Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka whirlpool adg 758 - cykl się zatrzymuje

10 Lut 2009 19:45 4437 3
  • #1 10 Lut 2009 19:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 10 Lut 2009 22:20
    Jasxx
    Poziom 21  

10 minut przed zakończeniem cyklu zmywarka jest w stanie suszenia więc i tak nie wiesz czy się zatrzymała, czy jeszcze nie. Piszesz, że po chwili zmywarka rusza, co to znaczy RUSZA (włącza się pompa myjąca, drenażowa, pobieranie wody, czy może nawet wiartak od aktywnego suszenia - Twoja tego nie ma).

W tego typu zmywarce migać może jedynie dioda START. Liczba jej mignięć oznacza błąd. Jeżeli masz tak jak piszesz to zapewne jest to programator.

Proszę o dokładniejszą ocenę jej pracy.

1
  • #3 11 Lut 2009 15:26
    michał stachura
    Poziom 2  

napisałem że zatrzymała się a chodziło mi o to że nie obraca się śmigło myjące-jest w stanie suszenia tak jak napisałeś
    gdy usłyszałem sygnał dźwiękowy pojedynczy po 2 sekundach od niego słyszalny jest dżwięk poruszającego się śmigła i ponownie następuje sygnał dźwiekowy i sytuacja powtarza się.
    Po otwarciu na dnie zmywarki znajduję się niewypompowana woda więc chyba nie jest ani pompa pobierania wody.

niestety po otwarciu nie policzyłem ilości mignięć diody
    po tym wszystkim wyłączyłem i włączyłem ponownie zmywarkę ustawiając ja na program płukania i ten wykonała od poczatku do końca informując o tym dwoma sygnałami dźwiękowymi po zakończeniu

0
  • #4 11 Lut 2009 22:41
    Jasxx
    Poziom 21  

michał stachura napisał:
    gdy usłyszałem sygnał dźwiękowy pojedynczy po 2 sekundach od niego słyszalny jest dżwięk poruszającego się śmigła i ponownie następuje sygnał dźwiekowy i sytuacja powtarza się.

Jak długo ta sytuacja może się powtarzać? Czy się zapętla i trwa w nieskończoność? Czy jednak po jakimś czasie jest sygnał zakończenia cyklu? Gdy zmywarka ma błąd dioda START powinna migać cały czas do momentu zresetowania. jeżeli jest to miganie to policz ile razy z 1 sek przerwą.

michał stachura napisał:
    Po otwarciu na dnie zmywarki znajduję się niewypompowana woda więc chyba nie jest ani pompa pobierania wody.

To znak niezakończonego cyklu.

Sprawdź jeszcze w programie testowym. Możliwe, że wysoka temperatura jej w czymś przeszkadza.

0