Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarki samochodowe a żywotność baterii

termit_tm 09 Lut 2009 22:36 1285 3
  • #1 09 Lut 2009 22:36
    termit_tm
    Poziom 10  

tak jak w temacie w moim Asusie p535 zauważyłem znaczne pogorszenie stanu mojej baterii po kilku godzinach korzystania z nawigacji z podłączoną ładowarka samochodowa wcześnie bateria wytrzymywała mi ponad 2 dni po ładowaniu w samochodzie ledwo jeden dzień czy te ładowarki samochodowe z allegro które są w cenie puszki piwa działają tak niekorzystnie na nasze baterie ? teraz pomimo naładowania zwykła ładowarką bateria nie może dojść do siebie :|:|

0 3
  • #2 09 Lut 2009 23:00
    globus
    Poziom 24  

Twoje podejrzenia moga być słuszne, z drugiej strony ogniwa LiJon mają określoną ilość cykli ładowań (nie mylić z efektem pamięciowym) i z czasem też sie zuzywają. Jeszcze inną stroną medali jest ładowanie ogniw w niskich temperaturach (tak jak to ma miejsce teraz w zimnych samochodach) podlega innym wartościom napiecia na ogniwie niż w temp pokojowej, w ten sposób mamy zawsze niedoładowane ogniwo. A rezultaty tego sa takie jak obserwujesz, sprzęt działa krócej.

0
  • #3 09 Lut 2009 23:05
    termit_tm
    Poziom 10  

tylko to się stało zaraz po ładowaniu w samochodzie nagle z 3 dni zrobił się ledwo jeden w samochodzie było ciepło wydawało mi się ze bateria aż parzyła w czasie tego ładowania może ładowanie było z za dużym napięciem ? lub prądem ?

0
  • #4 09 Lut 2009 23:05
    shutamus
    Poziom 11  

Mhm ładowanie telefonu w aucie też nie jest korzystne.
    Niby akku naładowany a trzyma blisko polowe krócej.
    Odratowalem akku poprzez ładowanie z ~230 po kilku cyklach.
    Przyczyny nie znam...

0
  Szukaj w 5mln produktów