Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volkswagen scharan 1.9 tdi mała moc silnika.

10 Lut 2009 19:01 2747 5
  • Poziom 17  
    witam kolegów .mam problem z sharanem.po podłączeniu komputera wyskakują błędy przepływomierza, ciśnienia w kolektorze,temp.cieczy.po skasowaniu błędów znowu się pojawiają.czujniki są dobre tylko napięcia na kostkach zbyt małe.podejrzewam moduł silnika.Np. na kostce od czujnika temp.powietrza mam po zapłonie 0,75v.może ktoś coś podpowie w tej sprawie.jest to silnik 90 konny z 96roku.z góry dzięki.
  • Poziom 12  
    to jest prawdopodobne ze padł moduł sterujący
  • Poziom 12  
    Witam. Zgadzam się z sobala17. Wyciagaj sterownik. Jest tam taka gumowa rurka która idzie do czujnika ciśnienia (czujnik jest środku sterownika). Jeżeli pękła to na bank nawiało ci tam oleju i wody co z kolei powoduje takie różne dziwne błędy. Rureczkę wymieniasz przedmuchujesz układziki i jest OK. Ja dziś robiłem taką czynność no i pomogło. Nic ciężkiego. U mnie wyskakiwały błędy 65535 oraz 00519 a od czasu do czasu wskazywał błąd przepływki i uszkodzenie mechaniczne zaworu paliwa. No i oczywiście ciągły notlauf.
  • Poziom 17  
    witam ponownie.jeszcze jak bym się dowiedział gdzie się znajduje ten sterownik to oszczędziłbym sobie kopania w aucie.
  • Poziom 17  
    Przepraszam, że tak późno się odzywam, ale bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź.