Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR JVC HR-S7500 Falujący obraz

08 Lut 2009 22:31 1304 1
  • Poziom 11  
    Witam
    Podczas odtwarzania kasety przy zmianach kontrastu czy też jasności na ekranie następuje przesunięcie części obrazu tam gdzie jest bardziej jasno. Widać to nawet przy dość dobrze nagranych kasetach, może nie mocno ale obraz faluje. Czy jest to spowodowane starością elementów? Czytałem tu na forum różne tematy i przy kontrastach jasnościach pomagały wymiany kondensatorów. Może ktoś zna temat i wie co wymienić i w ogóle czy to coś da. Odtwarzacz używam do zgrywania kaset na płyty i szczególnie widoczne jest to na komputerze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Znalazłem TAKI temat który rozwiązuje prawdopodobnie mój problem. Wymieniłem kondensatory w zasilaczu i widać "poprawę" w obrazie. Wcześniej był przesunięty w lekko w prawo, a teraz jest wyśrodkowany, ale dalej jest falowanie obrazu. Dołączyłem do schematów service manual tego odtwarzacza i w drugiej części są schematy i widok elementów na płytach. Na pewno wśród nich jest coś takiego jak moduł video-chroma (sugeruję się podanym wyżej tematem) i zestarzałe kondensatory które muszę wymienić. Proszę o pomoc i wskazanie które to... TUTAJ schematy.
    Pozdrawiam