Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znikły ikony z pulpitu - na jednym z kont.

10 Lut 2009 13:13 4142 7

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Znajomy dzwonił mi że w firmie znikły mu ikony z pulpitu na jednym z kont pracowniczki i wszelka próba umieszczenia na pulpicie jakiejś ikony powoduje nic - ikona się nie pojawia. :cry:
    Co ciekawsze to jak kazałem mu obejrzeć czy na dysku w katalogu Pulpit dla tego konta coś jest to stwierdził że jest wszystko, jak powinno się wyświetlać - czyli sam system jakoś blokuje to wyświetlanie i umieszczanie ikon.
    Jak mogę mu pomóc i aby mógł sobie odblokować to dziwne zachowanie ?
    wirusa raczej nie złapał - ma legalnego i najświeższego NODa, skanowanie szpiegów też nie pomogło - nie ma nic. Choć prawdopodobnie zaraza przyszła przez pocztę w outloku bo niemożna się dostać do poczty z tamtego konta.
  • Poziom 34  
    Jesli to nie wirus powinno pomoc (winXP)

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie.
    2. Wskaż polecenie Rozmieść ikony według.
    3. Kliknij polecenie Pokaż ikony pulpitu.

złośliwość tego jest taka że, niby można pokazywać... / sortować... / umieszczać nowe... / ... i wszystko co związane z tym pulpitem robić
    Cytat:
    1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie

ale niestety ikon nie widać - jakby zaczarowane :wink: a te wszystkie podstawy raczej przez telefon mu podałem :cry:
    tak jakby rejestr blokował, czy cóś - niestety komputer jest ful kilometrów ode mnie (prawdziwe zadupie) , a znajomy jest zbyt zielony w tym, i muszę mu przesłać krok po kroku, jak to zrobić - a powiem szczerze nie wiem czego się przyczepić. Przeglądam u siebie (na sprawnym pc) rejestr gdzie to windows zapisuje - i za bardzo nie widzę. 8-O
    Zastanawiające jest to że jak otwiera outloka na tym koncie to znikły wszelkie emaile jakie tam miał - no ale jak miał NODa włączonego jako automat to mogło wyciąć razem z wirusem.

A pracownice (szwaczki) jak nie mają czegoś na pulpicie - to dla nich nie ma już tego w tym złośliwym darze szatana i bezdusznej maszynie (komputer)

• Poziom 43  
    A to czasem nie jest tak, że On zapomniał Ci powiedzieć, iż jak się zrestartował/uruchomił to pojawiła się informacja o uszkodzonym profilu i ładowaniu tymczasowego?

Pierdoła z Gądek napisał:
    A to czasem nie jest tak, że On zapomniał Ci powiedzieć, iż jak się zrestartował/uruchomił to pojawiła się informacja o uszkodzonym profilu i ładowaniu tymczasowego?

Wszystko jest możliwe
    Na komputerze jest 6 różnych kont, swobodny dostęp do komputera ma ponad 20 osób - która co zmalowała to do tego nikt nie dojdzie.
    ALE:
    na konto wchodzi się bez problemu - uprawnienia to konto ma jako zwykły użytkownik (windows XP home) bez żadnych dodatkowych opcji , bo nawet proponowałem mu zmienić uprawnienia temu kontu jako administrator i potem s powrotem zwykły użytkownik - ale to nic nie zmieniło - jako admin też ikon nie było widać.

Na razie to zaproponowałem mu założenie kolejnego konta (siódme z kolei) i totalkomanderem przekopiować zawartość katalogu "Pulpit" z konta na konto, no i chwilowo z tego, pracownica korzysta - na pulpicie mieli od pierona wzorów różnych Haftów - komputer steruje hafciarką - i dlatego jest to takie ważne, ale niestety sporo programów w ten sposób nie chce działać, i trzeba przywrócić tamto konto do życia, bo wszelkie programy tam instalowane działają bez problemowo.
    Sprawdź w rejestrze:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    Wartość "Shell"="Explorer.exe"
    Jeśli wartość Shell będzie pusta to trzeba wpisać. Jak nadal klops to:

Na uszkodzonym koncie z płytką Windowsa w napędzie:
    Code:
    expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\

X to litera napędu.

Jeśli jest włączone przywracanie systemu to wypadało by cofnąć zmiany przywracając wcześniejszy punkt.
    Ostateczna metoda to naprawić istniejącą instalację systemu płytką instalacyjną.
    Nie kasuje to ustawień, programów itp. i wszystkie konta wraz ze swoimi ustawieniami powinny być sprawne.
    Jednak najpierw wypróbuj mniej drastyczne kroki ;). Próbuj w tej kolejności co podawałem rozwiązania.
  • Poziom 21  
    Mi to wygląda na klonowanie pulpitu. Ktoś ustawił wyświetlanie pulpitu na dwa monitory (monitor + telewizor). Ikonki z właściwego pulpitu są niewidoczne bo są wyświetlane na drugim domyślnym urządzeniu. Należy w opcjach grafiki wyłączyć drugi monitor i będzie ok.

No cóż - na razie piszę długiego emaila i szykuję na długą rozmowę telefoniczną ze znajomym.
    No i oczekuję na jakieś inne - w razie czego pomysły - co , gdzie i jak sprawdzić, ustawić itp...