Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica dc /ac -awaryjne zasilenie pompki CO

gajowy6110 09 Lut 2009 20:51 1734 3
  • #1 09 Lut 2009 20:51
    gajowy6110
    Poziom 10  

Witam .
    Mam pytanie , ostatnio często brakuje w mojej okolicy prądu ,czy mogę bez obaw zastosować przetwornicę 12/230 V do awaryjnego zasilenia pompki CO. Czy charakterystyka przebiegu napięcia po stronie 230V jest ważna do bezpiecznej pracy pompki ?

Może ktoś ma już doświadczenie z takim układem zasilania ?

Dziękuję z góry za każdą unformację.

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Lut 2009 21:07
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Pompka CO jest silnikiem indukcyjnym, więc dodatkowo wygładzi napięcie z przetwornicy, może się tyko trochę mocniej grzać. Takie napięcie nie powinno jej zaszkodzić.

0
  • #3 06 Kwi 2009 01:53
    zelazny59
    Poziom 10  

dodam że przetwornica musi miec min 200W aby pompka ruszyła praktycznie każdy ups ma moc ponad 200W więc nie bedzie żadnego problemu pompka bedie pracować ciut głosniej ale nic się jej nie stanie

0
  • #4 10 Wrz 2010 14:27
    Tomash_ek
    Poziom 15  

Przepraszam za odkopanie.
    Zdecydowanie się nie zgodzę. Większość UPS daje na wyjściu kwadrat. Efektem tego jest że pompki buczą i brzęczą ale ani śmieją zacząć się kręcić. Testowałem to na 6 różnych ups'ach z tym samym efektem (serwisuję taki sprzęt czasem).
    Zatem odradzam takie rozwiązanie. Pompka powinna mieć na wejściu sinus. Co prawda dodanie sporszego RC powinno częściowo zażegnać problem... ale na mój gust to tylko półśrodki. A co do UPS, jak pracuję z nimi nie widziałem jeszcze takiego dającego na wyjściu sinus ani nawet nic specjalnie podobnego.
    Pozdrawiam.

-1