Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ścina się farba podczas nakładania kolejnej warstwy

kazskis 08 Lut 2009 22:09 2198 3
  • #1 08 Lut 2009 22:09
    kazskis
    Poziom 9  

pomalowałem wczoraj felgę aluminiową farbą akrylową w sprayu. Wszystko było Ok. Nałożyłem kilka warstw. Dzisiaj chciałem dopryskać jeszcze jedną ostateczną warstwę żeby . było na cito. Ale jak tylko prysnąłem zaczęla mi się ścinać farba. Przecież to ta sama farba na dodatek z tej samej puszki. Kto może mi poradzić co mam zrobić żebym mgł dokończyć malowanie bez takich problemów. Co zrobiłem nie tak Dlaczego się ścina skoro to ta sama farba. Proszę o pomoc. Bardzo mi zależy

0 3
  • #2 08 Lut 2009 22:24
    peter507
    Poziom 16  

musisz wyczyścić felgę do żywego aluminium położyć 2-warstwy podkładu i na to dopiero kolor

0
  • #3 08 Lut 2009 22:32
    kazskis
    Poziom 9  

ale dlaczego nie ścinała się za pierwszym malowaniem a dopiero jak malowałem następnego dnia?

0
  • #4 10 Lut 2009 09:55
    88kamyczek
    Poziom 11  

Malowanie następnego dnia sprayem to nie jest dobre wyjście. Lakier wysechł, odparował ze substancji wiążących. A może felgi były zimne jak lody i farba nie mogła związać...
    Ja nie podjąłbym się malowania pistoletem z substancjami "wgryzającymi" na następny dzień..
    Zrób tak:
    1. usuń stary lakier jakimś "skansolem"
    2. przemyj dokładnie felgę ciepłą wodą z mydłem a później nitrem
    3. zmatuj papierem na sucho np: 600-800 gradacji
    4. przemyj i odtłuść
    5. połóż 3 warstwy podkładu z przerwami międzywarstwowymi minimum 5minut tak aby gołym okiem widać że warstwa podkładu odparowała
    6. zmatuj na mokro papierkiem 1200-1500
    7. przemyj i odtłuść
    8. pomaluj jednego dnia wszystkie felgi tym sprayem
    -podgrzej puszki ciepłą woda, tylko nie za mocno bo dostaniesz prezent :D
    -pierwszą warstwę tylko napyl
    -drugą i kolejną maluj normalnie
    Maluj w ciepławym garażu. Malowanie sprayem to odwieczna walka dobra ze złem :D spray nie trzyma stałego ciśnienia, potrafi "dryznąć" i inne cudaaa :D

PS
    a nie myślałeś o polerowaniu felg? :D

0