Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera Mita KM-3035 brudne wydruki

bonus5 09 Feb 2009 22:56 3804 15
Nazwa.pl
 • #1
  bonus5
  Level 11  
  Witam. Mam problem z kserokopiarką Kyocera Mita KM-3035, a mianowicie z zespołem wywołującym. Na wałku magnetycznym tworzy się korzuch ( grubsza warstwa toneru ) i w tym miejscu brudzi kartki ( od strony obrazu ). Korzuch z toneru pojawia się miejscowo, nie na całej długości wałka. Najczęściej pojawia się od brzegu wałka. Miałem również przypadek że kilka punktów pojawiło się na całej długości wałka. Czasami czyszczenie całej wywoływaczki oraz wałka i inicjacja toneru pomagała. Ostatnio wymiana zespołu wywołującego na nowy nie przyniosła efektu. Czy to wina toneru? Czy problem tkwi w czymś innym. Tonery są stosowane oryginalne.
  Jeżeli któryś z kolegów miał taki przypadek bardzo proszę o podpowiedź jak sobie z tym radzić.
  Z góry dziękuje.
  Pozdrawiam.
 • Nazwa.pl
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  A nie wilgotnieje? Moze kopiarka stoi w chłodnym i wilgotnym miejscu? Fakt że słyszałem o tonerach K-M oryginalnych które kaszyły i to zdrowo. Ja używam KATUN-a i póki co spokój. Może spróbuj na KATUN-ie ... dużo nie ryzykujesz a warto sprawdzić.

  C.
 • #3
  odpady
  Level 13  
  Przerabialiśmy to kilka razy, na ogół winne są tonery, szczególne te z firmy POLCAN. Wyczyść wywoływaczkę i zainstaluj nowy toner
 • Nazwa.pl
 • #5
  bonus5
  Level 11  
  Witam.
  Dziękuje bardzo Wszystkim za rady. Wczoraj dwa razy wyczyściłem wywoływaczke, wymyłem wałek magnetyczny oraz zainicjowałem dwa różne nowe oryginalne tonery i nic.
  Dzisiaj po raz trzeci wszystko wyczyściłem i zainicjowałem kolejny nowy oryginalny toner. Maszyna zaczęła śmigać. Mam nadzieje że będzie wszystko OK.
  Jednak to toner.
  Tonery oryginalne a tu taka niespodzianka. Może faktycznie mają jakiś feler, albo gdzieś dostały wilgoci.
  Jeszcze raz dzięki.
  PS. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia to proszę o wpisy. Będe dardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam.

  Dodano po 12 [minuty]:

  Do copyman.
  Kopiarka nie stoi w wilgotnym miejscu. Temperatura (pokojowa) stała 24h na dobe. Wilgoci mogły dostać zanim dotarły do nas. Może faktycznie zaczne stosować Katuna jak z oryginałami zaczynają się dziać takie rzeczy. Dziękuje za podpowiedź.
  Pozdrawiam
 • #6
  martinkrys
  Photocopiers specialist
  pojawiły się na rynku podróby wyglądające jak oryginały
 • #7
  bonus5
  Level 11  
  Do martinkrys.
  Wiesz może czym, jakim szczegółem różnią się te podróbki od oryginału? Jest coś po czym można je rozróżnić?
 • #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  Do UTAX-a też były! Nie do odróżnienia! Swego czasu w cenie były puste kasety z oryginalnymi pudełkami do tych kopiarek. Ładowali syf do środka i za ciężkie pieniądze sprzedawali ! A myśmy mieli zonka ...

  C.
 • #9
  martinkrys
  Photocopiers specialist
  czarny korek, naklejka Kyocera, hologram PPI-ETC, kiedyś były z mlecznymi korkami, bez naklejki Kyocera, oczywiście na obudowie wytłoczony napis Kyocera
 • #10
  bonus5
  Level 11  
  Jutro sprawdze wszystkite tonery bardzo dokładnie. Rozumiem że brak któregokolwiek z wymienionych elementów na zbiorniku może swiadczyć o tym że toner może być nie oryginalny.
  Z tego co widać to nieżle nas producenci tonerów kręcą, a my za to musimy sie tłumaczyć przed klientem.
  Pozdrawiam.
 • #11
  marcin34
  Level 17  
  Tych tonerów (z hologramem PPI) to raczej możesz szukać ze świecą, bo tam to ostatnio rzadko bywają jakiekolwiek tonery :).

  Z tymi nadrukami, wytłoczeniami itp. to sam producent namącił, wprowadzając stopniowo coraz nowe nie informując szerzej nikogo poza dystrybutorami - a polski dystrybutor też dołożył się dużo do tego zamieszania.

  Moim zdaniem cały problem wynika z zawilgoconych tonerów.

  Najlepiej używać zamienników - z Arbiko lub z Betaco, obydwa bardzo dobre i nie ma żadnych problemów.

  pozdrawiam

  martinkrys wrote:
  czarny korek, naklejka Kyocera, hologram PPI-ETC, kiedyś były z mlecznymi korkami, bez naklejki Kyocera, oczywiście na obudowie wytłoczony napis Kyocera
 • #12
  copyman
  Photocopiers specialist
  I jeszcze jedna zasada... najlepiej pozostać wiernym jednemu zamiennikowi. Po zmiszaniu się tonera KATUN z innym zamiennikiem też może brudzić.

  C.
 • #13
  fides_tb
  Level 11  
  jeżeli mogę coś dodać to serwisuję te urządzenia codziennie pracujące zarówno na tonerach z polkana jak i ppi i nawet podróbach i problem związany z brudzeniem kopii jest bardzo prosty do rozwiązania - w momęcie wystąpienia plam na wałku magnetycznym nie polecam rozbierania całej wywoływaczki a tym bardziej jej mycia lecz przetarcie wałka magnetycznego papierowym ręcznikiem obracając go
 • #14
  bonus5
  Level 11  
  Witam. Dzięki za rade. Spróbuje. Ja natomiast przecierałem suchą szmatką cały wałek. W niektórych przypadkach pomagało na kilkadziesiąt kopii a niekiedy plamy pojawiały się od razu. Chyba że znaczenie ma to czym wycieramy wałek.
  Pozdrawiam
 • #15
  martinkrys
  Photocopiers specialist
  zasadą jest też to, ze tonery różnych dostawców/wytwórców źle się mieszają -
 • #16
  forteca
  KYOCERA specialist
  Dokładnie tak jak pisze kolega martinkrys....do tego dochodzi jeszcze nieznajomość rodzajów tonerów i mamy taki np. toner dwuskładnikowy potraktowany jako jednoskładnikowy, a najlepsze "spotkałem" w pewnej firmie gdzie króluje wszechobecny toner do hp jako guru i dosypują go do wszystkiego :evil: ....normalnie delikatnie mówiąc "drobne mi się w kieszeni nie zgadzają" !!!