Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znikły ikony z pulpitu - na jednym z kont.

10 Lut 2009 13:13 4238 7

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Znajomy dzwonił mi że w firmie znikły mu ikony z pulpitu na jednym z kont pracowniczki i wszelka próba umieszczenia na pulpicie jakiejś ikony powoduje nic - ikona się nie pojawia. :cry:
  Co ciekawsze to jak kazałem mu obejrzeć czy na dysku w katalogu Pulpit dla tego konta coś jest to stwierdził że jest wszystko, jak powinno się wyświetlać - czyli sam system jakoś blokuje to wyświetlanie i umieszczanie ikon.
  Jak mogę mu pomóc i aby mógł sobie odblokować to dziwne zachowanie ?
  wirusa raczej nie złapał - ma legalnego i najświeższego NODa, skanowanie szpiegów też nie pomogło - nie ma nic. Choć prawdopodobnie zaraza przyszła przez pocztę w outloku bo niemożna się dostać do poczty z tamtego konta.
 • Poziom 34  
  Jesli to nie wirus powinno pomoc (winXP)

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie.
  2. Wskaż polecenie Rozmieść ikony według.
  3. Kliknij polecenie Pokaż ikony pulpitu.

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  złośliwość tego jest taka że, niby można pokazywać... / sortować... / umieszczać nowe... / ... i wszystko co związane z tym pulpitem robić
  Cytat:
  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie

  ale niestety ikon nie widać - jakby zaczarowane :wink: a te wszystkie podstawy raczej przez telefon mu podałem :cry:
  tak jakby rejestr blokował, czy cóś - niestety komputer jest ful kilometrów ode mnie (prawdziwe zadupie) , a znajomy jest zbyt zielony w tym, i muszę mu przesłać krok po kroku, jak to zrobić - a powiem szczerze nie wiem czego się przyczepić. Przeglądam u siebie (na sprawnym pc) rejestr gdzie to windows zapisuje - i za bardzo nie widzę. 8-O
  Zastanawiające jest to że jak otwiera outloka na tym koncie to znikły wszelkie emaile jakie tam miał - no ale jak miał NODa włączonego jako automat to mogło wyciąć razem z wirusem.

  A pracownice (szwaczki) jak nie mają czegoś na pulpicie - to dla nich nie ma już tego w tym złośliwym darze szatana i bezdusznej maszynie (komputer)
 • Poziom 43  
  A to czasem nie jest tak, że On zapomniał Ci powiedzieć, iż jak się zrestartował/uruchomił to pojawiła się informacja o uszkodzonym profilu i ładowaniu tymczasowego?

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Pierdoła z Gądek napisał:
  A to czasem nie jest tak, że On zapomniał Ci powiedzieć, iż jak się zrestartował/uruchomił to pojawiła się informacja o uszkodzonym profilu i ładowaniu tymczasowego?

  Wszystko jest możliwe
  Na komputerze jest 6 różnych kont, swobodny dostęp do komputera ma ponad 20 osób - która co zmalowała to do tego nikt nie dojdzie.
  ALE:
  na konto wchodzi się bez problemu - uprawnienia to konto ma jako zwykły użytkownik (windows XP home) bez żadnych dodatkowych opcji , bo nawet proponowałem mu zmienić uprawnienia temu kontu jako administrator i potem s powrotem zwykły użytkownik - ale to nic nie zmieniło - jako admin też ikon nie było widać.


  Na razie to zaproponowałem mu założenie kolejnego konta (siódme z kolei) i totalkomanderem przekopiować zawartość katalogu "Pulpit" z konta na konto, no i chwilowo z tego, pracownica korzysta - na pulpicie mieli od pierona wzorów różnych Haftów - komputer steruje hafciarką - i dlatego jest to takie ważne, ale niestety sporo programów w ten sposób nie chce działać, i trzeba przywrócić tamto konto do życia, bo wszelkie programy tam instalowane działają bez problemowo.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Sprawdź w rejestrze:
  [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
  Wartość "Shell"="Explorer.exe"
  Jeśli wartość Shell będzie pusta to trzeba wpisać. Jak nadal klops to:

  Na uszkodzonym koncie z płytką Windowsa w napędzie:
  Code:
  expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\

  X to litera napędu.

  Jeśli jest włączone przywracanie systemu to wypadało by cofnąć zmiany przywracając wcześniejszy punkt.
  Ostateczna metoda to naprawić istniejącą instalację systemu płytką instalacyjną.
  Nie kasuje to ustawień, programów itp. i wszystkie konta wraz ze swoimi ustawieniami powinny być sprawne.
  Jednak najpierw wypróbuj mniej drastyczne kroki ;). Próbuj w tej kolejności co podawałem rozwiązania.
 • Poziom 21  
  Mi to wygląda na klonowanie pulpitu. Ktoś ustawił wyświetlanie pulpitu na dwa monitory (monitor + telewizor). Ikonki z właściwego pulpitu są niewidoczne bo są wyświetlane na drugim domyślnym urządzeniu. Należy w opcjach grafiki wyłączyć drugi monitor i będzie ok.

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  No cóż - na razie piszę długiego emaila i szykuję na długą rozmowę telefoniczną ze znajomym.
  No i oczekuję na jakieś inne - w razie czego pomysły - co , gdzie i jak sprawdzić, ustawić itp...