Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D 4313/P - cieknie woda

09 Lut 2009 20:24 10392 10
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem z pralką Whirlpool AWO/D 4313/P. Mianowicie pralkę mam od dwóch lat i od niedawna przy płukaniu pralka wylewa mi wodę na podłogę... nie wiem co z tym fantem zrobić a gwarancja mi się skończyła... Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dokładnie sam nie jestem pewien bo gdybym wiedział to rozwiązał bym jakoś ten problem... ale w momencie płukania pojawia sie woda gdzieś w okolicach bębna i spływa prosto na podłogę. Każde pranie kończy się wycieraniem podłogi :( jeżeli idzie jakoś dokładnie sprawdzić skąd woda leci to proszę o pomoc... rozbierałem już pralkę i oglądałem płukanie gdy była zdjęta obudowa ale to nic nie pomaga bo i tak nie mogę zlokalizować miejsca gdzie ucieka woda :( mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Obejrzyj dokładnie fartuch we wszystkich zakamarkach.

• Specjalista AGD
    Filip5566 napisał:
    Dokładnie sam nie jestem pewien bo gdybym wiedział to rozwiązał bym jakoś ten problem... ale w momencie płukania pojawia sie woda gdzieś w okolicach bębna i spływa prosto na podłogę. Każde pranie kończy się wycieraniem podłogi :( jeżeli idzie jakoś dokładnie sprawdzić skąd woda leci to proszę o pomoc... rozbierałem już pralkę i oglądałem płukanie gdy była zdjęta obudowa ale to nic nie pomaga bo i tak nie mogę zlokalizować miejsca gdzie ucieka woda :( mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie :)

Witam.
    Miałeś prawdopodobnie zdjętą tylko płytę górną, a nie obudowę. Skoro problem pojawia się na programie płukania to obejrzyj dokładnie okolice zasobnika proszku w trakcie jak nabiera wodę na płukanie.
  • Poziom 26  
    Najprawdopodobniej cieknie ci z zasobnika proszku
    zdejmij blat ustaw sobie ją na program płukania i patrz na zasobnik proszku .
    Jeśli mam rację to rozbierz go na 2 części wyczyśc wysusz i sklej na silikon problem minie (sam tak robię na gw. i po gwarancji
    pozdrawiam servisant whirlpoola
  • Poziom 12  
    sujka5 napisał:
    Najprawdopodobniej cieknie ci z zasobnika proszku
    zdejmij blat ustaw sobie ją na program płukania i patrz na zasobnik proszku .
    Jeśli mam rację to rozbierz go na 2 części wyczyśc wysusz i sklej na silikon problem minie (sam tak robię na gw. i po gwarancji
    pozdrawiam servisant whirlpoola

Witam,

z moich obserwacji wynika, że woda cieknie /na 80% podczas płukania/ z lewej strony pralki koło lewej przedniej nóżki.
    Co muszę rozebrać i skleić? Chodzi o ten pojemnik do którego wlewa się płyn czy o jego obudowę?
    Nie jestem zawodowcem, także proszę o opisanie usunięcie usterki w jak najprostszy sposób.

Proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    witam,kolego wyczyść zasobnik na proszek ,od góry są małe otworki trzeba je wyczyścić musi być dobrze

Dodano po 24 [minuty]:

jeszcze jedna możliwość pęknięty wąż doprowadzający wodę do zasobnika
  • Poziom 17  
    pytam się po czasie ,kolego jak naprawiłeś co było przyczyną pozdrawiam
  • Poziom 12  
    wyczyściłem otworki i narazie nie leci woda.

Dziękuję za pomoc