Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volkswagen 1.9 tdi zmiana pompy wtryskowej

10 Lut 2009 19:40 17078 11
  • Poziom 9  
    Mam volkswagena transportera T3 z silnikiem 1.6 d .Silnik jest już w kiepskim stanie dlatego będę niedługo musiał go wymienić na inny.Posiadam silnik 1.9 tdi od volkswagena bez pompy wtryskowej sterowanej elektronicznie.Teraz będzie pytanie do znawców.Czy jest możliwe do silnika vw 1.9 tdi założenie pompy wtryskowej np. od volkswagena 1.9 turbo lub podobnej ? Czy ktoś robił takie eksperymenty i jakie były rezultaty?
  • Moderator Samochody
    cezaar napisał:
    Mam volkswagena transportera T3 z silnikiem 1.6 d .Silnik jest już w kiepskim stanie dlatego będę niedługo musiał go wymienić na inny.Posiadam silnik 1.9 tdi od volkswagena bez pompy wtryskowej sterowanej elektronicznie.Teraz będzie pytanie do znawców.Czy jest możliwe do silnika vw 1.9 tdi założenie pompy wtryskowej np. od volkswagena 1.9 turbo lub podobnej ? Czy ktoś robił takie eksperymenty i jakie były rezultaty?

Możliwe to to jest, ale ze względu na różne ciśnienia sprężania i ciśnienia wtrysku nie wróży szans powodzenia, jeden silnik ma wtrysk bezpośredni, drugi do komór wirowych, jeden wtryskiwacze czopikowe, drugi otworkowe.
    Będzie to twór słaby i paliwożerny.
  • Poziom 27  
    Przerabiałem taki temat z T4 oryginalnie był 1,9 td a został wstawiony silnik 1Z i zwykła pompa wtryskowa od td wszystko działa bez problemu i nawet mniej pali i jest dynamiczniejszy ,tylko cholernie dużo przeróbek bo uchwyty nie pasują trzeba dowiercać, koła pasowe idą inaczej no i sprzęgło inne ,i jeszcze umyślało mi się założyć intercoler od 2,5 tdi i do tego zostało mi troche klamotów a czas przerobienia,,,, chyba ze 3 miesiące no oczywiście z doskoku
  • Poziom 2  
    cezaar napisał:

100% będzie śmigało. Pompe musisz mie od aaz-ta albo od jakiegoś francuza ale BOSCH-a.
    W przypadku T3 szukaj silnika od audi lub passata (najlepiej) nie trzeba dorabiać prawej łapy (od strony pompy) bywaja na 3 sróby tak jak oryginał jak trafisz na 4 to trzeba sie poszarpać ze zrobieniem łapy silnika. Co do spalanie to totalnie nie zgadzam się z przedmówcą takie zmoty palą o wiele mniej (oczywiście zrobione z głową).
    Tygryscb
  • Poziom 12  
    kiedyś koledze przełożyłem silnik 1,9td na 19tdi i pompa została od 1,9td zasuwał jak się patrzy a palił o 3l. mniej niż oryginał. Trochę dziwne ale tak było. Tylko z turbo było trochę problemu z przeróbką , chyba przekrój rury wydechowej trochę był za mały ale reszta super.
  • Moderator Samochody
    krzycho_1967 napisał:
    kiedyś koledze przełożyłem silnik 1,9td na 19tdi i pompa została od 1,9td zasuwał jak się patrzy a palił o 3l. mniej niż oryginał. Trochę dziwne ale tak było. Tylko z turbo było trochę problemu z przeróbką , chyba przekrój rury wydechowej trochę był za mały ale reszta super.

To znaczy ile palił? Bo "zdrowy" i prawidłowo wyregulowany 1Z potrafił palić 5l/100km, coś mi się nie chce wierzyć że mechaniczna pompa powodowała większą sprawność silnika niż sterowana elektronicznie.
  • Poziom 12  
    moim zdaniem silnik na pompie mechanicznej tyle samo spali co z pompa sterwana przez ECU tylko w mechanicznej beda wazne umiejetnosci kierowcy co do dostosowywania dawki czeli on jest tym ECU, bo w sterowanej elektronicznie funkcje sterwania dawka przejmuje komputer i mozna wcisnac pedal w podloge a komp i tak nie ustawi wtedy max dawki bo wie ze silnik nie ma odp obrotow, cisnienia doladowania itd.
  • Moderator Samochody
    Powiedzcie mi teraz taką rzecz, skoro watek został poruszony - czy da radę pompę z silnika 1Z przerobić na sterowanie manualne? Np poprzez wymianę "góry" pompy ?
    Jak wtedy opanować regulację kąta wtrysku ?
  • Poziom 19  
    Pompy nie przerobisz ;z kątem wtrysku nie ma problemu ustawiasz statycznie i już zrobione Co do pompy to ponoć pasowala od cromy bez przeróbek
  • Poziom 10  
    a co z kołem zębatym od pompy wtryskowej musi zostać od tdi czy jest takie samo jak w td
  • Poziom 11  
    Nie koło musi być od td bo osie mają inną srednice a pasek i reszta są te same w td i tdi
  • Poziom 10  
    Może ktoś wie coś dokładniej od czego zastosować pompe wtryskową mechaniczna (wydajniejszą). Może macie jakieściekawe strony o przeróbce na mTDI? Będe wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam