Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarki samochodowe a żywotność baterii

09 Lut 2009 22:36 1345 3
 • Poziom 10  
  tak jak w temacie w moim Asusie p535 zauważyłem znaczne pogorszenie stanu mojej baterii po kilku godzinach korzystania z nawigacji z podłączoną ładowarka samochodowa wcześnie bateria wytrzymywała mi ponad 2 dni po ładowaniu w samochodzie ledwo jeden dzień czy te ładowarki samochodowe z allegro które są w cenie puszki piwa działają tak niekorzystnie na nasze baterie ? teraz pomimo naładowania zwykła ładowarką bateria nie może dojść do siebie :|:|
 • Poziom 24  
  Twoje podejrzenia moga być słuszne, z drugiej strony ogniwa LiJon mają określoną ilość cykli ładowań (nie mylić z efektem pamięciowym) i z czasem też sie zuzywają. Jeszcze inną stroną medali jest ładowanie ogniw w niskich temperaturach (tak jak to ma miejsce teraz w zimnych samochodach) podlega innym wartościom napiecia na ogniwie niż w temp pokojowej, w ten sposób mamy zawsze niedoładowane ogniwo. A rezultaty tego sa takie jak obserwujesz, sprzęt działa krócej.
 • Poziom 10  
  tylko to się stało zaraz po ładowaniu w samochodzie nagle z 3 dni zrobił się ledwo jeden w samochodzie było ciepło wydawało mi się ze bateria aż parzyła w czasie tego ładowania może ładowanie było z za dużym napięciem ? lub prądem ?
 • Poziom 11  
  Mhm ładowanie telefonu w aucie też nie jest korzystne.
  Niby akku naładowany a trzyma blisko polowe krócej.
  Odratowalem akku poprzez ładowanie z ~230 po kilku cyklach.
  Przyczyny nie znam...