Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon 6216 harmonijka przed bębnem

teridar 11 Kwi 2004 12:16 1215 12
  • #1 11 Kwi 2004 12:16
    teridar
    Poziom 18  

Witam. Mam ostatnio na tapecie takiego canona, w którym notorycznie przed wałkiem rejestracji robi się harmonijka z kartki, tzn na około 5 cm kartki jest już naniesiony obraz z bębna, natomiast pozostała część składa sie w harakterystyczną harmonijkę przed wałkiem.
    Nie wiem co tu można poradzić, gdyż canony nie są moją specjalnością i nie znam ich tak dobrze. Może ktoś miał taka usterke i może mi coś doradzić.

0 12
  • #2 11 Kwi 2004 12:44
    bezwiedzy
    Poziom 13  

Najprościej to wyciągnij bęben i zobacz jak idzie wtedy kartka i czy pasy transportu się kręcą. Ewentualnie zobacz czy z elektrodą transferoeą wszystko o.k. W czasie robienia kopii zobacz czy w momencie robienia się harmonijki pracują wałki registru jeżeli nie tzn. że są za wdześnie wyłanczane a to oznacza że masz źle ustawiony format papieru w kasecie.

0
  • #3 11 Kwi 2004 18:50
    BoBa
    Specjalista - kserokopiarki

sprawdź, rozbierz i przeczyść sprzegło rejestracji

0
  • #4 11 Kwi 2004 21:04
    Watażka
    Poziom 21  

Przede wszystkim musisz widzieć jak pracuje rolka rejestracji. Możesz to zrobić wyjmując bęben lub odkręcają tylnią pokrywę i patrzeć jak pracuje sprzęgło rejestracji. Sprawdz elektrodę czy nie ma przebicia, będziesz to widział gdy wyciągniesz bęben i przepuścisz kopię. Pamiętaj również, że elektroda powinna mieć żyłkę. Jeżeli nic nie zuważysz: spróbuj podmianki elektrody, podmianki sprzęgła, no i sprawdz czy dzieje ci się to z bocznego podajnika.

0
  • #5 13 Kwi 2004 00:27
    kowal510
    Poziom 15  

sprawdz też czy wmiare lużno się obraca bęben, może moduł jest zapchany tonerem,bądż (patrz jak wyżej) nie kręcą się pasy transmisji.

0
  • #6 13 Kwi 2004 00:30
    kowal510
    Poziom 15  

sprawdz też czy wmiare lużno się obraca bęben, może moduł jest zapchany tonerem,bądż (patrz jak wyżej) nie kręcą się pasy transmisji.

0
  • #7 13 Kwi 2004 15:06
    teridar
    Poziom 18  

Dzięki za odzew. Jeżeli chodzi o podajnik boczny, to dzieje się tak gdy z niego podają papier, a że dolnej szuflady nie używaja, to robi im się tak non stop. Jeżeli będę następnym razem przy tej kopiarce, posprawdzam wszystko, łącznie z dociskiem wałka po podniesieniu elektrody i tym wszystkim o czym pisaliście. Dzięki.

0
  • #8 20 Kwi 2004 08:31
    alek25
    Poziom 23  

Sprawdz czy ne elktrodzie transferowej jest naciągnięta żyłka, lub czy nie jest zwichrowana i tam haczy papier ???

0
  • #9 20 Kwi 2004 16:31
    teridar
    Poziom 18  

Witam ponownie. Jeżeli wpływ miałaby żyłka, lub elektroda, to harmonijka robiłaby się po rolce rejestracji, natomiast wszystko dzieje się przed. Tak więc może to być kwestia samej rolki, lub sprzęgła, lub jeszcze czegoś innego. A może ma ktoś serwisówkę, na której byłby rozrysowany cały tor podawania papieru ?

0
  • #10 20 Kwi 2004 22:49
    rafał19
    Poziom 16  

Post BoBa przeniesony razem z plikiem do działu schematy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra603979.html#603979
    H(k).

BoBa napisał:
    Ten sam tor papieru co w NP6216. Mam tylko pytanie czy ta harmonijka robi się prz podawaniu papieru z bocznego podajnika czy z kasety ?

Nie jestem pewien w 100% ale prawdopodobnie podkleja się sprzęgło odpowiedzialne na boczne podawanie, jest ono patrząc od przodu po prawej stronie za szarą obudową.

0
  • #12 21 Kwi 2004 20:34
    rafał19
    Poziom 16  

fajfer3 napisał:
    Co znaczy "podkleja" ??
    słowo z serwisu, to znaczy że jest brudne i nie puszcza wtedy kiedy powinno.

0
  • #13 22 Kwi 2004 17:53
    zygigs
    Poziom 14  

Rafał19 może mieć rację . Rozbierz maszynę z obudów , wystartuj i podejrzyj jak to wszystko chodzi. Jeżeli będzie to któreś ze sprzęgieł to nie ma lewara będzie to widać. Albo załączy się za wcześnie albo za późno.

0