Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3U - brak ładowania

10 Lut 2009 19:39 5679 16
  • Poziom 26  
    Laptop nie laduje bateri. Dzialal ciagle na podlaczonej ladowarce. Bateria rozladowala sie do konca i laptop nie chce sie wlaczyc. Kontrolka od ladowania sie pali ale prawdopodobnie nie laduje. Od czego zaczac?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Rozebralem go na czesci pierwsze. Podpielem wyswietlacz, baterie i ladowarke. Zostawilem tak na gdzies ~2godziny i lampka zgasla. Czyli prawdopodobnie sie naladowal. Problem w tym ze nie odpala :/. Czego szukac dalej?
  • Poziom 37  
    To co powiedział kolega wyżej.

Masz jakieś ogólne doświadczenie w tym temacie ?
  • Poziom 13  
    Czy coś się dzieje przy próbie włączenia? Migają diody? Coś "pika" czy kompletna cisza??
    Zobacz czy uruchamia się bez baterii.
  • Poziom 26  
    Cisza... Bez bateri na podpietej ladowarce tez nie odpala

Dodano po 52 [minuty]:

macie moze schemat tego modelu?
  • Poziom 26  
    Powiem tak:
    Wiem ocb bo siedze w gsmce ale akurat znajomy mnie poprosil zebym zobaczyl co z tym laptoem wiec postanowilem sie podjac. Bateria ma 12V wiec jest naladowana. Zauwazylem ze na wszystkim przyciskach panela jest jak mierze (na krzyz) ~3v ale na przycisk wlacznika dochodzi ~1,5v. Ma to znaczenie? Jest tam wiele ukladow SMD z 8 nozkami (tzw pajaki) ale nie znalalzem zadnego ktory ma polaczone ze soba piny.

Dodano po 43 [minuty]:

Czy mowicie o tego typu ukladzie ktorego zaznaczylem na zdjeciu ponizej? Zauwazylem ze nie ma przewodnosci od zadnej nozki do zadnej a uklad taki sam ktory stoi obok niego ma przewodnosc od kazdej do kazdej na krzyz. To jest ten mosfet?
  • Poziom 26  
    Gdzie moge dostac takie mosfety?
    Oznaczenia (numeracja jak na zdjeciu ponizej)
    1.
    TPC8107
    7:28

2. (ten uszkodzony)
    44318
    SAIΔ
    .W37H

3.
    4800B
    APΔ
    X73K
  • Poziom 26  
    Tzn ze ten co zaznaczylem obstawiasz ze jest dobry tak? Jesli tak to dobrze obstawiasz. Nie pomyslalem nad zmiana biegunow i po odwroceniu okazalo sie ze ten co go podejrzewalem przewodzi :/. Zaraz sprawdze to co mi podales.

Dodano po 3 [minuty]:

czyli usterka dalej nie jest zlokalizowana. Sprawdzone wszystkie mosfety na plycie i sa dobre
  • Poziom 26  
    W kazdym z tych tranzystorow jest taka regula? Spojrz na zdjecie - dobrze ustawiam miernik?
  • Poziom 26  
    bo jesli dobrze to mam ich wiecej do wymiany i dlatego wydaje mi sie to dziwne

Dodano po 10 [minuty]:

czyli wychodzi na to ze jesli sprawdze przejscie z 1 nozki np do 5 i bedzie dobrze to reszta tez ma przejscia bo sa zwarte na plycie? wtedy wystarczyloby sprawdzic tylko PIN 4? a Reszte pomiorow konkretnie z kazdej nozki do kazdej nalezaloby sprawdzac na wylutowanym?