Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KV-21XR TD

Richi 30 Lis 2002 22:50 890 3
  • #1 30 Lis 2002 22:50
    Richi
    Poziom 39  

Taka sobie 21" tylko problem w niej taki ze raz za jakis czas poprostu pada tranzystor kluczujacy wysokie. Podstawialem juz mocniejsze a talrze sprawdzilem caly obwod wysokiego i zasilanie. Troche wyplowialem i idei co to moze byc. Niestety trafa nie mam i nie wiem czy sie oplaca nowe zamawiac bo tv-ek jest troche stary. :cry:

0 3
  • #2 30 Lis 2002 23:58
    KW
    Poziom 21  

Załóż diodę zabezpieczającą na wyjściu zasilacza . Jeżeli padnie pierwsza to znaczy że zasilacz powoduje usterkę. Miałem podobne problemy w innych odbiornikach. Inną przyczyną może być obwód sterowania tego tranzystora. Zdarzały mi się w monitorach źle oblutowane końcówki na trafku sterującym. Następna przyczyna to generator linii może zmieniać częstotliwość na dwukrotnie większą. Wtedy wzrasta również wysokie. Załóż zenerkę na jedno z napięć wychodzących z trafa wn i zobaczysz czy nie padnie. Będziesz miał dodatkowe wskazówki. Ja zawsze w takich przypadkach używam podobnych forteli. Co o takiej metodzie myślisz.
    Niedawno rozmawialiśmy na innym forum . Ja miałem inny pseudoniom. Pytanie jaki.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 01 Gru 2002 11:11
    Richi
    Poziom 39  

Oczywiscie kazda metoda ktora prowadzi do celu jest dobra. Podstawie pare zenerek na zasilania i zobaczymy. Dzieki za porade. :lol:

0
  • #4 01 Gru 2002 13:22
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podstaw R2M.

0