prawej stronie?
 • Level 23  
  Spróbuję trochę doprecyzować.
  Moja drukarka nie posiada włącznika/wyłącznika bo taki model.
  Zatem każde uruchomienie systemu komputerowego, uruchamia drukarkę.
  Otóż, każdorazowo gdy włączam kompa karetka, bo chyba tak się to określa stojąca w stanie spoczynku przy prawej stronie drukarki rusza i wykonuje kilka przesunięć w lewo, prawo, aż po chwili wraca z powrotem w skrajne prawe położenie (tak było od nowości). Każde wyjęcie na sekundę kabla zasilającego drukarkę powoduje powyższe chwilowe przesuwanie karetki i powrót w prawidłowe skrajne prawe położenie.
  W tym momencie drukarka praktycznie jest gotowa do drukowania i reaguje na polecenia komputera, ale.... i tu zaczyna się problem.
  Po wydaniu polecenia wydrukowania jakiejś strony z komputera, drukarka pobierze kartkę, wydrukuje perfekcyjnie stronę, lecz po wysunięciu karki kreci jakby nieco dłużej (ale być może to jest tylko moje odczucie) i powraca do prawidłowego prawego położenia. Niestety w tym momencie wyświetla się komunikat o wkręceniu/zacięciu papieru "Paper is jammed i obrazek sugerujący otwarcie klapy i wyjęcie wkręconego/zaciętego papieru
  Click the Eject button to eject any jammed paper. If paper is still jammed inside the printer, click the Stop button, open the printer cover and remove the paper. Then close the printer cover and click the Reset button."

  Wówczas kliknięcie pola "EJECT" powoduje, że karetka przesuwa się w lewo kręci wałkiem ok 15 sek i się zatrzymuje w położeniu 1/3 i znowu pojawia się komunikat jak wyżej. Czasami pojawia się możliwość kliknięcia CLEAR i taki komunikat:
  A general error has occurred.
  Click the [Clear] button to clear all print data from the Spool Manager. Remove any foreign objects, packing materials, or jammed paper from inside the printer. After removing the source of the problem, click the [Reset] button. If this error continues to occur, contact your dealer or authorized service center.
  Po kliknięciu Clear drukarka praktycznie nie reaguje i pojawia się znowu powyższy komunikat z możliwością kliknięcia RESET.
  Gdy kliknę RESET karetka przesuwa się w lewo do końca, tam gwałtownie kręcąc warczy, a następnie kręci, kreci, aż zatrzymuje się w tym skrajnym LEWYM położeniu (czyli po przeciwnej stronie prawidłowego ustawienia).
  Znowu pojawia się powyższy komunikat z możliwością kliknięcia CLEAR. Później z możliwością RESET i tak na zmianę.
  Generalnie drukarka drukuje prawidłowo, wydruk jest lux, tylko po wydrukowaniu max. 1 strony pojawia się ciągle komunikat jakby o zacięciu papieru, konieczności czyszczenia....
  Zaczął się ten problem faktycznie od wkręcenia papieru.
  Czasami uda mi się jakoś doprowadzić ją do stanu wyjściowego, wówczas wydrukuje jedną stronę i problem powraca.
 • Moderator
  A tego, co napisał konmaj nie chcesz sprawdzić?
 • Level 23  
  Na wstępie powiem, że moja wiedza na temat serwisowania drukarek jest żadna, ale swoją kilka razy rozbierałem i z pomocą forumowiczów doprowadzałem do stanu używalności.
  Oczywiście, że sprawdzę każdą sugestię, tylko gdzie szukać tej dźwigni czujnika papieru? Albo jeszcze inaczej gdzie szukać czujnika papieru. Sprecyzujcie proszę jak to wygląda, czy wymaga rozbierania czegoś, czy widać to z zewnątrz.
  Drukarkę mam w tej chwili ze zdjętą obudową. Zdjęcie głowicy, tego wałka/trzpienia na którym jeździ karetka też nie stanowi dla mnie problemu.
  Przypominam chodzi o Epson stylus color 480. Mogę dać foto, jeżeli trzeba.
  Laickie pytania zadaję, ale dzięki pomocy forum złożyłem sam komputer, więc proszę tylko o naprowadzanie mnie, a będę dłubał. Zależy mi bardzo na sprawności, bo sporo moim dzieciom drukuję, a tusze mam po 3zł, więc tanie utrzymanie drukarki. Jednocześnie serwisowanie nie ma sensu, bo to już 7-mio letni sprzęt.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Do rys57 tak przy okazji napisz, czy gdybym sobie nie poradził, czy istnieje możliwość podrzucenia Ci rowerkiem tej drukarki i naprawa za jakieś rozsądne pieniądze?
  Ewentualnie jaka dzielnica Warszawy?
 • Moderator
  galante wrote:
  Jednocześnie serwisowanie nie ma sensu, bo to już 7-mio letni sprzęt.
  :cry:
 • Level 23  
  No dobra to gdzie jest ten czujnik papieru?

  Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

  Epson stylus color 480 problem po zacięciu papieru

  Dodano po 5 [minuty]:

  Epson stylus color 480 problem po zacięciu papieru
 • Level 23  
  konmaj, dzięki miałeś rację.
  Dotarłem do tej sprężynki nie bez problemu, bo doświadczenia mi brak, ale faktycznie zsunęła się i po jej nałożeniu działa LUX.
  Wielkie dzięki.
  Proszę on zamknięcie tematu.