Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka instalacje LPG kupic ??

08 Lut 2009 21:21 10643 7
  • Poziom 9  
    Witam chce zamontować LPG do samochodu Renault laguna II z 2002r silnik 2.0 16v 140KM jest to moje pierwsze auto benzynowe zawsze jeździłem dieslem i może mi pomożecie jaka mam instalacje kopic co będzie najlepsze i oczywiście koszt do 3tys pln
    Czytałem już dziś sporo o instalacjach ale sam już nie wiem co i jak mam jeszcze kilka pytań:
    1 jaka różnica w spalaniu, benzyna a gaz
    2 czy na zimnym silniku jazda na LPG jest bezpieczna
    3 co ile potrzebne są jakieś wymiany.
    4 czy spadek mocy jest odczuwalny
    5 jaka instalacje wybrać, jakiej firmy.
  • Poziom 20  
    Witam do tego autka mogę polecić Sekwencyjną instalację wtrysku gazu w fazie lotnej KME Diego G3 z listwą Matrix i reduktorem Silver, w zupełności podoła oczekiwaniom Twoim i twojego samochodu. Jeżeli chodzi o twoje dalsze pytania, to instalacja gazowa sama się uruchamia po uzyskaniu przez silnik odpowiedniej temperatury którą ustawia monter, sama jazda na gazie na zimnym silniku szkodzi przede wszystkim reduktorowi i wtryskiwaczom gazowym, dla silnika tez nie jest to wskazane. Spalanie przy dobrze ustawionym aucie nie powinno przekroczyć 15-20%, a spadek mocy nie powinien być odczuwalny. Sam wybór instalacji nie ma tu większego znaczenia, najważniejsze jest kto tę instalację zamontuje, bo nawet najlepszą instalację można sknocić jeżeli zamontuje ją jakiś paprak. :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Co by nie było i tak się nie opłaca
    A do tego w wielu warsztatach jest później spalony na wstępie
  • Poziom 24  
    Witam!
    Oczywiscie sekwencja w przypadku tego auta. Kazda instalacja, praktycznie kazdej firmy jest dobra byle by byla zalozona z glowa i dobrze plus do tego bardzo dobrze zestrojona (mowa w przypadku sekwencji o mapach wtrysku gazu).
    adn.1 - srednio mnozy sie zuzycie benzyny x 1,30L
    adn.2 - silnikowi nie ale instalacji gazowej tak (jak sie ustawi instalacje z glowa to bedzie jezdzic dlugo)
    adn.3 - srednio ja w swoim gazie filtry robie co wymiane wszystkich filtrow i oleju
    adn.4 - przy sekwencji prawie nie (dobrze zestrojonej)
    adn.5 - czytaj to co pisalem na poczatku

Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Witam jesli juz sie zdecydujesz na instalacje gazu to radze nie zakładaj jakis tanszych czy okazyjnych instalacji sekwencyjnych bo one nie zawsz dawaja sobie rade z komputerami benzynowymi i sa pózniej problemy załusz sobie troszke droszą instalacje BRC Sequenta 24 koszt to około 2800 zl ale ta marka jest juz wypróbowana na rynku i bardzo dobrze samochody zachowuja sie na tej instalacji spalanie to około 10% wiecej od benzyny ale to i tak wszystko zalezy od jakosci gazu :D
  • Poziom 15  
    niestety nico6 ma racje ,BRC jest jedną z lepszych instalacji i nie trzeba byc dystrybutorem żeby to udowodnic ,wystarczy montowac różne instalacje i miec rozeznanie co z czym i do czego
  • Poziom 12  
    Witam! Gaz to nic strasznego!! Najważniejsze żeby instalacja była dobrze założona i odpowiednio (systematycznie jak podaje producent) serwisowana!! Kolega przedmówca chyba ma dużo kasy żeby jeździć na benzynie i nigdy nie jeździł na gazie! Mam "auto" (Fiat) z sekwencyjną instalacją gazową przejechane 200tyś z czego 50tyś na gazie i wiem że zakładając instalacje dobrze zrobiłem, po co przepłacać! Różnicy w mocy nie czuć w ogóle, a spalanie nie wiele się różni od tego na benzynie 8-9l/100km benz. a gazu jakieś 9-10l zależy jak się jedzie!
    Wg. mnie jak benzyna to tylko z gazem!!
    Ps. kiedyś też byłem przeciwny gazowaniu auta z czasem człowiek mądrzeje :D