Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

b3 strzelił i zgasł, przepływomierz, nie ma siły chodzić.

emilxx 09 Lut 2009 19:08 824 7
  • #1 09 Lut 2009 19:08
    emilxx
    Poziom 9  

Witam jak w temacie mam paska b3 z 89r 1.8 gt .Do dzis było ok ale pozyczyłem auto znajomemu i przy zapalaniu na gazie auto mu strzeliło i zgasło . Gdyby mi sie to stało ,założył bym gume od antywybuchu i po kłopocie ,kolego o tym nie wiedział i zapalał ponownie po trzecim strzeleniu<jak opisał jak by cos w srodku strzeliło >zadzwonił do mnie .Dotarłem na miejsce ,załozyłem gume i zdziwienie nie pali.Zapala ale tylko na <gaz w podłoge i 3000 obr.poniżej gasnie .Gaz benzyna tak samo.Po zablokowaniu przepływosciomierza ,chodzi ale nie ma siły z 1 ruszyc trzeba 4500 obr.Nie wiem co jest przyczyną a nie chce rozbierac całego samochodu .Prosze o pomoc w tej sprawie.

0 7
  • Pomocny post
    #2 09 Lut 2009 19:18
    trans-serwis
    Poziom 39  

Przepływomierz do naprawy lub wymiany.

0
  • #3 09 Lut 2009 19:26
    emilxx
    Poziom 9  

Dzieki za odp.. ale rozbierałem go i pracuje ok otwiera i zamyka jak trzeba .Raz nawet zaskoczyło i było jak dawniej ale po ostygnieciu silnika dalej kicha.

0
  • #4 09 Lut 2009 19:30
    trans-serwis
    Poziom 39  

Może pasek przeskoczył, ale wtedy raczej dobrze by nie było.

0
  • #5 09 Lut 2009 21:45
    pioart
    Poziom 37  

Może klapa się przestawiła na potencjometrze?

0
  • #6 09 Lut 2009 23:13
    domex32
    Moderator na urlopie...

Przepływka ma mierzyc mase powietrza płynąca do silnika, ale jesli na gazie nie chodzi to coś nie tak, sprawdz czy aby gdzieś kolektora nie rozerwało, wszystko wskazuje na to ze gdzies po drodze sie rozszczelnił i nie ciagnie gazu, a przepływka po takim strzale na pewno jest do wymiany.

Dodano po 27 [sekundy]:

Po dokładnej analizie postu wszystko wskazuje na rozszczelnienie kolektora ssacego, obadaj go dokładnie, sprawdz tez wszystkie weze gumowe, oraz te od podcisnienia.

0
  • #7 09 Lut 2009 23:14
    kwok
    Poziom 39  

chyba najpierw jaki to dokładnie silnik panowie bo tego nie wiemy jak dotąd

0
  • #8 10 Lut 2009 16:04
    emilxx
    Poziom 9  

Witam dzieki za zainteresowanie tematem .Dzis po dokładnym rozebraniu instalacji ssacej dowiedziałem sie czemu jest awaria.Mianowicie została rozerwana pokrywa przepływosciomierza,gdzie nie było widac wczesniej a dziura około 1.5 mm na 5 cm długosci.przyczyna to zatrzask który ma odcinac <zamykac> sie przy wybuchu był wygiety w kabłąk i nie zamknął sie na tyle szczelnie co powinien.Auto pracuje .dzieki za pomoc . mozna zamykac.

0
  Szukaj w 5mln produktów