Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna, a osoba z rozrusznikiem serca

Ficek_F 09 Lut 2009 22:30 5593 3
  • #1 09 Lut 2009 22:30
    Ficek_F
    Poziom 12  

Witam

Pytanie jak w temacie. W artykułach na temat płyt indukcyjnych można spotkać wzmiankę, że nie sa one zalecane dla osób z rozrusznikiem serca. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy to prawda ?

Chciałbym kupić taką płytę ale mam teścia "wyposażonego" w rozrusznik i nie chciałbym aby mu się coś stało.

Jak generalnie wygląda sprawa z wpływem pola magnetycznego w takiej płycie na organizm człowieka, np w prównaniu z klasyczną płytą ceramiczną albo z mikrofalówką ?

0 3
  • #2 09 Lut 2009 22:50
    globus
    Poziom 24  

Widzisz, na organizm człowieka to niemal zaden wpływ, niestety na rozrusznik jakis może mieć. A sprzęt medyczny zwłaszcza implanty to delikatne technologie wiec lepiej z tym uwazać. Wiekszośc producentów wszelakiego sprzętu AGD, RTV etc..zastrzega sobie ten punkt w swoich instrukcjach obsługi, czesto jest to ryzyko na poziomie małego promila pomimo to nikt nie zaryzykuje powiedziec ze jest to sprzet w pełni bezpieczny.

0
  • #3 09 Lut 2009 23:55
    multiiserwis
    Poziom 12  

Tak-jak by nie było jest to wzbudzanie cząsteczek dzięki falom elektromagnetycznym o odpowiedniej częstotliwości.
    To dla rozruszników troszkę jak komurki(telefony), nikt nie napisał(nie zbadał), czy bezpieczne.

Dodano po 2 [minuty]:

Mikrofala ma zamkniętą komorę grzania(napromieniowywania).

Dodano po 2 [minuty]:

Ja osobiście nie lubie brzęczenia płyt indukcyjnych podczas pracy(ciarki mnie przechodzą) a nie mam rozrusznika. Moim zdaniem jak koniecznie chcesz indukcję, to teść lepiej niech nie gotuje.

0
  • #4 10 Lut 2009 08:07
    Ficek_F
    Poziom 12  

Wielki dzięki

Poczytałem kilka instrukcji producentów płyt i niestety wynika z nich, że albo indukcja, albo teść :D

Dziękuje za pomoc. Temat zamknięty

0