Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zastanawiam się nad telewizorem LCD 32". Proszę o rady.

tronik3ti 10 Lut 2009 12:31 7636 63
  • #1 10 Lut 2009 12:31
    tronik3ti
    Poziom 13  

Nie wiem na jaką firmę się zdecydować?? Co polecacie?? Myślałem nad Sony Bravia. Ponoć to dobre tv ale z kolei drudzy mówią że lepsze są Samsungi;/ proszę o rady. :]

• #3 10 Lut 2009 16:55
    tronik3ti
    Poziom 13  

Ok... z tego co się orientuję to pobierają też o wiele mnie prądu a to też ważne.

• #4 10 Lut 2009 20:16
    janusz99
    Poziom 10  

Mam Sony Bravia od 3 miesięcy i jestem z niego zadowolony .

• #5 10 Lut 2009 20:24
    adam_es
    Poziom 26  

Za kolegami polecam Bravię, pobierają najmniej prądu. Mam 32" i ma moc 120W, konkurencyjne 140-180W. To spora różnica, która zdecydowała że kupiłem Sony.

• #6 11 Lut 2009 10:21
    tronik3ti
    Poziom 13  

Ok dzięki. No bo samsungi 32" boirą 180W :O
    A jakie modele z Bravii polecacie?? Bo są S-ki, P..., D... i jeszcze inne. A za bardzo nie wiem czym sie różnią.

• #7 11 Lut 2009 11:04
    tenap
    Spec od TV

tronik3ti napisał:

A jakie modele z Bravii polecacie?? Bo są S-ki, P..., D... i jeszcze inne. A za bardzo nie wiem czym sie różnią.

Wszystkie z Mpeg4 np. KDL-32V4500, KDL-32W4000.

• #8 11 Lut 2009 17:46
    tronik3ti
    Poziom 13  

A co to takiego to Mpeg4?? Do czego to służy??

• #9 11 Lut 2009 17:58
    janusz99
    Poziom 10  

Mpeg-4 -system odbioru telewizji cyfrowej który dopiero ma być wdrożony .

• #11 12 Lut 2009 10:03
    tronik3ti
    Poziom 13  

Aha o tym Mpeg-4 to nic nie słyszałem jeszcze. Ale jeśli mam się tym kierować to będę:] a jeszcze jedno mam pytanko. A jak to będzie z jakością obrazu na zwykłym dekoderze SD?? Bo mówią że będzie ekran brzydko rozmazany itp itd;/ hmm??

• #12 12 Lut 2009 11:24
    sciborek
    Poziom 11  

na zwykłym dekoderze SD obraz będzie w porządku, a jakiego masz dostawcę? W dużej części właśnie zalezy to od sygnału nadawcy, ze słabego to nawet Salomon (OLED) nie pokaże cudów.

Co do mpeg4 to w końcu przestaje być to mało warty dodatek (co też uzmysławia, ze czas szybko biegnie a życie jest krótkie ;). jest już nawet pełny harmonogram cyfryzacji kraju.

Do wymienionych dodam tez 32s4000 - znacznie tańszy ale obraz rewelka (z tym, ze od razu musisz założyć że tv nie ma tunera i nie nadaje się do Bluray'a.)

• #13 12 Lut 2009 11:30
    tronik3ti
    Poziom 13  

Mam cyfrowy polsat. Wydaję mi się że obraz na cyfrze+ jest obraz lepszy. Na obecnym Trilux-ie 25" zauważyłem różnicę.

• #14 12 Lut 2009 12:38
    sciborek
    Poziom 11  

Najlepiej gdybyś miał dekoder z wyjsciem hdmi albo componentowym - wtedy nowy tv nie będzie miał problemu z jakością. A przez scarta, no cóż, to nie jest niestety technologi do hd...

• #15 12 Lut 2009 14:21
    tronik3ti
    Poziom 13  

Ale o kanałach HD to i tak narazie nie myślę. Jest ich mało a i jeszcze trzeba za nie płacić;/ chodzi mi o normalne kanały...
    a jeszcze mam takie pytanko trochę nie na temat.. Jaka różnica między dekoderem a tunerem??

• #17 12 Lut 2009 18:17
    tronik3ti
    Poziom 13  

No maks to 2000zł. Przymierzam się już od dłuższego czasu. Czekam tylko aż mój obecny tv padnie;] na 2015rok?? Także o to mpeg4 to chyba się nie opłaca;/

• #18 12 Lut 2009 18:33
    cybereq
    Poziom 10  

najlepiej kup sobie Sharpa. Tez pobiera mało prądu 120 watt max a jak sie pobawisz z podświetleniem mozesz dojsc do 60 Watt!!!! Obraz z kablówki znakomity pod kompa podłączałem bajka. Jedyny minus to ze maja słabe głośniczki ale kto co woli.

• #20 12 Lut 2009 21:45
    sciborek
    Poziom 11  

Skąd masz info że cyfryzacja przeniesiona na 2015 rok? Ja mam takie dane za Sat Kurier. Możesz podać swoje źródło axelakis?

Etap I wrześeń 2009
    - Zielona Góra
    - Żagań
    - Warszawa
    - Poznań

Etap II marzec 2010
    - Kalisz
    - Częstochowa
    - Opole
    - Szczecin
    - Bydgoszcz
    - Wrocław
    - Lublin
    - Olsztyn
    - Konin
    - Piła
    - Białogard
    - Świnoujście
    - Koszalin
    - Lębork
    - Płock
    - Opoczno
    - Jelenia Góra
    - Kłodzko
    - Zakopane-Rabka
    - Dęblin
    - Zamość
    - Elbląg
    - Giżycko
    - Iława

Etap III lipiec 2011
    - Rzeszów
    - Leżajsk-Przemyśl
    - Wisła
    - Gniezno
    - Katowice
    - Łódź
    - Gdańsk
    - Ostrołęka
    - Siedlce
    - Kraków
    - Tarnów
    - Szczawnica/Gorlice
    - Bieszczady
    - Kielce
    - Białystok
    - Suwałki

Oraz harmonogram wyłączania transmisji analogowj:

Etap I (wrzesień - październik 2010)
    - Zielona Góra
    - Żagań

Etap II (maj - czerwiec 2011)
    - Piła
    - Białogard
    - Świnoujście
    - Koszalin
    - Lębork

Etap III (wrzesień - październik 2011)
    - Szczecin
    - Konin
    - Płock
    - Jelenia Góra
    - Kłodzko
    - Zakopane-Rabka

Etap IV (maj - czerwiec 2012)
    Z uwagi na Euro 2012 nie są planowane żadne wyłączenia, aby nie wprowadzać zbędnego zamieszania.

Etap V (wrzesień - październik 2012)
    - Warszawa
    - Poznań
    - Kalisz
    - Częstochowa
    - Opole
    - Bydgoszcz
    - Wrocław
    - Lublin
    - Olsztyn
    - Opoczno
    - Dęblin
    - Zamość
    - Elbląg
    - Giżycko
    - Iława

Etap VI (maj - czerwiec 2013)
    - Katowice
    - Łódź
    - Kraków
    - Kielce
    - Białystok

Etap VII (31 lipca 2013)
    - Rzeszów
    - Leżajsk-Przemyśl
    - Wisła
    - Gniezno
    - Gdańsk
    - Ostrołęka
    - Siedlce
    - Tarnów
    - Szczawnica/Gorlice
    - Bieszczady
    - Suwałki

Tronik

Zdecydowanie polecam mpeg4 w tv (o ile te dane są wciąża aktualne a chyba są). A co do kanałów hd to polecałem ci kabel componentowy czy hdmi bo to lepsze rozwiązanie i nie dotyczy tylko kanałów w hd (ale fakt, ze tylko te kable umożliwiają transfer obrazu z dekodera na tv w 1080)

• #21 12 Lut 2009 22:02
    AxelNext
    Poziom 38  

Masz ciekawe terminy tylko mam wrażenie że są wyciągnięte z kapelusza bo nasz rząd jak narazie nic nie robi w temacie "Cyfrowa Polska".
    Żadnego konkretnego projektu, ani ustawy nie ma. Czytałem że od wakacji ma ruszyć z kopyta cyfralizacja kraju ale żre się KRRiT z UKE. Chodzi o ilość multiplexów. Jedni chcą jeden, a drudzy dwa, żeby była konkurencja na rynku. I w ten sposób góra się kłóci, a my czekamy.

Na samym dole http://nt.interia.pl/news/17-lutego-wylacza-sygnal-tv,1257866

• #23 12 Lut 2009 22:17
    sciborek
    Poziom 11  

Ta informacja nie jest rzetelna (ale dziękuję za wskazanie źródła - faktycznie, gratuluje też pamięci, ja zazwyczaj nie pamiętam gdzie co czytałem).

Nie przeniesiono cyfryzacji na 2015. We wrześniu 2009 roku w niektórych rejonach będzie można oglądać telewizje cyfrową (nie wliczając dotychczasowych testowych) - zgodnie z powyższym harmonogramem (satn na dziś)

Ps. dodam tylko że terminy są świeże bo akceptowane w pierwszych dniach lutego.

• #24 12 Lut 2009 22:26
    zas
    Poziom 16  

Ostatnio zakupiłem sharpa 32D65E. Obraz jest świetny zarówno z TNK(telewizja na kartę) na dreamboxie jak i z naziemnej.
    Jeszcze nie zdążyłem sobie sprawić kabelka hdmi żeby zobaczyc jak się będzie sprawować z sygnałem z kompa.

Dla chcących mpeg4 jest model 32DH65.

• #25 12 Lut 2009 23:34
    AxelNext
    Poziom 38  

sciborek napisał:
    Nie przeniesiono cyfryzacji na 2015. We wrześniu 2009 roku w niektórych rejonach będzie można oglądać telewizje cyfrową...
    Troszeczkę źle to zrozumiałeś.
    Przełożono termin wyłączenia sygnału analogowego z 31.12.2014 na czerwiec 2015.
    Czyli przedłużono żywot sygnału analogowego o 6 miesięcy :D

• #26 13 Lut 2009 11:45
    tronik3ti
    Poziom 13  

Czyli TV z mpeg4 to dobra rzecz tak? Ok. U mnie maks to 32" bo mój pokój nie jest za duży. Kanapa jest ok 3 m od telewizora. A czy na tych Sony jest widoczny efekt nieprzyjemnego "smużenia"?? Bo znajomy ma TV Samsung LE 32A430 i kurcze na niektórych kanałach to ekran zostawia takie smugi nie przyjemne. Wiecie o co chodzi? To zależy od konału. A najbardziej jak jest jakiś program i są takie pasy od góry i od dołu i jak się da powiększenie tak żeby obraz był na całym ekranie. To takie smugi zostawiają postacie itp itd;/

• #27 13 Lut 2009 19:32
    AxelNext
    Poziom 38  

Nie chcesz mieć smug to kup Plazmę :D
    LCD ma opóźnienie czasu reakcji matrycy 5-8 ms, zależnie od modelu.
    Plazma jest pozbawiona tej wady, ale będzie Ci ciężko znaleźć Plazme 32' dlatego polecam 37'.
    Siedzę 3-3,5 metra od ekranu 42' i żałuję że nie kupiłem 46' lub 50'.

• #28 13 Lut 2009 21:28
    jaja ture
    Poziom 15  

Ja mam plazmę 50 cali i siedzę od niej 1 metr i żałuję że nie kupiłem 76 cali. No ale nie było wtedy jeszcze takich wielkości.
    Następna moja plazma to już chyba będzie taka w spreyu.

• #29 14 Lut 2009 11:37
    tronik3ti
    Poziom 13  

Taa. Projektor zaraz mi ktoś poleci ;/ Czy wie ktoś coś na temat tych smug??? Czy Sony takie mają w dynamicznych akcjach??

• #30 14 Lut 2009 14:17
    AxelNext
    Poziom 38  

jaja ture napisał:
    Ja mam plazmę 50 cali i siedzę od niej 1 metr i żałuję że nie kupiłem 76 cali.
    Raczej potrzebne Ci są okulary takie jak miał Stępień w 13-tym posterunku, a nie większy telewizor :lol:

tronik3ti napisał:
    Czy Sony takie mają w dynamicznych akcjach??
    TAK.
    Chyba że jest z Motion Flow 100 Hz, chociaż i wtedy podobno widać delikatne smużenie.
    Podobno dopiero Motion Flow Pro 120 Hz całkowicie eliminuje smużenie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME