Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT54GL - wolniejsze ściąganie przez Wi-Fi

10 Lut 2009 00:25 2396 4
  • Poziom 38  
    Posiadam LINKSYS WRT54GL z firmowym oprogramowaniem.
    Router stoi na meblach około 2,5 metra od laptopa.
    Gdy ściągam przez Wi-Fi prędkość osiąga około 250 KB/s, a przez kabel około 500 KB/s, czyli 2 x szybciej.
    Porównywałem ściąganie na różnych stronach z różnymi plikami.
    Czy to jest normalne że szybkość ściągania przez kabel i Wi-Fi aż tak się różni :?:
    W testach na obu łączach na SpeedTest wyniki wychodzą prawie tak samo.

Szybkość internetu...
    Download: 3847 kbps (480.9 KB/s)
    Upload: 1456 kbps (182 KB/s)

Wyłączałem zaporę na routerze, wyłączyłem i zmieniałem szyfrowanie z WPA2 na WPA i inne i nic. Dalej różnica x 2 :|
    Może ktoś to logicznie wytłumaczyć :?:
  • Poziom 9  
    WITAM
    mam identyczny i ciągnie z full prędkością
  • Poziom 18  
    Ja mam WRT54GT v1.1 z firmware Tomato, zabezpieczenie WPA i także nie ma u mnie żadnej różnicy w ściąganiu plików przez kabel a WiFi a mam łącze 4Mbit/s.
    Prawdopodobnie masz źle ustawiony router, zobacz jaki masz transfer w odległości 1m od routera
    inna opcja jest taka że to nie wina sprzętu a jakiegoś programu ograniczającego transfer typu NetLimiter (może kiedyś sie tym bawiłeś na laptopie i zapomniałeś)
  • Poziom 33  
    Porównaj na drugim laptopie ,najprędzej problem z kartą WiFi w laptopie.Na córki laptopie śmiga a na tym co teraz pracuję jest przynajmniej w połowie wolniejszy-Del
  • Poziom 38  
    Problem rozwiązany, a pomogło w tym oprogramowanie Tomato.
    Trzeba było co nie co poprzestawiać w routerze, a z poziomu firmowego oprogramowania Linksysa nie było dostępu do tych funkcji.