Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken -ICC20 Zaniżone napięcia(przeróbka)

Marcin_xx1 09 Feb 2009 19:28 2177 5
 • #1
  Marcin_xx1
  Level 21  
  Witam, w telewizorze uszkodzony był powielacz , z powodu recesji
  i wolnego czasu postanowiłem spróbować załorzyć zupełnie inny trafopowielacz, wybór padł na nieśmiertelny trafopowielacz z sharpa SV2152B, bylem ciekawy czy bedzie możliwe załozyć inne trafo w dodatku z telewizora 50Hz do Tv na 100Hz . Po analizie schematow ku mojemu zdziwieniu telewizor wystartował, zmierzyłem ile woltow przypada na jeden zwój i dowinolem uzwojenia do zasilania ukladu odchylania pionowego.
  Żarzenie i niapięcie do wzmacniacza wizjii pobieram z trafo bez przeróbek.
  Nie stety obraz jest zwężony (mozna naciągnąć w trybie serwisowym)
  Napiecie USYS wynosi 110V a powinno 134V podobnie reszta napiec z zasilacza jest zaniżona o około 10% . Napięcia nie można podnieść w punkcie
  który zaznaczyłem na schemacie do tego przetwornica hałasuje (świerszczy) w takt tych dzwiękow na bokach obrazu można zaobserwowac grzebień z linii półobrazow które na siebie równo nie nachodzą .
  Mam pytanie czy zaniżone napięcie w tym chassis może być spowodowane przez inny prąd w obwodach trafopowielacza ? Czy po prostu coś nie tak z zasilaczem a może jest przeciążony nie stety stabilizacja tego zasilacza jest złożona , mam wrazenie jakby coś od strony trafopowielacza powodowalo ze napiecie jest ograniczane tylko nie moge znaleść związków prądu cewki WN w stabilizator zasilacza ,prosze o jakąś pomoc albo o konkretna opinie kogoś z doświadczeniem czy dać sobie spokój z taką przeróbką :)
  Telefunken -ICC20 Zaniżone napięcia(przeróbka) Telefunken -ICC20 Zaniżone napięcia(przeróbka) Telefunken -ICC20 Zaniżone napięcia(przeróbka)


  Moderated By mirex:

  Mimo kolejnych uwag kolega za nic ma regulamin i użytkowników forum.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5491800#5491800
  Ostrzeżenie za niechlujną pisownię.

 • Helpful post
  #2
  radsat
  Moderator
  Powiem tak, nigdy nie eksperymentuj w ten sposób zwłaszcza z trafopowielaczem, są części oryginalne bądz zamienniki ale nie sabotaż. Jeżeli chcesz sprawdzić jak działa przetwornica z tym trafem wylutuj tranzystor odchylania poziomego a w jego miejsce wstaw żarówke 230V\60W(C i E). Jeżeli napięcie Usys. będzie prawidłowe to trafo to odpada.
 • #3
  Marcin_xx1
  Level 21  
  próbowałem z żarówką ale włącza się na bardzo krótko i wyłącza nie zdążę zmierzyć napięcia zanim zadziała zabezpieczenie
 • #4
  radsat
  Moderator
  A jakie jest tam oryginalne trafo, podaj symbol.
 • #5
  Marcin_xx1
  Level 21  
  Oryginalne trafo 1372.0041
 • #6
  Marcin_xx1
  Level 21  
  Zrobiłem doświadczenie z innym starym trafo, okazało się uszkodzone zamieniając się w paralizator teraz jest tylko teletext i przyciemnione osd -obraz wygaszony.