Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon 6216 harmonijka przed bębnem

teridar 11 Apr 2004 12:16 1371 12
 • #1
  teridar
  Level 18  
  Witam. Mam ostatnio na tapecie takiego canona, w którym notorycznie przed wałkiem rejestracji robi się harmonijka z kartki, tzn na około 5 cm kartki jest już naniesiony obraz z bębna, natomiast pozostała część składa sie w harakterystyczną harmonijkę przed wałkiem.
  Nie wiem co tu można poradzić, gdyż canony nie są moją specjalnością i nie znam ich tak dobrze. Może ktoś miał taka usterke i może mi coś doradzić.
 • #2
  bezwiedzy
  Level 13  
  Najprościej to wyciągnij bęben i zobacz jak idzie wtedy kartka i czy pasy transportu się kręcą. Ewentualnie zobacz czy z elektrodą transferoeą wszystko o.k. W czasie robienia kopii zobacz czy w momencie robienia się harmonijki pracują wałki registru jeżeli nie tzn. że są za wdześnie wyłanczane a to oznacza że masz źle ustawiony format papieru w kasecie.
 • #3
  BoBa
  Photocopiers specialist
  sprawdź, rozbierz i przeczyść sprzegło rejestracji
 • #4
  Watażka
  Level 21  
  Przede wszystkim musisz widzieć jak pracuje rolka rejestracji. Możesz to zrobić wyjmując bęben lub odkręcają tylnią pokrywę i patrzeć jak pracuje sprzęgło rejestracji. Sprawdz elektrodę czy nie ma przebicia, będziesz to widział gdy wyciągniesz bęben i przepuścisz kopię. Pamiętaj również, że elektroda powinna mieć żyłkę. Jeżeli nic nie zuważysz: spróbuj podmianki elektrody, podmianki sprzęgła, no i sprawdz czy dzieje ci się to z bocznego podajnika.
 • #5
  kowal510
  Level 15  
  sprawdz też czy wmiare lużno się obraca bęben, może moduł jest zapchany tonerem,bądż (patrz jak wyżej) nie kręcą się pasy transmisji.
 • #6
  kowal510
  Level 15  
  sprawdz też czy wmiare lużno się obraca bęben, może moduł jest zapchany tonerem,bądż (patrz jak wyżej) nie kręcą się pasy transmisji.
 • #7
  teridar
  Level 18  
  Dzięki za odzew. Jeżeli chodzi o podajnik boczny, to dzieje się tak gdy z niego podają papier, a że dolnej szuflady nie używaja, to robi im się tak non stop. Jeżeli będę następnym razem przy tej kopiarce, posprawdzam wszystko, łącznie z dociskiem wałka po podniesieniu elektrody i tym wszystkim o czym pisaliście. Dzięki.
 • #8
  alek25
  Level 25  
  Sprawdz czy ne elktrodzie transferowej jest naciągnięta żyłka, lub czy nie jest zwichrowana i tam haczy papier ???
 • #9
  teridar
  Level 18  
  Witam ponownie. Jeżeli wpływ miałaby żyłka, lub elektroda, to harmonijka robiłaby się po rolce rejestracji, natomiast wszystko dzieje się przed. Tak więc może to być kwestia samej rolki, lub sprzęgła, lub jeszcze czegoś innego. A może ma ktoś serwisówkę, na której byłby rozrysowany cały tor podawania papieru ?
 • #10
  rafał19
  Level 16  
  Post BoBa przeniesony razem z plikiem do działu schematy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=603979#603979#603979
  H(k).


  BoBa wrote:
  Ten sam tor papieru co w NP6216. Mam tylko pytanie czy ta harmonijka robi się prz podawaniu papieru z bocznego podajnika czy z kasety ?


  Nie jestem pewien w 100% ale prawdopodobnie podkleja się sprzęgło odpowiedzialne na boczne podawanie, jest ono patrząc od przodu po prawej stronie za szarą obudową.
 • #12
  rafał19
  Level 16  
  fajfer3 wrote:
  Co znaczy "podkleja" ??
  słowo z serwisu, to znaczy że jest brudne i nie puszcza wtedy kiedy powinno.
 • #13
  zygigs
  Level 15  
  Rafał19 może mieć rację . Rozbierz maszynę z obudów , wystartuj i podejrzyj jak to wszystko chodzi. Jeżeli będzie to któreś ze sprzęgieł to nie ma lewara będzie to widać. Albo załączy się za wcześnie albo za późno.