Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra c nie pali zawsze dobrze

piterek77 08 Lut 2009 23:17 2313 3
  • #1 08 Lut 2009 23:17
    piterek77
    Poziom 12  

vectra c 2.0dti mam problem jak postoi po nocy(świece palą się 3-4 sekundy na dworze 2 stopnie) to tak dziwnie pali tak jakby jeden cylinder nie załapywał (świece żarowe dobre,wymieniłem filtr,co to może byc ? jak jest nagrzany to pali na dotyk no chyba że jak postoi z 6 godz a na dworze 6 stopni nie zapalaja mi sie kontrolki świec żarowych i właśnie jest to samo zachowanie wszystko według mnie śiece żarowe za krótko albo słabo grzeja dzieki za pdopowiedzi

0 3
  • #2 09 Lut 2009 07:48
    sobala17
    Poziom 12  

kolego kup sobie oryginalne świece według katalogu wymian a jak nic nie pomorze to jedz do najbliższego serwisu zajmującego sie dieslami i niech posprawdzają wtryskiwacze inaczej na takie coś mówią test przelewu

0
  • #3 17 Lut 2009 01:55
    qmol255
    Poziom 2  

Świece zapalają sie poniżej 5 stopni. świece możesz sprawdzić zwykłą żarówką(minus do żarówki ze świecy a plus z akumlatora(jak żarówka bedzie sie swiecic czyli minus bedzie na świecy to jest dobra)) i sprawdź czy się nigdzie nie zapowietrza

0
  • #4 17 Lut 2009 15:30
    wopor
    Poziom 32  

witam, nie myłeś czasami silnika? jest dość wrażliwy na zalanie w okolicy podłączenia wtrysków ,sprawdż podłączenie wtrysków i oczyść gniazda elektryczne, w okolicy zera do -3 grzeją swiece około 5-7 sek, powyżej 5 nie, sprawdż jeszcze czujnik temp cieczy chłodzącej i temp zewnetzrnej na canie wtedy sa sprzeczne komunikaty i kalkulator wtrysku ma schize :) i kolega gmol ma racje mozliwe że masz nieszczelność w układzie zasilania i paliwo schodzi, powodzenia

0