Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Grundig ST70-713/8 nie pamięta geometrii

telemechanika 09 Lut 2009 12:54 1122 5
  • #1 09 Lut 2009 12:54
    telemechanika
    Poziom 19  

Witam. Telewizor Grundig ST70-713/8 nie pamięta ustawień geometrii po wyłączeniu zasilania i ponownym załączeniu. Wymieniałem pamięci, pion STV i nic to nie pomaga. Czytałem posty na temat tego chassis i był z taką usterką. Wymienił kolega " układ jungla " i napisał ,że pomogło. Co to za układ ?

0 5
  • #2 09 Lut 2009 13:50
    Klimat
    Poziom 19  

Z trybu wychodzisz OK w pozycji "END WITH MEMORY"?

0
  • #3 09 Lut 2009 14:34
    telemechanika
    Poziom 19  

Tak robię i po wyłączeniu z sieci gubi nastawy geometrii.

0
  • #4 09 Lut 2009 22:11
    roman46
    Poziom 13  

Czy zaladowales wartosci domyslne lacznie z danymi dla dekodera Teletekstu. Wymien elektrolity w resecie procesora i te przy pamieciach plus umasienia kineskopu.

0
  • #5 09 Lut 2009 23:33
    mirex
    Poziom 43  

telemechanika napisał:
    Czytałem posty na temat tego chassis i był z taką usterką. Wymienił kolega " układ jungla " i napisał ,że pomogło. Co to za układ ?

Jungle - dżungla, gęstwina, wszystko w jednym. W tym przypadku chodzi o STV224x.
    Teoretycznie możliwe, że uszkodzony, choć dziwne - reguluje wszystko a po zaniku zasilania ustawia jak mu się podoba.
    Jeśli faktycznie wszystko robisz po kolei w trybie to chyba trzeba by spróbować podmienić. Osobiście bym nie podejrzewał STV, a przynajmniej na pewno nie na początku naprawy.
    Ciekawe jak zapamiętuje nastawy związane z balansem bieli na przykład?

0
  • #6 10 Lut 2009 18:30
    telemechanika
    Poziom 19  

Podstawiłem STV2246 i nie pomogło.Zauważyłem jeszcze że po wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym parametry geometrii "00" i nic nie ustawiając w trybie serwisowym wystarczyło wyłączyć z pilota. Następnie telewizor ponownie włączyć pilotem i jest dobrze. Jeszcze raz ponownie wymieniłem pion i pamięć z nowym wsadem od innego modelu z takim chassis. Testuję odbiornik i jest dobrze. Nastawy związane z balansem bieli zapamiętywał zawsze dobrze. Dziękuję za pomoc temat zamykam.

0