Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna, a osoba z rozrusznikiem serca

Ficek_F 09 Feb 2009 22:30 9418 3
    Ficek_F
    Level 12  
    Witam

Pytanie jak w temacie. W artykułach na temat płyt indukcyjnych można spotkać wzmiankę, że nie sa one zalecane dla osób z rozrusznikiem serca. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy to prawda ?

Chciałbym kupić taką płytę ale mam teścia "wyposażonego" w rozrusznik i nie chciałbym aby mu się coś stało.

Jak generalnie wygląda sprawa z wpływem pola magnetycznego w takiej płycie na organizm człowieka, np w prównaniu z klasyczną płytą ceramiczną albo z mikrofalówką ?
    globus
    Level 24  
    Widzisz, na organizm człowieka to niemal zaden wpływ, niestety na rozrusznik jakis może mieć. A sprzęt medyczny zwłaszcza implanty to delikatne technologie wiec lepiej z tym uwazać. Wiekszośc producentów wszelakiego sprzętu AGD, RTV etc..zastrzega sobie ten punkt w swoich instrukcjach obsługi, czesto jest to ryzyko na poziomie małego promila pomimo to nikt nie zaryzykuje powiedziec ze jest to sprzet w pełni bezpieczny.
    multiiserwis
    Level 12  
    Tak-jak by nie było jest to wzbudzanie cząsteczek dzięki falom elektromagnetycznym o odpowiedniej częstotliwości.
    To dla rozruszników troszkę jak komórki(telefony), nikt nie napisał (nie zbadał), czy bezpieczne.

Dodano po 2 [minuty]:

Mikrofala ma zamkniętą komorę grzania (napromieniowywania).

Dodano po 2 [minuty]:

Ja osobiście nie lubie brzęczenia płyt indukcyjnych podczas pracy(ciarki mnie przechodzą) a nie mam rozrusznika. Moim zdaniem jak koniecznie chcesz indukcję, to teść lepiej niech nie gotuje.
    Ficek_F
    Level 12  
    Wielki dzięki

Poczytałem kilka instrukcji producentów płyt i niestety wynika z nich, że albo indukcja, albo teść :D

Dziękuje za pomoc. Temat zamknięty