Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geforce FX 5500 - zacinają się gry

09 Lut 2009 21:19 8002 38
  • Poziom 9  
    2 lata temu kupiłem Geforca FX 5500, bo kartę graficzna miałem zintegrowaną. gdy przełożyłem kartę była duża poprawa ale i tak gdy uruchamiam niektóre gry np: które potrzebują 32MB pamięci zacinają sie. Może to wina płyty głównej... Mam płytę główną AS ROCK M266A, procesor Intel Celeron 2.00 GHz, 256 MB RAM... Proszę o pomoc
  • Poziom 39  
    FX'y to niewypały. Za około 50/70 PLN dostanie szanowny kolega Radeon'a 9600 do którego ten wspomniany FX nie ma podlotu.
  • Poziom 9  
    Ale czemu mi się gry zacinają? przecież gdy patrze wymagania gry to powinna bez problemu działać a sie zacina nie wiem od czego to zalezy??
  • Poziom 43  
    Sterowniki do płyty głównej zainstalowane ? Dokładnie usunąłeś sterowniki od poprzedniej karty przed montażem nowej ?

Nie zaszkodzi jak przedstawisz screeny z WSZYSTKICH zakładek z programu HD Tune.
  • Poziom 9  
    tak wszystko jest zainstalowane. Sądzę że płyta główna jest za stara na tą karte graficzną
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może napisz o jakie gry chodzi...
    Twoja grafika jest po prostu słaba.
  • Admin grupy komputery
    Masz tylko 256MB RAM a to może być za mało .
  • Poziom 9  
    Np. Need For Speed Underground 2 sie zacina prawie na minimalnych detalach a powinien chodzić na maksymalnych
  • Poziom 43  
    Kto Ci powiedział,że NFSU 2 powinien działać na maksymalnych ? :lol:

Czekam w dalszym ciągu na screeny z HD Tune.
  • Poziom 9  
    co to te HD Tune.. musze kończyć będe jutro wieczorem
  • Poziom 43  
    Ciężko w google wpisać HD Tune ? Może mam przyjść do Ciebie i wpisać za Ciebie ?
  • Poziom 9  
    Wyniki HD Tune: minimum 1.9 MB/sec maximum 52.5 MB/sec
  • Poziom 43  
    Czy Ty umiesz czytać ?

Cytat:
    Nie zaszkodzi jak przedstawisz screeny z WSZYSTKICH zakładek z programu HD Tune.
  • Poziom 9  
    W tym HD T. Dojeżdża do 95% i pisze error
    konkord napisał:
    Np. Need For Speed Underground 2 sie zacina prawie na minimalnych detalach a powinien chodzić na maksymalnych

Przy 256 RAM'u i tej grafice ta gra Ci nie zadziała płynnie na maksymalnych.

Dodano po 22 [sekundy]:

konkord napisał:
    W tym HD T. Dojeżdża do 95% i pisze error

Daj screena!
  • Poziom 9  
    Jak screena tu wrzucić. Jestem tu nowy i jeszcze nie za bardzo wiem
    Print screen>wklej do painta>utnij co nie potrzebne>zapisz w jpg.

A potem KLIK.
  • Poziom 43  
    Screeny w formacie JPG przy pisaniu POSTu masz przycisk dodaj obrazek, kliknij załaduj i otrzymany kod wklej.
  • Poziom 43  
    Co się nie da. Jak ja mogę to Ty też. Plik masz *.jpg ? Klikasz przeglądaj, upload i otrzymany kod wklejasz.

Geforce FX 5500 - zacinają się gry

Zdjęcie dodałem dla przykładu aby udowodnić,że się da.
  • Poziom 9  
    Obrazek był w formacie PNG. i przerobiłem go na jpg. Gdy naciskam upload nic sie nie dzieje nie dostaje żadnego kodu
  • Poziom 9  
    Mam obrazek przerobiony na jpg. A wyskakuje komunikat że format musi być bmp albo jpg
  • Poziom 43  
    To wniosek taki,że masz źle przerobione.
    Skorzystaj z prostego Paint'a, otwórz w nim zrobione screeny i zapisz jako jpg lub skorzystaj z IrfanView.

Ja powoli się poddaję.
  • Poziom 9  
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/73_1234284248.jpg]Geforce FX 5500 - zacinają się gry[/
  • Poziom 32  
    Moim zdaniem winą zacinania się w grze jest małą ilość pamięci ram. Dysk musi być często używany jako pamięć swap, a wiadomo jest to wolna pamięć nie taka jak RAM. Zobacz jak gra się przycina czy nie czyta mocno z dysku dioda czerwona na obudowie wtedy praktycznie świeci ciągłym światłem.
  • Poziom 9  
    Jak gram to czerwone światełko miga a czasem sie świeci. Ale bywa też tak że się nie świeci i sie zacina
  • Poziom 43  
    O Boże. Pisałem wyraźnie, screeny z WSZYSTKICH zakładek. Rozumiesz co znaczy wszystkich ?

Ponadto. Wejdź w menedżer urządzeń - kontrolery ide/ata/atapi - wybierz podstawowy kanał IDE i sprawdź czy dysk pracuje w trybie DMA.
  • Poziom 9  
    Tak pracuje w trybie DMA...
  • Poziom 43  
    Czekam na pozostałe screeny. To jest moja ostatnia prośba.