Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem komunikacji Minolta 1300 i 1400

burbik 10 Lut 2009 19:00 1628 0
  • #1 10 Lut 2009 19:00
    burbik
    Poziom 12  

Witam!
    Mam minoltę 1300 zainstalowaną na swoim kompie. Niestety nie było w niej modułu bebna (połamały się plastiki raz i nie dało się naprawić) i zakupiłem na allegro używkę za 40 zł z modułem. Ponieważ nowa 1300 wydawała mi się w dużo lepszym stanie, to podłączyłem ją pod ten sam kabel USB co stara 1300. Niestety wyskoczył błąd spoolera (drukarka miałą być sprawna).
    Odinstalowałem starą 1300 i przeinstalowałem na podłączonej nowej 1300 sterowniki. Niestety wciąż ten sam błąd. Myślałem, że uszkodzona, ale zakupiłem jeszcze 1400, podłączyłem pod ten sam kabel i problem się powtórzył.
    Instalowałem 1400 ręcznie i wybrałem stary port 1300 tzn. USB001 (po uprzednim odinstalowaniu 1300). Niestety to nic nie pomogło. W ustawieniach drukarki wogólnie nie pojawia się port USB001. Po podłączeniu starej 1300 wykrywa ją bez problemu i instaluje z tego co jest na dysku.
    Czy jest na to jakaś rada aby zainstalować drukarkę na wcześniej zainstalowanym porcie innej drukarki?? Odinstalowywałem sterowniki, czyściłem rejestr i nic nie pomaga. Czy tylko przeinstalowanie systemu by pomogło?
    PS. Inne porty mam zajęte przez inne drukarki (de facto wszsytkie 4 USB i 1 LPT to drukarki). Ma ktoś jakąś radę? Nie wierzę, żę serwisy drukarek za każdym razem przeinstalowują system i raczej mało prawdopodobne, że obie drukarki są zepsute.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

5. Konto użytkownika (Windows 2000/XP) - Monitor Stanu
    wyświetla komunikat "Błąd krytyczny spoolera
    drukowego", jeżeli jesteś zalogowany jako User
    Authority. Zaloguj się jako Power User lub
    Administrator Authority.

Znalazłem takainformację na stronie minolty (dokłądnie taki błąd mi wyskakuje).
    O co chodzi z tym logowaniem? Ja się u siebie do systemu nie loguję wogóle.

0 0