Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szarpie i delikatnie trzęsie- Toyota Celica 2.0gt 95r

niuniek200 09 Lut 2009 13:21 2070 0
    niuniek200
    Poziom 10  
    Trzęsie się lekko silnik na benzynie na wolnych obrotach i gdy jadę jednostajnie na małych obrotach to szarpie. Wszystko na rozgrzanym silniku. Przy 3000 obr jest wyczuwalne jakby przyduszenie, bardzo delikatne. Z zapłonem rano był problem ale po jeździe na LPG. Teraz jeżdżę na benzynie od dłuższego czasu i rano pali dobrze. Te drgania mają charakter raczej złego sterownia niż wypadania z zapłonu -jak to jest przy złych świecach czy kablach. Dodam tylko że na LPG (blos) nie było przyduszania i drgań, więc to moim zdaniem raczej sterowanie.
    Sprawdziłem wszystko (elektrykę, podciśnienia) nawet o czyszczeniu wtrysków myślałem, ale przy wymianie kopułki i palca zauważyłem że tarcza (ferromagnetyczna) od czujnika położenia wałka, jest luźna, tzn nie lata jak szalona, ale ok 1mm luzu można wyczuć. Nie znalazłem jak ją dokręcić. Patrzyłem na zdjęcia z allegro i tam widać że cały aparat jest połączony wpustem z wałkiem rozrządu. Czy to może być przyczyna? Wymyśliłem że można by go jakoś usztywnić silikonem, gumą lub coś w tym stylu. Na logikę biorąc, jest to dość istotny czujnik.